Skocz do zawartości

Historia alternatywna - "Pakt Ribbentrop - Beck"


Lusterko87

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd.

Józef Piłsudski:

Mając te dwa pakty siedzimy na dwu stołkach - to nie może trwać długo. Musimy wiedzieć, z którego spadniemy najpierw i kiedy

wypowiedź bodaj z '34 albo właśnie '35 roku.

Ale ja nie mówię o Piłsudskim, który zawsze był krok do przodu, ale o świecie, który już jedną wojnę niedawno przeżył i nikt nie miał ochoty na drugą.

Albo o Polsce, która bodajże na rok 1940 planowała rozpoczęcie budowy metra w Warszawie, we współpracy z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wojnie nie mówiono, ale myślano w myśl starej rzymskiej maksymy: "si vis pacem, para bellum". Wojna była nieunikniona, żeby przetestować nowe możliwości, nowe technologie, pokazać to i owo światu, tylko nikt nie wiedział kto, kiedy i z kim, lub przeciwko komu. Czasy, że plany wojny z tym państwem czy z innym czekały w szufladzie skończyły się bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że Niemcy do momentu podpisania porozumień w Londynie nie planowali wojny z Polską.

 

Niemcy może nie, ale Adolf w Mein Kampf jasno napisał o co mu chodzi. O zdobywanie przestrzeni życiowej na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy może nie, ale Adolf w Mein Kampf jasno napisał o co mu chodzi. O zdobywanie przestrzeni życiowej na wschodzie.

 

Powinienem złośliwie spytać, czy czytałeś tą książkę, ale wiem, że nie, bo nie jest nigdzie dostępna.

 

Ja zresztą też nie czytałem, ale z opracowań tych co czytali wiem, że o "przestrzeni życiowej na wschodzie" jest może jedno zdanie niemożliwie eskploatowane przez komunistyczną propagandę. Dużo więcej miejsca Hitler poświęca Traktatowi Wersalskiemu i zemście na Francji, którą uważa za głównego wroga. Atak na Polskę był spowodowany głównie koniecznością zabezpieczenia sobie tyłów, bo my w odróżnieniu do Francuzów nie siedzielibyśmy bezczynnie na tyłku w czasie wojny.

 

Może wystarczyło dać Adolfowi gwarancje bezpieczeństwa od wschodu aby popchnąć go do ataku na Francję, i wbić nóż w plecy w dogodnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy może nie, ale Adolf w Mein Kampf jasno napisał o co mu chodzi. O zdobywanie przestrzeni życiowej na wschodzie.

 

Powinienem złośliwie spytać, czy czytałeś tą książkę, ale wiem, że nie, bo nie jest nigdzie dostępna.

 

Ja zresztą też nie czytałem, ale z opracowań tych co czytali wiem, że o "przestrzeni życiowej na wschodzie" jest może jedno zdanie niemożliwie eskploatowane przez komunistyczną propagandę. Dużo więcej miejsca Hitler poświęca Traktatowi Wersalskiemu i zemście na Francji, którą uważa za głównego wroga. Atak na Polskę był spowodowany głównie koniecznością zabezpieczenia sobie tyłów, bo my w odróżnieniu do Francuzów nie siedzielibyśmy bezczynnie na tyłku w czasie wojny.

 

Może wystarczyło dać Adolfowi gwarancje bezpieczeństwa od wschodu aby popchnąć go do ataku na Francję, i wbić nóż w plecy w dogodnym momencie.

 

Ale to by nie było po polskiemu - nóż w plecy i hańba z tym związana to gorsze niż obecna sytuacja - Bóg Honor i Ojczyzna wołali zawsze nasi ojcowie i dlatego jesteśmy dumnym i wspaniałym narodem mimo naszych wad i obecnej ekonomicznej sytuacji. Odwieczne być czy mieć... ale to taki mały offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek Niemcy powiedzieli/przedstawili co dostaniemy w ramach sojuszu. Anglia i Francja, nie zaproponowali nawet jednego karabinu czy armaty - o żołnierzach nie wspomnę. Premier Brytyjski powiedział że żaden angielski żołnierz nie będzie umierał za Polski(Niemiecki) Gdańsk...

