Skocz do zawartości

Zamienniki ksylitolu.


Qxa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

obecnie planuję zrobić dark ale i muszę użyć ciemnego ekstraktu słodowego zamiast brew enhancera 2

Jak dasz ciemny ekstrakt to nic więcej nie musisz dawać. Piwo będzie mieć odpowiednie "ciało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

obecnie planuję zrobić dark ale i muszę użyć ciemnego ekstraktu słodowego zamiast brew enhancera 2

Jak dasz ciemny ekstrakt to nic więcej nie musisz dawać. Piwo będzie mieć odpowiednie "ciało".

 

+1

dzięki, o taką poradę mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak dodajecie ksylitol (pytam w kontekście cydru)? Syrop + gotowanie 5 minut dla sterylizacji będzie ok - analogicznie do syropu cukrowego dla refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, dobrze że spytałeś. erytrytolu używam jako tańszego i teoretycznie nie powodującego sraczki zamiennika ksylitolu, ze względu na jego nikłą kaloryczność oraz dobry indeks glikemiczny i głównie z powodu że znalazłem toto idąc od ksylitolu, z tyłu głowy chodziło mi że to to samo. poszukałem i internety mówią, że niefermentowalny oraz że nie jest pożywką dla bakterii więc teoretycznie dobry dla zębów - pamiętam że pierwsze informacje nt. ksylitolu mówiły, że miałby wręcz leczyć próchnicę, stąd rozumiem pytasz o "antybakteryjność", nie wiem czy tak jest ale na dosłodzenie zdaje się oba dobre.

 

heh - wiki opisuje, jeśli dobrze zrozumiałem, sztuczny sposób pozyskiwania ksylitolu. jakoś nie podnieca XD

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksylitol ze sklepu to półsyntetyk. Nie ma właściwości antybakteryjnych, po prostu nie jest dla nich pożywką. Jest trujący dla zwierząt np. psów. Dzienna dawka "bezpieczna" dla człowieka to 3 łyżeczki. Dla mnie to chemia i nic w tym zdrowego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gość w sklepie ze zdrową żywnością powiedział mi, że fiński to jakąś tam chemią uzyskują, a chiński to specjalnie wyhodowane drożdże produkują, tak jak te nasze alko w piwie.

Edytowane przez aldorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.