Skocz do zawartości

Program Qbrew - pomoc dla użytkowników


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozpakowałem kliknąłem na plik exe i działa jak pod windowsem po wcześniejszym zainstalowaniu pakietu Wine.

Tylko, ze qbrew to program pod linuxa. Wersja na windę jest wersją dodatkową. Odpalanie windowsowej wersji qbrew pod wine, to jak mawiała moja pani od informatyki, jak sięganie lewą ręką do prawej kieszeni. Da się, ale nie jest to eleganckie. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem kliknąłem na plik exe i działa jak pod windowsem po wcześniejszym zainstalowaniu pakietu Wine.

Qbrew jest dostępny natywnie pod linuxem, w Ubuntu jest nawet w domyślnych repozytoriach (musisz tylko doinstalować plik językowy, info w wątku).

 

Co do bazy to oczywiście możesz uzupełnić ją o nowe słody (a może to zrobić każdy z poziomu programu) i wysłać plik z bazą do elroya - na pewno uaktualni paczkę na serwerze piwo.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w ogóle to wiadomo czego mu brakuje? Ja dopiero zaczynam używać i czego mi brakuje na pierwszy rzut oka to:

 

- zbioru gotowych receptur,

- braku wyszukiwania receptur (np. po składnikach)

- możliwości przygotowania harmonogramu dla receptury (typu 1h słód taki, takie przerwy, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Zmodyfikowana baza programu QBrew

 

Zmian dokonałem na podstawie towarów dostępnych na BA

 

 

-Zmieniono bazę słodów

-Zmieniono bazę chmieli

-Zmodyfikowano Drożdże

-Kilka dodatków

 

Plik należy rozpakować i podmienić w katalogu c:\Program File\QBrew

 

UWAGA: PODMIANA PLIKU USUWA ISTNIEJĄCĄ BAZĘ

 

http://w542.wrzuta.pl/plik/3qXxDuNXoRK/qbrewdata

 

Widzę że sporo słodów brakuje, dzisiaj z wiadomych powodów nie będe edytował bazy.

Dam znać jak zostanie poprawiona

Edytowane przez bimbol2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wpisaniem do bazy danych słodów, których używam. a mianowicie mam problem z określeniem "Ekstraktu" słodu. Np. German pilsener - ekstrakt: 1.038, German Munich - 1.037, special B - 1.030.

 

Jak kupuję słód to mam określony kolor EBC i po przeliczeniu na SRM wpisuję do bazy danych i wszystko jest jasne .. ale skąd wziąść ekstrakt??

 

Jakby ktoś miał sprawdzoną i aktualną i w miarę aktualną bazę danych słodów, chmielów, i innych dodatków to byłbym wdzięczny :lol: zaoszczędzi to sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ten link http://www.piwo.org/...qbrew041-PL.zip do spolszczonej wersji jest uszkodzony, chyba

po grudniowej zmianie forum coś się zepsuło. Czy mógłby ktoś wrzucić tą paczkę jeszcze raz ?

 

przyłączam się do prośby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś już podjął się dalszego rozwijania QBrew? Bo projekt wygląda porzucony przez autora (ostatnia wersja z maja 2008).

Jeśli nie to ja mogę spróbować podjąć się tego zadania. Pytanie tylko czy jest sens. Ja osobiście w piwowarstwie dopiero zaczynam i nie znam zbytnio tego typu programów tak więc nie wiem czy nie istnieje już przypadkiem darmowa, dobra i rozsądna alternatywa dla tego programu.

Jeśli nie i waszym zdaniem warto było by go dalej rozwijać to dobrze było by stworzyć listę według której można było by pracować - wypisać jakie są aktualne błędy w obliczeniach czy też czego pilnie brakuje aby stał się on dla nas w pełni użyteczny...

 

Ja ze swojej strony na razie tylko ściągnąłem źródła programu i sprawdziłem czy wszystko poprawnie się kompiluje.

Wrzuciłem też kod źródłowy na github-a (https://github.com/csoftware/QBrew - jeśli mamy tutaj w gronie programistów chętnych do współpracy to zapraszam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.