Skocz do zawartości

Holy grail filtracji po chmieleniu na zimno


cml

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze to by trzeba zrobic jakies badania. Nie chce mi sie bowiem wierzyc zeby przy odpowiednio duzym worku z chmielem i ciezarkiem stopien ekstrakcji byl znaczaco nizszy. Zwlaszcza jak sobie toto stoi tydzien czy ile tam trzymamy na cichej.

Ja ostatnio zastosowalem najnowszy wynalazek: woreczek do prania nacyckowników. Niezadowolony z popularnych woreczkow muslinowych ze sklepu piworwarskiego poszukiwalem alternatywy. Okazal sie nia wlasnie taki syntetyczny, zamykany na zamek worek do prania bielizny. Ma on kubature okolo 2 moze 3L wkladam do srodka szklany przycisk do paprieru a calosc jest na tyle sztywna ze nie zapada sie pod wlasnym ciezarem. Chmiel w srodku dosc dobrze pecznieje i rozlazi sie po calym worku. Ewentualnie mozna raz na jakis czas ruszyc fermentorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to by trzeba zrobic jakies badania. Nie chce mi sie bowiem wierzyc zeby przy odpowiednio duzym worku z chmielem i ciezarkiem stopien ekstrakcji byl znaczaco nizszy. Zwlaszcza jak sobie toto stoi tydzien czy ile tam trzymamy na cichej.

 

http://www.piwo.org/topic/4318-tlumaczenie-z-byo-na-temat-chmielenia-na-zimno/#entry184043 i wyżej w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pończocha sprawdza się świetnie, szkoda kasy na te filtry.

 

sprawdzę pończochę - filtry się przydają tak czy inaczej jak ktoś parzy liściastą herbatę :)

Usiu - napisz jaka ma być ta pończocha - czy taka nylonowa highend? czy zwykła stópka wystarczy

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis co i jak z pończochą: http://www.piwo.org/topic/410-chmielenie-na-zimno/page__st__140?do=findComment&comment=207847

Pończocha zwykła tylko za pierwszym razem pogotuj dłużej bo może być barwiona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiu - napisz jaka ma być ta pończocha - czy taka nylonowa highend? czy zwykła stópka wystarczy

 

Ja używam jakiejś najzwyczajniejszej, najjaśniejszej, szukałem niebarwionej, ale takich nie znalazłem. Przed pierwszym użyciem wygotowałem ją porządnie.

Tu sobie zlewam przez pończochę ;)https://www.facebook.com/photo.php?fbid=509748435766091&set=a.509747645766170.1073741840.364826306924972&type=3&theater

 

Pończocha dobrze się sprawdza przy granulacie, przy szyszce polecam na wlot wężyka założyć druciak kuchenny, bo szyszka lubi zapchać wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj pierwszy raz filtrowałem przed butelkowaniem, specjalnie kupionymi na ten cel, torebkami t-sac. Niestety torebka pękła więc musiałem szukać szybko jakiejś alternatywy. Stópka (pończocha) zdała egzamin idealnie dlatego torebki uważam jednak za dosyć ryzykowne rozwiązanie. Nie jestem specjalistą ale obstawiam, że efekt końcowy jest taki sam w przypadku torebki jak i w przypadku pończochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.Przy ostatniej mojej warce w zasadzie pod sam koniec filtracji ta torebeczka też mi pękła i cały chmiel popłynął dalej. Dzisiaj już jak widziałem, że robi sie coraz większa to ją co chwila zmieniałem. Następnym razem to pończocha bedzie filtrowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.