Skocz do zawartości

Wiosenny zlot piwowarów 17,18,19 maj- zapisy


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram zapisy na zlot.

 

Po zgłoszeniu się 10 osób rozpoczynam załatwianie formalności.

 

Program:

Nocleg w ośrodku znajdującym się w Nędzy (Szymocicach) ok. 15 km od Raciborza, na jego terenie znajduje się 7 6-osobowych domków z kuchnią i łazienką (oczywiście zmieści się tam więcej osób :) ), dla oszczędnych- istnieje możliwość postawienia tam własnych namiotów, jest także restauracja, basen, boisko do siatkówki, sala na której można by zorganizować degustację, miejsce na ognisko.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj

Koszt jednego noclegu w domku to max. 35zł od osoby.

Możliwy dojazd pociągiem do stacji Szymocice (ze stacji do ośrodka trzeba przejść ok. 2,5km)

 

Atrakcje:

Zwiedzanie browaru Racibórz - cena biletu- 10zł/os - na miejscu degustacja piw Raciborskich i możliwość zakupienia pamiątek.

 

Zwiedzenie zamku lub/i muzeum.

 

Panel/konkurs na polskie ale który pozwoliłby na zebranie materiałów do opisu tego stylu.

 

Wstępny plan:

-piątek po południu- przyjazd, później- wieczorek zapoznawczy z degustacją przywiezionych piw

-sobota rano (ok. 9-10) zwiedzanie browaru z degustacją, następnie trochę czasu wolnego na zwiedzanie miasta, muzeum, zamku, posiłek. Żeby wszyscy mogli w browarze degustować proponuję przejazd pociągiem z Szymocic do Raciborza (koszt biletu normalnego w jedną stronę to 4zł). Wieczorem może jakieś ognisko i panel/konkurs, dla niezainteresowanych konkursem- degustacja przywiezionych piw.

-niedziela rano śniadanie, pakowanie i wyjazd

 

Co do jedzenia, jest możliwość załatwienia jakieś kolacji w przyośrodkowej restauracji lub cateringu ale osobiście nie jestem do tego zbyt przekonany, może wystarczy tylko kiełbaska do ogniska, jakieś mięsko ewentualnie warzywka dla roślinożerców, kilka sałatek + pieczywo? Jeśli większość będzie wolała jakieś pełniejsze danie oczywiście postaram się to załatwić jednak podniesie to koszt :)

 

Całkowity koszt szacuję na maksymalnie 150zł (w najlepszym przypadku wyjdzie ok. 100zł/os).

 

Proszę więc o przedstawienie uwag i propozycji oraz zachęcam chętnych do zapisywania się w formacie:

 

Domek nr 1

1.

2.

3.

4.

5.

6.

(...)

Domek nr 7

1.

(...)

Własny namiot:

 

Tak jak pisałem, domki są 6 osobowe (6 łóżek) ale spokojnie zmieści się tam więcej osób (~10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym obejrzał browar w Raciborzu ponownie (byłem tam w zeszłym roku ze zlotem browar.bizu), ale w tym terminie mam komunię córki.

 

Kto zainteresowany - browar prowadzi skup butelek i można od nich dostać niestandardowe skrzynki i butelki za grosze (euro, nrv, niemieckie longnecki). Bodajże 5zł za skrzynkę z butelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie możesz dopisać, nie wiem czy sam z kobitką, ale raczej bez noclegu (będę spał u teściów w Raciborzu).

Będę w piątek i sobotę, zwiedzanie browaru też wchodzi w grę.

19 maja idę do szpitala więc będę miał 2 dni na wyluzowanie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w to z rodzinką, czyli 4 osoby choć ja tam mogę zaliczyć glebę jak za dawnych czasów w chatkach :D Niestety niewiem czy praca pozwoli na przyjazd w piątek :( Na pewno będę od soboty rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jedzenia to myślę, że każdy coś swojego przywiezie bo to już będzie sezon na grilla. Myślę, że weekend na "śmieciach" typu hamburgery z lidla a dodatkowo jakiś karczek, kiełbasy i inne pyszności z podpiekanych kartofli i innych zielenin z rusztu nikogo nie zabije :)

 

edit: aha najważniejsze - bardzo chętnie się zjawię jednak jeszcze nie wiem czy sam czy z żoną + syn - i tu pytanie jak wygląda sprawa ze szkrabem 3 letnim - zmieści się na jednym łóżku z mamą, czy osobne łóżeczko potrzebuje - w skrócie jak z opłatami dla pociech?

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie skoro sprawa zlotu odpada, to może warto się zastanowić nad samym grillem/ogniskiem sobotnio-niedzielnym ;) ?

Spotykamy się w sobotę po południu, każdy prócz piwa przywozi coś do jedzenia i impreza gotowa :beer: . Nocleg z soboty na niedzielę też można na Leśnej Polanie załatwić, żeby kierowcy nie byli pokrzywdzeni. Miejsce jest ciekawe, jak pogoda dopisze to może być fajna impreza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to liczysz?. Jejski zapisał się 4 osoby, Ja też 4 osoby

Na liście zapisane 2 osoby + 1 osoba (ja) = 3

 

Bez noclegu (ew. namiot):

1. ronin + koleżanka małżonka

 

 

Możliwość zapisania się do 15-kwietnia.

Do 15 kwietnia miałem dać znać w leśnej polanie czy będzie rezerwacja czy nie. A do 15 na liście było j/w.

 

Panowie skoro sprawa zlotu odpada, to może warto się zastanowić nad samym grillem/ogniskiem sobotnio-niedzielnym ;) ?

Spotykamy się w sobotę po południu, każdy prócz piwa przywozi coś do jedzenia i impreza gotowa :beer: . Nocleg z soboty na niedzielę też można na Leśnej Polanie załatwić, żeby kierowcy nie byli pokrzywdzeni. Miejsce jest ciekawe, jak pogoda dopisze to może być fajna impreza :D

Nie wiem czy jeszcze można. Gdyż oni tam mają w sobotę 18 maja na imprezę. Nocleg był/jest największym problemem bo trzeba takie coś rezerwować z większym wyprzedzeniem. Zwiedzanie browaru można jeszcze ewentualnie zrobić...

 

Nie wiem jak się to udaje np. Marusi, że zbiera takie tłumy na zloty. Ja specjalnie o zlocie napisałem już w grudniu czyli ok. 4,5 miesiąca przed zlotem żeby dać czas na przemyślenie, na zapisy były prawie 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.