Jump to content
Sign in to follow this  
Sigman

Wypada się przywitać ;)

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum! Nazywam się Maciej, mieszkam w Lublinie, aktualnie studiuję. Kilka lat temu zacząłem się interesować piwami z małych browarów, zagranicznymi, nietypowymi i rzadko spotykanymi. Koncernowe polskie lagery całkiem przestały mi smakować i stałem się takim "piwnym hipsterem". Kwestią czasu było zainteresowanie się piwowarstwem, co też w końcu nastąpiło. Niedawno zacząłem gromadzić wiedzę na ten temat. W końcu kupiłem zestaw do warzenia z browamatora, kilka innych rzeczy, zdobyłem garnek i postanowiłem uwarzyć swoje pierwsze piwo. Zdecydowałem, że zacznę od razu od zacierania. Wiem, pewnie każdy powie, że to zbyt ambitne jak na pierwszy raz, że najpierw trzeba zrobić z puszki itp. Cóż, jakoś mi się nie widzi robienie piwa z brewkita. Wolę mieć większy wpływ na to, co sam stworzę. I tak prędzej czy później musiałbym dojść do warzenia z zacieraniem, więc uznałem, że można od tego zacząć, jeśli ma się odpowiednią wiedze teoretyczną oraz sprzęt. A zatem moje pierwsze piwo (IPA) jest w tym momencie na etapie fermentacji burzliwej (wprawdzie nie "bulka" ale może pokrywa nie jest szczelna, a piana jest tak jak trzeba). Zacieranie, wysładzanie, warzenie, filtracja, wszystko przebiegło zgodnie z planem, uzyskałem ekstrakt taki, jak należało (wprawdzie piwa wyszło 18 litrów zamiast 20, ale to chyba i tak dobrze, jak na pierwszy raz). Więcej szczegółów na temat mojego warzenia opiszę za jakiś czas w odpowiednim dziale (o ile jest sens). Mam nadzieję, że piwo się nie zepsuje i będzie się czym pochwalić.

 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Brawo, sam najpierw robiłem z puchy, ale już żałuję ;), życzę więc samych smacznych warek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem, że zacznę od razu od zacierania. Wiem, pewnie każdy powie, że to zbyt ambitne jak na pierwszy raz, że najpierw trzeba zrobić z puszki itp.

witaj :okey:

też odpuściłem sobie puchy i nie żałuję:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Macieju widzę, że kolej to nie wszystko ;)

 

Tak, w przerwach od fotografowania kolei lubię sobie strzelić dobre piwko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.