Skocz do zawartości

anteks piwowarzy


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Krzyżak napisał(a):

 

Mam podobne przemyślenia po pierwszych warkach. Zamówiłem tylko od majfrendów przejściówki i szybkozłączkę żeby można sprawnie odłączać ramie i podpinać wymiennik.

Za podaj linka do tej przejściówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krzyżak napisał(a):

 

Mam podobne przemyślenia po pierwszych warkach. Zamówiłem tylko od majfrendów przejściówki i szybkozłączkę żeby można sprawnie odłączać ramie i podpinać wymiennik.

Jestem na podobnym etapie modyfikacji.Ulepszylem system antyprzypaleniowy wkładając rurkę w wylot. Jutro robię ramię do Whirlpoola z nierdzewki montowane jakoś do ramienia kociołka. Przejściówki skręcane z Ali już do mnie wysłane. Kociołek ogólnie jest spoko,wkurza mnie „tylko” wydajność, źle umiejscowiony czujnik temperatury i brak mieszadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.04.2024 o 13:12, korzen16 napisał(a):

Jak Ci się spisuje system dodawania chmielu pod ciśnieniem? Nie przytyka się podczas aplikacji? 

Tu to tylko zaślepka, z butelki PET to sie zatyka (za mała średnica szyjki) . Może te nowe wersja na tri clampach  sa lepsze (ale koszt). Obecnie myślę o przetaczaniu do pustego kega  z wsypanym chmielem i przedmuchanym CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się jak to przeskoczyć. Tak właśnie czułem że wąskim gardłem może być szyjka od butelki Pet.

Nad przetaczaniem też się zastanawiałem, ale wolałbym chmielić w pierwszym fermentorze, a dopiero po chmieleniu przetaczać to kolejnego zbiornika.

Spróbuję zrobić to na zaworze 1", a "podajnik" chmielu wykonam z rury miedzianej 28mm lub 35mm, zobaczę co tam mam na składzie.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.