Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I jak cml to piwko w smaku wyszło? :) w przyszłym tygodniu chciałbym je popełnić.

Tyle że mam do rozdysponowania 50g Pacific Jade: 30g chce chmielić na zimno, 10 na 35' i 10 na 10'. No i Magnum na 90'

 

piwo wyszło godne powtórzenia niech to będzie reklama :) - zmiany, które ja wprowadzę w drugiej odsłonie:

- więcej PJ na zimno - 3 dni przed rozlewem myślę, że 40g na 20L to minimum - ja bym celował w rozdysponowanie ok. 100g na całość warzenia - aby podkreślić bazę użyłbym go chyba również jako chmielu na gorycz - ze względu na moją subiektywną ocenę tego chmielu jako lżejszego w odbiorze

- zacieranie "na angola" 60min 68st zamiast sterowanego

- 350g CaraPils w zamian za 350g pilsneńskiego czyli byłoby 5,65kg pils + 350g CaraPils - na polepszenie piany

 

Tyle, że ja mam 50g :P i spłukany student jestem :P. Zawsze moge zrobić na lubelskim, bo tego dziada mam 120g. Piane łatwiej i taniej (nie płącisz za przesyłkę) dodać jeczmienne płatki błyskawiczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam 50g :P i spłukany student jestem :P. Zawsze moge zrobić na lubelskim, bo tego dziada mam 120g. Piane łatwiej i taniej (nie płącisz za przesyłkę) dodać jeczmienne płatki błyskawiczne ;)

 

ile tych płatków z doświadczenia byś dodał na taki zasyp? bo ja próbowałem 50g ale efekty były marne :)

 

wydaje mi się, że możesz spróbować tak jak mówiłeś - przecież to nie koniec świata :) piwo i tak się wypije a następnym razem zrobisz na większej ilości :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam 50g :P i spłukany student jestem :P. Zawsze moge zrobić na lubelskim, bo tego dziada mam 120g. Piane łatwiej i taniej (nie płącisz za przesyłkę) dodać jeczmienne płatki błyskawiczne ;)

 

ile tych płatków z doświadczenia byś dodał na taki zasyp? bo ja próbowałem 50g ale efekty były marne :)

 

 

Ja nie używałem, ale kolega z uczelni teraz prawie do każdej warki rzuca. Podpytam -> Pytałem. 200-500g, gdzie 200 dla piw jasnych, np bitter.

 

Z drugiej strony, u mnie tych chmieli nie będzie na 6kg pilz i 30l, tylko na 5kg i ok 20l (celuje w 13)

Edytowane przez Kilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A na jakim etapie się je wrzuca i na jaki czas? Powinno się wtedy zredukować ilość zadanego słodu o konkretną ilość?

 

chodziło mi o zastąpienie danej ilości pilsneńskiego daną ilością carapilsa - wrzuca się wszystko razem i normalnie się zaciera - traktujesz jak resztę słodów karmelowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki jęczmienne błyskawiczne, robisz jak owsianke, np. NesVita., a następnie dodajesz na samym początku zacierania. No chyba, że uwzględniasz próbę białkową, to wydaje mi się, że po białkowej (Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli źle myśle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciera się wszystko razem od początku. Jak dasz więcej niż 400g na 20 litrów to dobrze by było zrobić przerwę białkową, bo płatki mają dużo białka.

 

Zgoda właśnie rozwiązałeś mój dylemat co sie stało ze moim ostatnim stoutem owsianym. Piwo jest cholernie mętne , pijalne , ale ta mętność jest aż odczuwalna w ustach. Plus dla Ciebie.

 

Na to jest jakaś proporcja ? Jak długą stosować przerwę białkową przy dużym udziale płatków ? Na około 25 litrów poszło 800 g płatków i zacierane 120 min w 67C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis przepisem, woda wodą, słody słodami a piana ucieka po 5min :lol:

 

Jak przegazujesz piwo to Ci też ucieknie - spróbuj porównać 2 butelki - mega schłodzoną i temp. pokojowa - nalej oba piwa do osobnych szklanek i porównaj - pamiętam jak moje pierwsze dwa pszeniczniaki były praktycznie bez piany i za poradą Josefika zrobiłem takie porównanie - trzeciego Weizena miałem już mniej gazowanego i z mega pianą.

 

Edit: Zimne piwo powinno mieć trwalszą pianę - mniej CO2 ucieknie na raz przez co nie zniszczy piany.

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jak jest w przepisie - bo jeżeli robisz inaczej to już nie jest to to samo piwo.

Pierwsze zrobiłem jak w przepisie, w następnym użyję Cascade zamiast lubelskiego, ale schemat zacierania bez zmian.

Myślę, że zacieranie od 40 stopni ma wpływ na lepszą pianę w tym piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłby mi ktoś podać ile chmielu mam dodać

szklana kula mi mówi, że garść marynki na 1h i ze 2 szczypty lubelskiego na 15 min. ;)

 

a tak całkiem serio to nie umiemy wróżyć i brak nam twoich danych do szacowania (co lubisz?, konkretnie jakie chmiele masz itd.)

Zawsze możesz się kierować opisanym wzorcem http://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem będzie to moje pierwsze piwo posiadam właśnie te chmiele tylko w granulacie,przepis znalazłem już po ich zakupie,tak bym kupił taki chmiel jak w przepisie.A teraz nie wiem jak zamienić szyszki na granulat

 

właśnie ten wątek został założony przeze mnie z takim właśnie pytaniem o przeliczenie alfakwasów - przeczytaj wątek od pierwszego posta i powinieneś mieć jasność w temacie - jak nie to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.