Skocz do zawartości
PiwowarDemon

Poszukuję drożdży S-04 i S-05 w Gdańsku lub okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem ostatnio błędnego zamówienia, kupiłem słodu na dwie warki stoutu i dwie warki AIPA, a zamówiłem tylko po jednej saszetce drożdży. Wiecie może, czy gdzieś w Gdańsku można kupić takie drożdże? Nie chce mi się znów bawić w zakupy internetowe i płacić za wysyłkę dwóch saszetek, a potrzebuje ich dosyć pilnie. A może ktoś ma nadmiar takich drożdży i chętnie by odsprzedał? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie możesz wykorzystać gęstwy z poprzedniej warki? Wtedy spokojnie wystarczą ci te drożdże które posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziel torebki na 2 i po sprawie a jak się martwisz, że drożdże nie dadzą rady, to zrób starter.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zlewam piwo na cichą, będę mieć gęstwę S-05, połowę mogę odstąpić

Od ręki dysponuję suchymi, różne gatunki:

US-05

Danstar Nottingham i Windsor

T-58

WB-06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zlewam piwo na cichą, będę mieć gęstwę S-05, połowę mogę odstąpić

Od ręki dysponuję suchymi, różne gatunki:

US-05

Danstar Nottingham i Windsor

T-58

WB-06

Z S-04 jakoś sobie poradziłem, podzieliłem saszetkę na dwie, uwodniłem i fermentacja ruszyła ostro, więc chyba będzie ok.

W razie czego mógłbym odkupić saszetkę US-05, jeśli to nie problem. W razie czego będę się kontaktował. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W razie czego mógłbym odkupić saszetkę US-05, jeśli to nie problem. W razie czego będę się kontaktował. ;)

OK

Gęstwa też już w lodówce w słoiku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś chciał poeksperymentować to mam gęstwę Wyeast 1028 London Ale, 3 pokolenie ( po dry stoucie 11,8 BRIX i burton ale 18 BRIX ) na pewno nadają się do stylu który robisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi