Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś z Was zacierał to piwo w lodówce, jednotemperaturowo? Interesuje mnie temperatura, którą przyjął. Czy 50 gr. Saaz na zimno nie spowoduje, że piwo będzie niepijalne?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżając temat zapytam informacyjnie -czy uzyskanie 4l filtratu z 14l wlanych do garczka jest prawidłowe?-Czyli do 14l wody wsypałam 4kg słodu ,po zatarciu przelałam całość do fermentatora ,po odczekaniu 20min zaczęłam filtrację i po zlaniu 4l już odsłaniało się młóto,więc zaczęłam wysładzanie i mimo,ze wyczytałam że należy użyć ok. 8l wody do tego celu ,ja musiałam użyć znacznie więcej [ok.13l] co prawda Blg końcowe wysłodzin =4 Po nachmieleniu zostało mi ok.17-18l o Blg=15 ,więc dolałam jeszcze 2l wody ,by uzyskać ok 12-13Blg.

Czy cały ten proces był prawidłowy?

Czy mogłam jeszcze wysłodzić 2-3l i trzymać w zapasie ,by móc na koniec dolać,czy lepiej było dolać wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat zapytam informacyjnie -czy uzyskanie 4l filtratu z 14l wlanych do garczka jest prawidłowe?-Czyli do 14l wody wsypałam 4kg słodu ,po zatarciu przelałam całość do fermentatora ,po odczekaniu 20min zaczęłam filtrację i po zlaniu 4l już odsłaniało się młóto,więc zaczęłam wysładzanie i mimo,ze wyczytałam że należy użyć ok. 8l wody do tego celu ,ja musiałam użyć znacznie więcej [ok.13l] co prawda Blg końcowe wysłodzin =4 Po nachmieleniu zostało mi ok.17-18l o Blg=15 ,więc dolałam jeszcze 2l wody ,by uzyskać ok 12-13Blg.

Czy cały ten proces był prawidłowy?

Czy mogłam jeszcze wysłodzić 2-3l i trzymać w zapasie ,by móc na koniec dolać,czy lepiej było dolać wody?

 

Trzeba było wysładzać, aż miałbyś te 22-23l. (pamiętaj, że częśc odbaruje przy chmieleniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraszyło mnie ,że ktoś napisał ,ze do wysładzania w tym piwie nalezy użyć ok.8l wody?... poza tym gdzieś na forum wyczytałam,że po zacieraniu w młócie zostaje uwięzione prawie tyle wody co zasypu,więc u mnie powinno oddać ok.10l [4kg+14l wody],a już po spuszczeniu 4l odkryło się młóto i musiałam rozpocząć wysładzanie,dlatego pytałam ,czy to prawidłowy objaw uzyskanie tylko tych czterech litrów z zacieru ?

Niektórzy opracowali sposób -tyle wody do wysładzania w ilu zacieramy, inni wysładzaja do planowanej objętości ,ja wysładzałam po 3l i dolewałam do gara mierzac Blg kolejnej dawki wysłodzin i Blg w garze-czyli-podsumowując -mogłam jeszcze dalej wysładzać [biorąc poprawke 15% na odparowanie] i nie ma tu znaczenia ilość użytej wody do tego celu ,ale nadal mnie intryguje zbyt mała ilość litrów brzeczki uzyskana z zatartego słodu [po 4l odkrywało sie już młóto]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się nad czym zastanawiać. Piwowarstwo jest proste;) Też z "pierwszej wody" mam mało brzeczki. Stąd właśnie potrzeba wysładzania. Też za pierwszym razem próbowałem wysładzać wg. schematu, ale olałem to. Po prostu leje wodę na wyczucie. Patrzę ile mam w garze i wysładzam ile potrzebuje.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal mnie intryguje zbyt mała ilość litrów brzeczki uzyskana z zatartego słodu [po 4l odkrywało sie już młóto]

Od momentu gdy powierzchnia złoża zaczyna się odsłaniać, do chwili gdy brzeczka zupełnie przestaje spływać schodzi jeszcze trochę czasu i ładnych parę litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że tam jeszcze zostało trochę w tym młócie ,ale jak sobie obliczyłam w/g tego co ktos napisał,ze w młócie pozostaje uwięzione tyle wody co zasypu to powinno spłynąc jakieś 10l ...a nie 4 i niewielka ilość ,która tam jeszcze została ,ale spoko ,czyli jest ok.

Teraz przygotowuję sie do logistycznego rozpracowania zakupów na następne warki i jakoś nijak mi to nie idzie ,nie wiem ,czy nie lepiej kupić gotowe zestawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu gdy powierzchnia złoża zaczyna się odsłaniać, do chwili gdy brzeczka zupełnie przestaje spływać schodzi jeszcze trochę czasu i ładnych parę litrów.

Dokładnie tak. Przy wysładzaniu na raty czekam aż brzeczka przednia spłynie całkowicie i dopiero dolewam pierwszą "ratę" wody do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przygotowuję sie do logistycznego rozpracowania zakupów na następne warki i jakoś nijak mi to nie idzie ,nie wiem ,czy nie lepiej kupić gotowe zestawy??

