Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem z arkusza IBU_Rager_Tinseth_v2 Wstawiłem chmiele wprost z receptury ,a później tylko przeliczyłem na mniejszą ilość piwa i inną zawartość alfa kwasów. Zacieranie miało być popełnione dzisiaj ,ale były jeszcze "pytania" i niepewności więc zostawiłem temat do poniedziałku. Też jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popełniłem pierwsze zacierane piwo ,a drugie w ogóle. Zasyp na 25 litrów 4.6kg pilzneńskie i 0.4 carapils'a. Drożdze S-04 Mogę stwierdzić ,że główny palnik kuchenki nie daje sobie rady. Na zagotowanie brzeczki czekałem z 1.15 może 1.30 godziny. Z wysładzaniem też zeszła masa czasu i całość pochłonęła zawrotne 8 godzin oO.

 

Po chmieleniu (szyszki) wyszło prawie idealnie 25 litrów o BLG 13 więc chyba nieźle jak na pierwszy raz. Nie rozcieńczałem tego niżej bo fermentator i tak już zalany wysoko. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co bardzo intensywny zapach chmielu. Goryczka mocno wyczuwalna. Pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio robiłem to piwko. Na 30 litrów dałem 20g Magnum i 6g Marynki oraz 80g Lubelskiego wszysko w granulacie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dzis przelewałem 19 litów na cichą która ma trwać 7 dni, za dwa dni dorzuce 1/3 hoop aroma tabs. Z resztek 8 litrów Piwa + 5 litrów wody + 0,8l syropu malinowego + herbatka z lubelskiego - zrobiłem Malinowe (dla mojej kobiety)

 

Pierwsze smakowanie młodego piwka i..... - zapowiada sie bardzooo dobrze.

Edytowane przez Anginsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże S04 zadane z rana we wtorek. Od 2 dni ruch w rurce prawie spadł do zera więc zajrzałem dzisiaj jak się sprawy mają. Początkowe blg 12.5-13. Dzisiaj pomiar wskazuje 4-4.5. W menzurce dosyć mocno gazuje ,ale z tego co czytam pdf ze strony fermentisa raczej nie mam się co nastawiać na znacznie wyższe od fermentowanie?

 

Niepokoi mnie coś innego i proszę o pomoc i opinię specjalistów.Coś się unosi na powierzchni piwa i sam nie wiem czy mam się martwić (obawiam się ,że tak) jakimś świństwem czy to zbite droższe/osady chmielowe? W smaku nie wyczuwam niczego niepokojącego. Zdecydowanie mniej kwasu jak z pierwszego gotowca coopers wheat. Goryczka już trochę złagodniała. W pierwszym momencie po otwarciu fermentora i nachyleniu głowy nad piwem dosyć ostry gryzący w nozdrza zapach (siara?) po chwili ustał.

post-5959-0-98517700-1366535224_thumb.jpg

post-5959-0-35737300-1366535230_thumb.jpg

post-5959-0-58301700-1366535234_thumb.jpg

Edytowane przez adrian1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Rozlałem młode FAH, i po pierwszych degustacjach (góra półtorej tygodnia od rozlewu) w piwie czuć dość dziwny smak, i zapach wydaje mi się że siarkowodoru. To normalne, i po miesiącu w butelkach zniknie, czy może jakaś infekcja? Tak mam w piwie fermentowanym zarówno na s-04 jak i na s-33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzien od rozlewu piwko smakuje wysmienicie, nagazowało sie dobrze, siarkowodoru nie czuc. Robiłem ponad tydzien burzliwej i 9 dni cichej.

Jak poradziłeś sobie z tabletką? U mnie FAH kończy właśnie burzliwą i ciągle zastanawiam się czego użyć na cichą, tabletki czy jakiegoś chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć chmiel normalnie prosto do fermentora. po 2 tygodniach zapach z piwa - oszałamiający ! Lubelski rządzi ! ja wciepłem 15g 3,6% na 20l piwa....

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chciałem uwarzyć "Polskie Ale", a w tej tabletce to nie wiadomo co jest. Zdecyduję się zatem na Lubelski. Te 15g na pewno wystarczy na 20l? Mam tylko granulat, przed butelkowaniem przelać przez pończoche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem na 20l piwa 1/3 tablety aroma tabs.Tableta nie równo sie rozpusciła, na dnie fermentatora zostal litr piwa bardzo nachmielonego (nie do wypicia). Nastepnym razem dodam takze taka ilośc tylko dobrze rozkrusze (na proszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zrobienia tego piwa. Przeliczyłem proporcje na 5kg słodu (czyli na 25 litrów brzeczki nastawnej). Mam prośbę o sprawdzenie czy wszystko dobrze przeliczyłem. Myślę że przyda się to nowym piwowarom którzy podobnie jak ja zaczynają od warki która zmieści się w fermentatorze.

 

Pogrubiona czcionka oznacza wprowadzone przezemnie zmiany.

 

Więc tak:

 

Brzeczka nastawna w litrach: 25

słód pilzneński 5,0kg

 

Chmiel Magnum 13% (szyszki) - 23g

Chmiel Lubelski 3.8% (granulat) - 52,2g

+ chmiel do chmielenia na zimno

16.6l wody do zacierania

ok. 12l wody do wysładzania

 

 

Zacieranie

Całość zasypu wsypana do 16,6 l wody o temp. 40C

- podgrzewanie do 61C

- 10 minut - max.15 w temp. 60-62C

- 45 minut w temp. 70-72C

- podgrzanie do 75-76C ... 10 min przerwy

CHMIELENIE

- po zagotowaniu 23 gram szyszek chmielu goryczkowego Magnum / 13% alfa-kwasów

- po 45 minutach 39 gram granulatu chmielu aromatycznego Lubelskiego / 3,8% alfa-kwasów

- na 5/10 minut przed końcem jeszcze pozostały 13,2g w/w granulatu chmielu aromatycznego Lubelski

Reszta wg przepisu - tylko nie bardzo wiem ile chmielu do chmielenia na zimno.

Bardzo proszę o sprawdzenie szczególnie przeliczenia chmielu - bo mam inną zawartość alfa kwasów i czy to dobrze obliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można bardziej wysłodzić - do objętości planowanej brzeczki nastawnej dodając ok. 3l na odparowanie podczas chmielenia.

 

Bardziej mnie interesuje czy dobrze obliczyłem dawki chmielu.

Edytowane przez Dziajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.