Skocz do zawartości

Porównanie słodzików


korzen16

Rekomendowane odpowiedzi

Lidlowski to sacharyna z tego co wyczytałem - jak najbardziej się nada o ile tylko smak komuś pasuje.

Wypróbowałem sugarela - w gorącej kawie, po posłodzeniu 4 tabletki (normalna dawka - 3 łyżeczki cukru) kawa jest mało słodka, nawet bardzo, i czuć smak słodzika, plus extra - "glut" jak po aspartamie :/

Edytowane przez Niph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowski to sacharyna z tego co wyczytałem - jak najbardziej się nada o ile tylko smak komuś pasuje.

Wypróbowałem sugarela - w gorącej kawie, po posłodzeniu 4 tabletki (normalna dawka - 3 łyżeczki cukru) kawa jest mało słodka, nawet bardzo, i czuć smak słodzika, plus extra - "glut" jak po aspartamie :/

bo to nadal niestety słodzik, dla porównania ksylitol jest rewelacyjny w smaku, ale gorzej dla portfela - 70zł za dwa kilo jednak boli.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ksylitol trzeba uważać. Kupiłem 3kg, niby oryginalny, zapakowany szczelnie, zgrzana torba itd. Wydał się podejrzany bo cydr nie był za słodki za to mocno nagazowany. Właśnie od piątku trwa eksperyment. 2l wody, DAF 1,5g, drożdże lalvin 71B, ksylitol 60g. Właśnie jest 3bar na manometrze i jeszcze fermentuje. Czy możliwa jest hydroliza tego ksylitoliu, jakiś rozpad do innych cukrów? Jak skończę eksperyment podzielę się szerszą informacją. Jutro jeszcze wykonam podobny test na ksylitolu z innego źródła. 30zł za cukier to stanowczo za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pisał o tym na forum, że ksylitol w dobrej cenie ze znaczkiem CE (China Export :smilies:) może powodować takie objawy, z powodu dużej zawartości sacharozy. Wiec należy zaopatrywać się w niego w pewnych źródłach - kiedyś chyba leszcz007 podawał namiary na jakiś wypróbowany sklep we Wrocławiu

Cena jest faktycznie bolesna, ale warzymy dla siebie (a z ksylitolem pewnie dla LP) i raczej idziemy w jakość, a nie "dobrą cenę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nie był w dobrej, ale normalnej ok 30zł plus przesyłka. Nie był też CE, tylko z finskiej firmy. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest rozsypywany w Polsce. Jeśli okaże się to prawdą zgłoszę to do producenta. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jakie badanie należałoby wykonać i gdzie by udowodnić, że jest tam cukier buraczany lub inny fermentujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco. Użytkownik z alledrogo http://allegro.pl/show_user.php?uid=22462145&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg xylitol_1747. Kolega kupował u niego w listopadzie, zeszłego roku. Skoro ortęby i inne rzeczy fałszował, to czemu nie ksylitol firmy Danisco. Nie sądzę by tak duży koncern pozwolił sobie na mieszanie go z cukrem. No cóż na razie jest 3,3bar na manometrze. Pewnie ok 40-50% było tam cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od piątku trwa eksperyment

Jakieś wyniki?? Sam jestem ciekaw, bo mam w planach dosładzanie właśnie ksylitolem.

Fermentacja zatrzymała się na 3,3bar. Jak ktoś umie policzyć ile cukru może wytworzyć takie ciśnienie w 2l wody przy temp 22C. Będzie można mniej więcej oszacować ile tam było cukru a ile ksylitolu. Dodałem 60 gramów na 2l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.