Betiglo, nie cofaj się!

I mniej kombinuj i pytaj. Sprawdzaj receptury innych:)

Ja za tydzień biorę się za american wheat a jeszcze nie miałem do czynienia ze słodem pszenicznym. Już się nie mogę doczekać i w życiu bym nie pomyślał żeby robić wg. zestawu ze sklepu. Poczytałem receptury oraz ich efekty i próbuje sam coś ułożyć.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że tam jeszcze zostało trochę w tym młócie ,ale jak sobie obliczyłam w/g tego co ktos napisał,ze w młócie pozostaje uwięzione tyle wody co zasypu to powinno spłynąc jakieś 10l ...a nie 4 i niewielka ilość ,która tam jeszcze została ,ale spoko ,czyli jest ok.

Ta ilość która tam zostaje wcale nie jest taka niewielka.

Niepotrzebnie kombinujesz. Po prostu wysładzaj dopóki nie będziesz miała odpowiedniej ilości brzeczki albo blg nie spadnie w okolice 2. Całe te teoretyczne wyliczenia że tyle a tyle wody trzeba przygotować do wysładzania i tyle zostaje w młócie to nie są dokładne instrukcje których się trzeba trzymać co do litra - to są tylko ogólne wytyczne które pomagają załapać na początku jak się to robi. Tak na prawdę od 2 warki leci się już na czuja.

 

Teraz przygotowuję sie do logistycznego rozpracowania zakupów na następne warki i jakoś nijak mi to nie idzie ,nie wiem ,czy nie lepiej kupić gotowe zestawy??

Jak masz duże problemy to możesz kupować gotowe zestawy, ale przy planowaniu zamówienia na 3-4 warki powinnać dać radę dobrać wszystko. Najwyżej zostanie potem 1 czy 2 kg tego czy tamtego - będzie do wykorzystania przy następnych warkach.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,ze te zestawy ktoś [za mnie ] przygotował i sa już sprawdzone, ,no i nie zostaje mi tego trochę i tamtego tez trochę ...

W planie równiez mam to piwo American Wheat [nawet ściągnęłam już recepturę z Browar Cztery kąty takze nie cofam się ,albo cofam do przodu....]

Planuje tez jakiegoś bittera [jakiego?]i może coś z pszenicznych [witbier?,hefe weizen??saison???]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i ja chcę uwarzyć sobie FAHa :) w zasadzie dwa pod rząd. jeden wg oryginału na Magnumie i Lubelskim, a drugi... no właśnie, chciałem zrobić go na Ameryke (Chinook i Cascade) albo na Czecha (Magnum i Żatecki) i nie wiem na którą wersję się zdecydować. najwyżej uwarzę 3 warki :)

 

robił ktoś tą recepturę na amerykańskich bądź czeskich chmielach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem że zrobię 3 warki FAH :)

 

byłoby to tak:

 

pierwsza PL - Lubelski, Marynka i Sybilla na cichą

druga CZ - Marynka, Saaz/Żatecki i Saaz/Żatecki na cichą

trzecia DE - Magnum, Perle i Hallertau Tradition na cichą

 

na zimno granulat.

 

ani chmielu ani słodu jeszcze nie mam, dopiero dzisiaj składam zamówienie.

Lubelski, Marynka, Magnum po 200g, Sybilla 150g, Perle, Tradition i Żatecki po 100g. słodu 15kg na 3 warki 25l. wszystko będzie na S-04

 

tak to sobie wymyśliłem :) coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem że zrobię 3 warki FAH :)

 

byłoby to tak:

 

pierwsza PL - Lubelski, Marynka i Sybilla na cichą

druga CZ - Marynka, Saaz/Żatecki i Saaz/Żatecki na cichą

trzecia DE - Magnum, Perle i Hallertau Tradition na cichą

 

na zimno granulat.

 

ani chmielu ani słodu jeszcze nie mam, dopiero dzisiaj składam zamówienie.

Lubelski, Marynka, Magnum po 200g, Sybilla 150g, Perle, Tradition i Żatecki po 100g. słodu 15kg na 3 warki 25l. wszystko będzie na S-04

 

tak to sobie wymyśliłem :) coś zmienić?

Słuszne podejście. Kombinuj!

 

200 g Magnum zamawiasz? Będziesz miał na zapas... No chyba, że jakieś większe warki robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 g Magnum zamawiasz? Będziesz miał na zapas... No chyba, że jakieś większe warki robisz :)

dzięki za zwrócenie uwagi, Magnum miał być w wersji oryginalnej, ale zameiniłem na Marynke. to w takim razie Magnuma też 100g.

 

i tak pewnie zostaną mi jakieś resztki chmielu, ale teraz już nie będe kupował gotowych zestawów (chyba) tylko robił przepisy np z wiki

 

 

Amerykańców bym w to nie mieszał  :). Moja wersja na Saaz wyszła bardzo udana.

 

tak samo pomyślałem, tym bardziej że mam jeszcze surowce na AIPA. dlatego zamieniłem Ameryke na Niemcy :)

 

jak rozpiszę receptury w BS to podrzucę, może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.