Skocz do zawartości

Wyeast 2278 Czech Pils


Rekomendowane odpowiedzi

Classic pilsner strain from the home of pilsners for a dry, but malty finish. The perfect choice for pilsners and all malt beers. Sulfur produced during fermentation can be reduced with warmer fermentation temperatures (58°F) and will dissipate with conditioning.

 

Origin:

Flocculation: Medium-High

Attenuation: 70-74%

Temperature Range: 50-58F, 10-14C

Alcohol Tolerance: 9% ABV

 

Styles:

Bohemian Pilsner

 

 

Żródło: http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=34

 

SZCZEP DROŻDŻY: 2278 Czech Pils

 

Klasyczne drożdże do pilznera, pochodzące z jego ojczyzny. Nadają piwu wytrawny, lecz słodowy finisz. Doskonały wybór do piw typu pilzner, oraz do wszelkich piw o mocnym smaku słodowym. Siarka powstająca w trakcie fermentacji może być zredukowana przez wyższą temperaturę fermentacji (58°F - 14°C) i zaniknie w trakcie leżakowania.

 

Podstawowe informacje:

Flokulacja: Średnia do wysokiej

Odfermentowanie: 70-74%

Zakres temperatur: 50-58F, 10-14C

Tolerancja na alkohol: 9%

 

Style piwa:

Bohemian Pilsner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mieliście mocny siarkowodór na tych drożdżach ? Juz przy otwieraniu saszetki dawało mocno siarkowodorem . Tak samo przy starterze jak i z rury z wiadra. Jak szybko się to redukuje ? Aha i rzeczywiście w 9 stopniach zauważyłem wyraźną spowolnienie pracy - na podstawie piany co prawda ale po przeniesieniu do 12 ożywiły się

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, czy z saszetki to nie wiem, nie wąchałem saszetki. Poza tym jeszcze nie używałem szczepu dolnej fermentacji który nie waliłby siarkowodorem. W zależności jak poprawnie będzie szła fermentacja piwa, po około 4 tygodniach fermentacji u mnie siarkowodór znika. Zazwyczaj jak keguje / butelkuje to już go nie ma.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj ten zapach był.... no delikatnie mówiąc intensywny :) ale skoro tak to się nie martwię. Dzięki za odpowiedź.

 

Fajny szczep, podkreśla mocno słodowość, więc trzeba sypnąć więcej chmielu do kontrastu. Ja chmieliłem 12°Blg/45IBU - 10,5°Blg/35-38IBU (czyli górne granice). Minusem w tych drożdżach jest duża produkcja siarki. Jak i podczas fermentacji tak i podczas refermentacji w butelkach! Więc, spokojnie jak siarka zniknie, a po refermentacji będziesz ją czuć na nowo. Piwo wymaga dłuższego leżakowania w butelkach, ale znika. Za to potem jak smakuje gotowe piwo. Mój ulubiony szczep lagerowy, choć trzeba cierpliwości do niego ;) Tak, więc osobiście polecam, parę saszetek przerobiłem ;)

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

 

 

Aha i rzeczywiście w 9 stopniach zauważyłem wyraźną spowolnienie pracy - na podstawie piany co prawda ale po przeniesieniu do 12 ożywiły się

To fakt, widoczna różnica, patrząc po rurce fermentacyjnej, prędkości fermentacji po zmianie temperatury z ~9.5 do 8.5 C.

U mnie pils nowofalowy na nich już jest na cichej a porter bałtycki przechodzi burzliwą. Jestem ciekaw efektów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.03.2017 o 09:27, tkodyl napisał:

 

 

To fakt, widoczna różnica, patrząc po rurce fermentacyjnej, prędkości fermentacji po zmianie temperatury z ~9.5 do 8.5 C.

U mnie pils nowofalowy na nich już jest na cichej a porter bałtycki przechodzi burzliwą. Jestem ciekaw efektów.

Pozdrawiam

Może odgrzewam trochę kotleta, ale jak koledze wyszedł ten porter bałtycki na tych drożdżach? planowałem robić brown.robust i baltic portery na innych drożdżach, ale właśnie te dostałem w prezencie i się zastanawiam, czy odpuści i zrobić jakieś pilsy, czy jednak trzymać się planu ale wykorzystać te drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.