Dwa wywiad Francuski,Angielski i Amerykański wiedzieli o podpisaniu paktu Ribbentrop Mołotow - i jako nasi "sojusznicy" nie raczyli nas o tym poinformować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek Niemcy powiedzieli/przedstawili co dostaniemy w ramach sojuszu. Anglia i Francja, nie zaproponowali nawet jednego karabinu czy armaty - o żołnierzach nie wspomnę. Premier Brytyjski powiedział że żaden angielski żołnierz nie będzie umierał za Polski(Niemiecki) Gdańsk...

Dwa wywiad Francuski,Angielski i Amerykański wiedzieli o podpisaniu paktu Ribbentrop Mołotow - i jako nasi "sojusznicy" nie raczyli nas o tym poinformować...

W polityce nie ma sentymentów. Tego od brytyjczyków powinniśmy się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy może nie, ale Adolf w Mein Kampf jasno napisał o co mu chodzi. O zdobywanie przestrzeni życiowej na wschodzie.

 

Powinienem złośliwie spytać, czy czytałeś tą książkę, ale wiem, że nie, bo nie jest nigdzie dostępna.

 

A tam nie dostępna. W necie wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy może nie, ale Adolf w Mein Kampf jasno napisał o co mu chodzi. O zdobywanie przestrzeni życiowej na wschodzie.

 

Powinienem złośliwie spytać, czy czytałeś tą książkę, ale wiem, że nie, bo nie jest nigdzie dostępna.

 

Ja zresztą też nie czytałem, ale z opracowań tych co czytali wiem, że o "przestrzeni życiowej na wschodzie" jest może jedno zdanie niemożliwie eskploatowane przez komunistyczną propagandę. Dużo więcej miejsca Hitler poświęca Traktatowi Wersalskiemu i zemście na Francji, którą uważa za głównego wroga. Atak na Polskę był spowodowany głównie koniecznością zabezpieczenia sobie tyłów, bo my w odróżnieniu do Francuzów nie siedzielibyśmy bezczynnie na tyłku w czasie wojny.

 

Może wystarczyło dać Adolfowi gwarancje bezpieczeństwa od wschodu aby popchnąć go do ataku na Francję, i wbić nóż w plecy w dogodnym momencie.

 

Francja w historii była naszym jedynym sprzymierzeńcem w odróżnieniu od Anglii, która nas wykorzystywała.

 

Z Hitlerem łatwo moglibyśmy sobie poradzić gdybyśmy byli w sojuszu z Czechami ale to byłoby nie na rękę Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Anglii była potrzebna aby zagrać na czasie - Hitler miał nas zaatakować, ruszyć na Francję, Francuzi mieli go zatrzymać na Lini Maginota. W tym czasie brytole mieli się szykować do wojny z Niemcami.Bo tak naprawdę w 39' nie byli gotowi do jakichkolwiek działań.

Panowie - nie ukrywajmy - zostaliśmy oszukani przez Francję i Wielką Brytanie,ZSRR i USA.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ukrywajmy - zostaliśmy oszukani przez Francję i Wielką Brytanie,ZSRR i USA.

 

I będziemy za każdym razem, skoro przy każdej możliwej okazji jednym liżemy d... a drugim nadstawiamy...

 

Póki sami nie będziemy się szanowali, nikt Nas szanować nie będzie. Nie mówię tu tylko o tak ekstremalnych sytuacjach jak knowania przed konfliktem zbrojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Państwo nie posiadamy doktryny.

Doktryna może być jawna albo tajna i jest podstawą działania Państwa we wszystkich Jego aspektach.

 

http://vod.gazetapolska.pl/3317-politycy-tego-nie-robia-zrobimy-my-blogerzy-na-wizji-cz-12

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.