Skocz do zawartości

anteks piwowarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrozumiałem aluzje Anteksa, przestaje się udzielać na forum z powodu tego, że "Młode wilcy rządzą", co miał długo w swojej sygnaturze, a niedawno też wyraził się w innym temacie o co chodzi :) Uważa on, że nowe osoby na forum z niewielką ilością warek na koncie zachowują się jak tak jakby pozjadały wszystkie rozumy i nie przyjmują w ogóle zdań osób z dłuższym stażem piwowarskim, które zaczynają z tego powodu milczeć i przestawać się udzielać ;) To że będzie kończyć warzyć w sumie nie pisał to my się jakoś nakręciliśmy, a on pisał z końcem udzielania się na forum chociaż jakoś nie jasno. No i tyle na ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks czyta i się pewnie śmieje z tych analiz :)

 

Fakt, że "starych" coraz mniej, ale to raczej dlatego, że poszli(śmy) w piwną komercję i czasu brakuje.

 

 

to też nie do końca tak.

jak można przeczytać w wielu publikacjach każde forum ma pewien okres dobry i zły. Ludzie się wypalają jak i całe pierwotne społeczeństwo danego forum. Tutaj jest podobnie ale piwoorg ma o tyle dobrą pozycję że warzenie ciągle się spotyka z zainteresowaniem, jest modne ... więc na razie ludzi przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bnp Zgadzam się, że każde forum ma swoje lepsze i gorsze okresy.

Niestety z moich obserwacji wynika, że często wraz z dużym i gwałtownym wzrostem nowych użtykowników spada poziom merytoryczny i kulturalny danego forum.

 

Spędzałem niegdyś mnóstwo czasu (przez jakieś 6 lat) na pewnym forum motoryzacyjnym. Znałem kupę ludzi w realu, spotykaliśmy się z często, z większością w zasadzie na co dzień.

Forum niestety zaczęło schodzić na psy a towarzystwo się skłóciło i 'rozmyło'.

 

Powód najprotszy z możliwych - pieniądze.

W związku z dużym zainteresowaniem podobną tematyką z weekendowego hobby stało się to dla wielu zwyczajnym sposobem na zarabianie kasy.

Jeden otworzył warsztat, drugi sklep, trzeci sprowadzał auta, jeszcze ktoś części a inny organizowal imprezy komercyjne.

Działo się tak zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim.

Ludzie zaczęli obgadywać jeden drugiego, oczerniać, oskarżać itp - wiadomo - konkurencja.

Na forum także atmosfera podupadłą, 'nowi' często okazywali się chamscy i aroganccy i tak jak już tu ktoś wspomniał tradycyjnie 'podskakiwali' starszym i bardziej doświadczonym.

Często dla zwykłej przekory albo z głupoty :/

 

Mam nadzieję że tu tak nie będzie choć póki co z tym forum nie jestem jakoś bardzo zżyty, ale na pewno jest tu kopalnia wiedzy i mnóstwo pomocnych (póki co ;) ) ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekreślajmy "nowych" bo to nie tędy droga. Nie którzy mają pojęcie, talent a niektórzy 'starzy" szkoda gadac ...

kiedyś się ze mnie śmiali że dodaję chmiel do zacieru a teraz też tak robią ale browarach restauracyjnych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj mija 7 lat jak się zarejestrowałem na tym forum :beer:

Ja na forum jestem 4 lata. Od tego czasu miałem wiele przemyśleń na temat piwowarstwa. Myślę, że po siedmiu latach jest ich dużo, dużo więcej i to niekoniecznie pozytywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.