Skocz do zawartości

mandarina bavaria - nowy chmiel?


pszemas

Rekomendowane odpowiedzi

widzę na tb że wprowadzili jakiś nowy chmiel niemiecki mandarina bavaria... czy ktoś próbował? cena z leksza przesadzona 9,5 za 30g...

Edytowane przez elroy
poprawiony tytuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, jako ostatni chmiel przy gotowaniu i do chmielenia na zimno, przed butelkowaniem zdominował smakiem inne chmiele.. cóż.. 100% mandarynki w smaku, na pewno wart ceny. Choć za miesiąc gdy otworze butelkę 1szą to dopiero się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceny wynika, że powinien być 3x lepszy od zwykłego chmielu. ;)

 

A na poważnie, to jest nowość. Za rok-dwa będzie w normalnej cenie.

 

A jak będzie popyt to będzie jak z Citrą i Amarillo, cena od czerwca wzrosła o blisko 100%

dzięki magicznemu znaczkowi ® ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceny wynika, że powinien być 3x lepszy od zwykłego chmielu. ;)

 

A na poważnie, to jest nowość. Za rok-dwa będzie w normalnej cenie.

 

A jak będzie popyt to będzie jak z Citrą i Amarillo, cena od czerwca wzrosła o blisko 100%

dzięki magicznemu znaczkowi ® ;)

[/quotE]

W moim lokalnym sklepie ceny chmieli Nelson Sauvin, Galaxy powalają. Ale za to Kezbek i sporo chmieli o których w życiu nie słyszałem jest w dobrej cenie Trzeba próbować bo niewiadomo może za rok będzie na nie moda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, jako ostatni chmiel przy gotowaniu i do chmielenia na zimno, przed butelkowaniem zdominował smakiem inne chmiele.. cóż.. 100% mandarynki w smaku, na pewno wart ceny. Choć za miesiąc gdy otworze butelkę 1szą to dopiero się okaże :)

 

Ile dałeś tego chmielu do gotowania i na aromat? Właśnie warzę IPĘ i zastanawiam się czy 3x30g Mandariny (20 min i 5 min gotowania oraz na zimno) wystarczy, aby odpowiednio nachmielić całą warkę (ok. 20-23l) na smak i aromat. Na goryczkę dałem 40g Polarisa - tu obaw nie mam, 21,3% alfakwasów powinno zrobić swoje.

 

Co do ceny chmielu na TB - tej odmiany nie znalazłem nigdzie, a sprawdzałem dziesiątki europejskich i amerykańskich sklepów internetowych. Pisałem nawet do producenta i otrzymałem odpowiedź, że następna partia Mandariny będzie dopiero po następnym sezonie, a obecnie jest już wyprzedane na amen. Także jestem w stanie zrozumieć dlaczego tyle kosztuje. Gratulowałbym raczej ekipie sklepu takiej obrotności i załatwiania unikalnych odmian chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No kurcze mam właśnie 60g tego chmielu i nie wiem co z nim zrobić :) W ogóle wyszły 4 nowe gatunki niemieckich chmieli http://www.hopsteiner.de/pdf/neuigkeiten-berichte/hopsteiner-newsletter/2012-05_ts_newhopvarietiesgrowningermany.pdf - posiadam także polaris, który ma 21,% alpha... masakra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Polaris jest o tyle ciekawy że piszą o miętowych posmakach co jest bardzo interesujące, niestety tyle a-kwasów = duża goryczka, ciekawe by było dodanie go na chmielenie na zimno. A propo Wrocławskiego festiwalu, jest tam opcja wymienienia się piwkami z ludźmi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mięty w nim nie czuję (mam piwo Polaris single hop), ale faktycznie, jest o wiele bardziej rześki i orzeźwiający niż wszystkie inne chmiele. Mimo porażającej zawartości a-k otępiającej goryczki brak, jest bardzo dobrze :)

 

Na FDP ma być spotkanie piwowarów domowych ("wpisowe" 10 butelek własnego piwa), informację o nim znalazłem na browar.biz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zastanawiam się właśnie nad trzecią warką i zainteresował mnie ten chmiel. Ktoś może robił na nim single hop poza osobami z postów powyżej? Myślę nad ale z prostym zasypem 100% pale ale i chmieleniem właśnie mandariną 60' 30g, 15' 30g, 0' 30g oraz 110g na zimno. Miał ktoś do czynienia z czymś podobnym i może się podzielić wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu zabutelkowałem pale ale gdzie głównym, ale nie jedynym chmielem był właśnie ten tytułowy. Na goryczkę dałem na początku 10g magnum, na aromat 100g mandariny (20g 15min przed końcem gotowania, później 40g 10min i 40g 5min przed końcem). Zapach podczas fermentacji bardzo ładny, mandarynkowy. Przy butelkowaniu już nie tak mocny, ale ciągle mandarynkę czuć było. Za jakiś tydzień będę sprawdzał nagazowanie, wiec może już pierwsze wrażenia będę mógł opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.