Skocz do zawartości

Cydr z kartonika


ccycekk

Rekomendowane odpowiedzi

po 3 miesiącach jest tylko lepszy od tego sprzed 2 miesięcy :D ale nawet po tych 2-3 tygodniach nie powinien śmierdzieć, ja mam cydr zabutelkowany jakieś 1,5 miesiąca ale szmacianych aromatów nie czuć, raczej zapach jabłek przemieszany z zapachem wina wytrawnego, po doświadczeniach z poprzednim cydrem wiem że warto poczekać. Nie wiem czy w przypadku smrodu określonego jako szmaciany coś się zmieni.

Jeśli nie wala się pod nogami i jeść nie prosi to zostaw na 2-3 miesiące w ciemny i chłodnym, wylać zdążysz, a jeśli masz w okolicy jakiegoś jeszcze piwowara(lub kogoś od win) to zawsze możecie skonfrontować zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, raptem 20 butelek więc poleży. Ale poprzedni, mimo że był baaardzo wytrawny nie waniał tak strasznie. I faktycznie po 1,5 miesiąca był naprawde niezły (jak ktoś lubi kwaśne). Ten natomiast jest fajnie słodkawy,ale trzeba by go pić na wydechu;) Najwyżej zostanie na 4:30 po jakiejś imprezie. Wtedy już nic nie przeszkadza, wódka wyzerowana a zasnąć jakoś trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Cydr z kartoników robiliśmy od 10lat. Wychodził bardzo różnie.Stąd inspiracja do wprowadzenie zestawu.Polski Cydr

Jest to wyselekcjonowany polski koncentrat jablkowy 71-72 Brix,bez jakichkolwiek dodatków.Dedykowane drożdże FCG1 też powoli pojawiają się u naszych dystrybutorów.

 

dobre u Was za 1,6 kg koncentratu trzeba zapłacić ~ 40 zł a ten sam koncentrat kosztuje ~ 7 zł kg

 

jeżeli można zapytać ile jest w Waszym koncentracie aromatu ? ( tego naturalnego -kondensatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cydry wychodzą słabo nagazowane i bez piany. W smaku pyszne, lekko mętne ale zero piany. Nastaw robię wg schematu: 50 % sok jabłkowy mętny (np. Słoneczna Tłocznia), 50% sok jabłkowy klarowny (np. Riva biedronkowa, Tymbark), drożdże Biowin (np. Souternes, Tokaj, Sherry), całość ma na starcie w granicach 10-12 Blg i po około 10 dniach schodzi do 0-1 Blg. Czekam z reguły jeszcze kilka dni i do butelek: na 0.5 litrową butelkę daję 4 g cukru i słodzik do smaku . W sumie nagazowanie mogłoby zostać jak jest, ale do pełni szczęścia przydałaby się ładna pianka na 2 cm. Jak zrobić ładną piankę w moim smacznym cydrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj..a to w cydrze piana powinna być?(podobna do piwnej?)

Pewnie że powinna, tak samo jak w szampanie i winach musujących. Dom Perignon znany jest z tego że pianę ma na trzy palce ;):D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sytuacja zmienia się na lepsze. Cydr otwarty wczoraj zdecydowanie przyjemniej pachnie. Powoli zanika ten szmaciany aromat. Myślę,że za 2-3 miesiące będzie całkiem okej. To chyba po raz kolejny potwierdza, że cydr potrzebuje duuużo czasu.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.