Skocz do zawartości

Domowa instalacja stała do rozlewania piwa


kosiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do Was, bo po czytaniu watkum na waszym forum, wydaje się ono odpowiednie. Nie mam żadnego doświadczenia w temacie piwa (oprócz spożywania of course), o czym pewnie świadczy mało profesjonalny wpis w temacie.

 

Zostałem niedawno szczęśliwym posiadaczem mieszkania, które posiada fascynującą wnękę w kształcie prostokąta o wymiarach 40x36 cm. Wnęka jest *** nie do ruszenia w związku z szybami wentylacyjnymi i innymi bzdurami architektonicznymi. Mozna tam zrobić półeczki na gromadniki kurzu, zwane kurtuazyjnie ozdobami, ale pomyślałem że zrobię tam sobie dystrybutor do piwa. To co sobie wymyśliłem to:

 

a) Keg cornelius 19l - standardowy keg nie wejdzie

b) osprzęt do rollbarów - tutaj jeszcze pływam jak to połączyć.

c) jakiś stylowy nalewk np: o takie coś - pogadać z nimi

 

Mam parę wątpliwości:

1) ma to sens w szczególności czy da się to połączyć i używać ?

2) Jak to połączyć - tutaj się gubię, potrzebuję 2 szybkozłączek kroćce i ..... ??

3) Skąd browar - wiem że panowie sobie sami ważycie - z tym poczekam aż będę miał możliwości przestrzenne. Na razie muszę mieć gdzie napełniać, czy można gdzies kupić pełne takie piwo?

 

A i jak nie ta grupa to przepraszam i milo by było poznac namiar na tą grupę.

 

 

kosiarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jane że można tylko pozostaje kwestia chłodzenia. Jak zmieścisz tam chłodziarkę albo coś co ochłodzi kega pomysł wydaje się trafiony.

Cała instalacja jest prosta: keg, reduktor, złączki john guest, wąż piwny 3/8'', kran, butla co2.

 

Poza tym będziesz się musiał zaopatrywać w dobre piwo u domowych piwowarów. Nie słyszałem żeby koncerny ładowały te swoje popłuczyny do corneliusów.

Doskonale każdy zdaje sobie sprawę że nie wolno. Ale przecież nie musisz kupować piwa. Możesz je dostać, a kupić możesz usługę napełniania kega ;]. hahaha

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić i nie jest to trudne, największy szkopuł w tym, że żadne browar nie leje w cornelius'y. Chyba, że dogadasz się z jakimś browarem rzemieślniczym lub restauracyjnym, żeby Ci w coś takiego nalali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jane że można tylko pozostaje kwestia chłodzenia. Jak zmieścisz tam chłodziarkę albo coś co ochłodzi kega pomysł wydaje się trafiony.

Cała instalacja jest prosta: keg, reduktor, złączki john guest, wąż piwny 3/8'', kran, butla co2.

 

Chłodzenia w tej kanciapie nie zamontuje, mógłbym u dołu zrobić pojemnik na lód, aby keg na tym stał, ale pewnie efekt będzie mizerny.

Zakładałem że nie będę pił codziennie, a na czas niepicia keg ląduje w lodówce, powinno być okej. moim zdaniem.

 

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to dużego powodzenia. Poza tym, to dalej tylko Żywiec...

Jeżeli chcesz trochę wydać, to zastanów się nad chłodziarką z peltierem- jest sporo mniejsza i weszłaby na półkę. Kwestię napełniania Corneliusów musisz rozwiązać sobie prywatnie z kimś z okolicy, albo uwarzyć coś raz na miesiąc samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj sobie tzw partykegi 5 litrowe,,chlodzenie w lodowce i tylko szybka wymiana. nalewak do tego z pompka i nawet jak bedziesz mial mala imprezke to tylko podpinasz nastepny mini keg

 

Pomijając kwestię przydatności partyfassów w piwowarstwie domowym (zbliżoną do zera), to jest to chyba najlepsze rozwiązanie jak jest mało miejsca. I czasem można dostać dobre piwo za rozsądne pieniądze, w Kauflandzie bywał np. Jever za niecałe 30 zł za 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.