Skocz do zawartości

Tanie butelki patentowe /hermetyczne/ swingtop


qni

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie, jak można zdobyć tanie butelki patentowe. Najłatwiej to chyba kupić Grolsha. Kłopot w tym że te butelki po prostu mi się nie podobają. Może polecicie jakieś inne piwo które jest łatwo dostępne z takim zamknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może polecicie jakieś inne piwo które jest łatwo dostępne z takim zamknięciem.

 

Słowacki "Kelt", niestety w Gdańsku niedostępny. Ale jakbyś przypadkiem był w Słowacji to ze dwa kartony warto sobie przywieźć.

Z dostępnych to litewskie piwa, są w hipermarketach, Almie. Ale cena niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelt już nie jest lany do tych butelek od paru lat

 

Faktycznie, na stronie Kelta teraz króluje plastik, puszka i zwykła butelka.

Ale litewskie są na pewno: http://thebeervault.blogspot.com/2012/07/litewskie-wiejskie-niefiltry.html

Są dostępne w 0,5, 1 i 2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu litrowe -> http://www.winohobby...ct&prod_id=1146

 

Bywają na allegro po jakieś 4.50/szt.

 

Jak dobrze kojarzę, to od tego sprzedawcy -> http://www.sklep.promet.org.pl/category/butelki/1/short/price/asc/0

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając blisko wybrałem sie do braci czechow nabylem kilka skrzynek Bernarda, opróznilem (z przyjemnoscia bo piwko niezle) i mam. Ale Tobie wozić taki kawał nie bardzo pasuje w Polsce zas bernard cholernie drogi ponad 8zl. Ale tak jak kolega Anmar radzil do braci niemcow masz blizej a u nich tez jakies piwko jest w patentach. Mają nawet patenty 0,33 na ktore poluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzę koledze tak.

Jeśli byłeś w Czechach to w okienku gdzie przyjmuja zwroty butelek wystarczy zagadać po polsku i pani bądź pan sprzeda Ci puste butelki ( głównie po Bernardzie) za 7 koron czyli za ok 1,12 pln.

Ja podczas ostatniej wizyty w Czechach kupiłem skrzynkę Bernarda i 2 skrzynki pustych butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemieckie piwa w butelkach patentowych kupowałem swego czasu w sklepiku Zuza w galerii Tesco na Chełmie, może tanio nie było ale zawierały interesujący płyn w środku ;)

 

dawno tam nie zaglądałem, nie wiem czy jeszcze mają

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno, dawno temu na ul Kobielskiej w Warszawie istniał sklep z piwem Fizz gdzie pojawiały się wyprzedaże dyskontowe piw z hurtowni Piwa Świata w Sulejówku którym kończył się okres przydatności, także w butelkach z krachlą po zawrotnej cenie 1,5 zł

Niestety rok temu przeniósł się gdzieś na Sadybę albo Stegny... Niestety nie mam pojęcia gdzie.

Podnieśli im znacząco czynsz, lokal po sklepie po dziś dzień stoi pusty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieśli im znacząco czynsz, lokal po sklepie po dziś dzień stoi pusty

 

I to jest właśnie biznes po Polsku - zamiast zarabiać (mniej, ale zarabiać) na lokalu - chcieli się nachapać, więc mają zero;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieśli im znacząco czynsz, lokal po sklepie po dziś dzień stoi pusty

 

I to jest właśnie biznes po Polsku - zamiast zarabiać (mniej, ale zarabiać) na lokalu - chcieli się nachapać, więc mają zero;>

 

Chytry dwa razy traci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Dolnym Slasku pokazalo sie piwo Staropolskie w plastiku 1.5l ale zamykane na patent kosztowalo 7 zl ale bylo ochydne. Szwagier fan takich dal mi pare i nawet sie sprawdzaja. quhcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdzie, jak można zdobyć tanie butelki patentowe. Najłatwiej to chyba kupić Grolsha. Kłopot w tym że te butelki po prostu mi się nie podobają. Może polecicie jakieś inne piwo które jest łatwo dostępne z takim zamknięciem.

Znajdź najbliższy sklep specjalistyczny z piwem, zapytaj się czy mogliby Ci odłożyć takie butelki, a odkupisz je po cenie kaucji.

Ja w ten sposób zdobyłem dwie skrzynki w cenie 60gr/szt., jedyna wada to to, że sklep ten nie był mi po drodze, więc przyjeżdżałem jak uzbierała się kratka, a że w sklepie ciepło było to większość z butelek nadawała się do szorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwo Bernard w butelkach z zamknięciem patentowych można gdzieś dostać w wiekszych sklepach (dyskontach, marketach) w okolicach Czeskiego Cieszyna?? Oczywiście po stronie czeskiej.

 

Oczywiście. Są choćby w Kauflandzie albo w sklepie Billa. W Czeskim Cieszynie jest jeszcze dość sporych rozmiarów Tesco, jednak nie pamiętam czy na 100% też są tam Bernardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.