Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] Druga warka Sharka


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

czyli co trzeba poprawić. Druga warka Sharka nie jest taka jak sobie wymarzyłem. Może to dlatego, że jak degustowałem 4 przeleżakowane IPA, to przechwalałem się, że Shark je wdpecze w glebę. Może by i wdeptał, ale głównie dlatego, że przeciwnik … Continue reading

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega-mało związany z piwowarstwem taką recenzję mi podesłał (warto przeczytać głos z "zewnątrz"):

 

Shark 4,9% browaru Kopyra & Widawa.

 

Piana krótka, szybko opadająca, w zasadzie prawie żadna, słabe nasycenie.

Barwa: herbata z miodem, nieklarowne, pod światło widoczne refleksy.

Zapach mocny, słodko specyficzny, agresywnie owocowy ale bez nut winnych, takie skojarzenia: malina, jeżyna, cała gama owoców leśnych, dominująca słodycz złamana nieco kwaskowatością agrestu czy czerwonej porzeczki, jakieś zioła nadające ten apteczny nieco ton - zapewne chmiel ale inny niż zwykle, mocniejszy, ostrzejszy.

Smak owocowy, cierpki zdecydowanie bardziej, niż słodki, w porównaniu do zapachu, słodycz ustępuje zdecydowanie goryczce, dość specyficznej, jak gorycz z grapefruita zmieszana z cierpkością niedojrzałego owocu a przykrywający to mocno chmiel smakuje chyba jak pokrzywa raczej...

Ogólnie nie moje klimaty, piwo lepiej pachnie niż smakuje, jest zbyt specyficzne by zyskać szerszą rzeszę wielbicieli, przy cenie 8 PLN za 0,33 L nie wróżę zbyt wielu amatorów, ot ciekawostka - można spróbować z ciekawości ale ja już wiem, że go niego nie wrócę. Woltaż niespełna pięcio procentowy a wykręca, jakby miało 12, przy czym alkoholu nie czuć

 

My Shark'a (a także Kuguara i Kruka) będziemy dziś degustować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.