Skocz do zawartości

India Pale Ale - Brew kit


ambus

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin po dodaniu drożdży coś się dzieje. W całej piwnicy czuć zapach drożdży a bąbelek powietrza wydostaje się na zewnątrz średnio co 3s. Załączam kilka zdjęć, jakość nie jest najlepsza ponieważ były robione w piwnicy, mam jeszcze filmik ale chyba tego nie można wrzucić więc jak by ktoś chciał to mogę mu przesłać na maila.

Edytowane przez ambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 godzin po dodaniu drożdży, nic się nie zmieniło, cały czas bąbluje a piana nadal się utrzymuje na powierzchni, jedyne co się zmieniło to kolor piwa z początkowego czarnego teraz przechodzi w ciemny bursztyn.

Edytowane przez ambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 godzin po dodaniu drożdży, zapanował kononowinizm czyli nie ma niczego, piwo nie bąbluje i nie ma piany, czy to normalne żeby fermentacja burzliwa tak szybko sie zakończyła?

Zrobiłem zdjęcia ale nie widać na nich za dobrze jak to wygląda, piwo jak już pisałem wcześniej ma kolor ciemno bursztynowy a na powierzchni są brązowe plamki.

Edytowane przez ambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 godzin po dodaniu drożdży, zapanował kononowinizm czyli nie ma niczego, piwo nie bąbluje i nie ma piany, czy to normalne żeby fermentacja burzliwa tak szybko sie zakończyła?

Zrobiłem zdjęcia ale nie widać na nich za dobrze jak to wygląda, piwo jak już pisałem wcześniej ma kolor ciemno bursztynowy a na powierzchni są brązowe plamki.

Generalnie fermentacja może się skończyć w takim okresie i nie należy się temu dziwić. Jest ciepło na zewnątrz i proces jest przyśpieszony. Nic się nie martw

 

Zostaw piwo jeszcze na 1-2 dni i zacznij rozlewać do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o ile posiadasz aerometr :)

Niestety nie posiadam jeszcze arometru.

Na forum browamatora czytałem że piwo z Brew-kita także należy zostawić na fermentację cichą' date=' co o tym sądzicie?[/quote']

Jeżeli nie masz areometru, to pozostaw jeszcze piwo około 1 dzień w balonie, a cichą fermentację sobie daruj tym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro rozlew niebawem, to czy środek dezynfekujący do butelek i sprzętu posiadasz?

Mam Zestaw Dezynfekcyjny Browamator 200 g, śmierdzi od niego jak bym z 40 zapałek na raz zapalił :)

Używałem już go do dezynfekcji balona i sprzętu, zostało mi jeszcze pół opakowania mam nadzieje że starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro rozlew niebawem' date=' to czy środek dezynfekujący do butelek i sprzętu posiadasz?[/quote']

Mam Zestaw Dezynfekcyjny Browamator 200 g, śmierdzi od niego jak bym z 40 zapałek na raz zapalił :)

Używałem już go do dezynfekcji balona i sprzętu, zostało mi jeszcze pół opakowania mam nadzieje że starczy.

A to oki :) Pół opakowanie zdecydowanie Ci starczy. Kiedy zamierzasz przejść do działania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piwo jest już w butelkach :), teraz pozostaje tylko czekać :).

Smak piwa był mocno goryczkowy ale brakowało mu gazu bo smakowało jak by z tydzień otwarte było.

No nagazowania mieć jeszcze nie będzie, ale mam nadzieję, że jakiegoś surowca do wtórnej fermentacji dodałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.