Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o sprawdzenie szczególnie przeliczenia chmielu - bo mam inną zawartość alfa kwasów i czy to dobrze obliczyłem

 

Zobacz sobie u mnie w zapiskach # 9 Polskie 11°BLG. (http://www.piwo.org/topic/9013-browar-dziedziczak/)

Robiłem jakieś nie całe 3 tygodnie temu i wyszły mi podobne ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o sprawdzenie szczególnie przeliczenia chmielu - bo mam inną zawartość alfa kwasów i czy to dobrze obliczyłem

 

Zobacz sobie u mnie w zapiskach # 9 Polskie 11°BLG. (http://www.piwo.org/...ar-dziedziczak/)

Robiłem jakieś nie całe 3 tygodnie temu i wyszły mi podobne ilości.

 

Wyszło dobrze nachmielone? Próbowałeś go przed zlaniem na cichą? Będziesz jeszcze chmielił czymś na zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło dobrze nachmielone? Próbowałeś go przed zlaniem na cichą? Będziesz jeszcze chmielił czymś na zimno?

 

Próbowałem ale z moim doświadczeniem nie jestem w stanie powiedzieć czy jest wystarczająco nachmielone. Z wyliczeń wyszło około 60 IBU. Nie chmieliłem na zimno ale mam zamiar kilka butelek podczas rozlewania trochę dosłodzić (ksylitol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chmieliłem na zimno ale mam zamiar kilka butelek podczas rozlewania trochę dosłodzić (ksylitol).

Marny pomysł, jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś to robi w piwach owocowych, ewentualnie w ciemnych, choś sam bym nawet w tych tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piwa jestem już zadowolony. Padły opinie ,że jest bardzo bardzo dobre ,zdecydowanie lepsze od poprzedniego z puchy. Dodałem do zasypu trochę carapilsa. Piwo ma ładny bursztynowy kolor i mega aromat (nie spotkałem się w tym z żadnym ze znanych mi sklepowych browarów) Jedyne czego nie udało mi się osiągnąć to tej styropianowej piany. Jest raczej nietrwała. Jak juz opadnie to pozostaje jedynie na powierzchni cienka 2-3mm powłoka. Może coś robię nie tak ,ale to dopiero pierwsze zacierane piwo.

Edytowane przez adrian1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego FAH takze dodałem słodu Carapils okolo 250 g na 30l i po dwóch tygodniach od zabutelkowania mam duzą trwałą pianę. Do refermentacji dalem syrop z cukru - 8g na litr. Nalewam schlodzone do okolo 6 stopni. Pamietaj ze czym szerszy kufel tym piana szybciej opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawia mnie smak mojej WARKI#11. Dwa tygodnie po zabutelkowaniu nagazowanie osiągnęło już oczekiwany przeze mnie poziom, kolor jasno słomkowy z nutą zieloności i ciągle jeszcze mętne (pewnie od chmielu na zimno), chociaż od góry butelki zaczyna się już klarować.

 

Ale najbardziej zastanawia mnie posmak soku owocowego, ale takiego kwaskowego, jakby z limonki, niedojrzałej cytryny; całość bardzo ciekawa i nawet miła w smaku, ale zupełnie nie spodziewana - bez tego tła piwo byłoby chyba smaczniejsze. Pije się to jak napój orzeźwiający, dopiero po chwili czuć goryczkę.

Czy może to być wpływ chmielenia na zimno Lubelskim?? 20g chmielu leżało przez tydzień na cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to posmak "trawiasty"? Wyczytałem, że lubelski zwietrzały lub w nadmiarze, tym bardziej na zimno może powodować takie posmaki.

Sam nie miałem takiego problemu nigdy, to i więcej nie powiem.

Dodam tylko, że moja wariacja na temat Polskiego Ale też była chmielona Lubelskim, na gorąco i na zimno. Z tym, że u mnie chmielone było na 68IBU i może dla tego nie poczułem trawiastych posmaków :P

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.