Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś chyba chcial warzyc piwo jednak sie rozmyslil i ten sklep jest forma wyprzedazy tego co zgromadzil + inne popierdolki od znajomych a wolnych chwilach mozemy sie podszkolic jak szlachtowac ludzi :D

 

A ja myślę, że to było tak: ktoś przeczytał w prasie, że ostatnio modne jest warzenie piwa w domu i pomyślał sobie "co prawda nigdy nie uwarzyłam (może raczej 'uważyłam') żadnego piwa w domu i w ogóle nie mam o tym pojęcia, ale co tam.. otworzę sklep z akcesoriami dla piwowarów domowych. W końcu czym to się różni od handlowania zabawkami, szczoteczkami do zębów, czy futerałami do telefonów".

 

Muszę przyznać, że nieźle się ubawiłem czytając opisy do aukcji na allegro. Najbardziej mi się podobało stwierdzenie przy Australian Bitterze Coopersa, że "Piwo klasy Premium Bitter cieszy się ogromną popularnością i uznaniem w Austrii" oraz że puszka zawiera "1,7 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (Słód swoją konsystencją przypomina karmel/miód)".

 

EDIT: czy ten sklep ma coś wspólnego z http://swiatpiwadomowego.pl , bo te same bzdury w opisach produktów widzę.

Edytowane przez Scovron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Faktycznie mam kilka niedociągnięć ale dziękuję za komentarze troszkę nie miłe ale bardzo cenne.

 

Co prawda nie pozostawiacie na mnie suchej nitki ale czasem tak bywa.

 

Asortyment staram się ciagle uzupełniać więc teraz nabiera troszke większych rozmiarów,

 

Informacje o wysyłce już sa zamieszczone bardzo dziękuje za uwage na błedy w pisowni :) poprawione ,

 

Horroru na razie nie bedzie ale w niedługim czasie napewno się ukarze miły film :D

 

 

"Kurcze tak sobie czytam wątek i ktoś tu zrobił biznes plan po łebkach... Proponuje właścicielce aby przedstawiła dalsze plany rozwoju sklepu a my (czyt. WY jako bardziej doświadczeni) przedstawimy jak i co byśmy widzieli w Naszym sklepie "idealnym"

 

Planuje poszerzyc sklep w miare czasu na chwile obecna mam podstawowy asortyment bo od czegos chciałam zacząc w miare czasu chce poszerzyc o brekwity słód asortyment który sprawi że pasjonacji warzenia piwa zajrza do mojego sklepu wiec bardzo prosze o sugestie co chcielibyście co widzielibyście w moim sklepie :)

 

 

 

"Mam wrażenie, że koleżanka nas wkręca z tym sklepem, przecież to nie może być prawda"

 

Nie wkrecam :D jestem legalnie działajaca firma .

 

 

Czekam na cenne uwagi.

 

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zrodził się kilka la temu ale poniewaz nie mogłam go zrealizować to zaczęlam go realizować teraz . A skad ? Kiedys piłam piwo bedąc na wyjeździe które pochodziło z własnej produkcji i do dzisiaj pamiętam że było pyszne rózniące sie od tego które można kupić w sklepie a to można było kupić w restauracji ;-))

 

Wiem że to dziwne że kobieta i taki asortyment ;-)))

Ale mam nadzieje ze pomorzecie mi i poddacie sugestie i pomysły co byście chcieli a nie możecie kupić ?

 

Pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, jak kupuje to jak najwięcej. Jeśli chcesz zdobyć klientów to przede wszystkim słody, chmiele i drożdże. Na Podpiwku milionów zarobisz.

Pepek84 dał bardzo dobrą radę i na tym się skup. Po za tym to na forum jest przedstawiciel ze Strzegomia. Warto się z nim skontaktować.

 

A jeśli naprawdę chcesz mieć tłumy to załatw kegi 30L po 100zł:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno wedle sugesti na początek chmiel a jaki interesuje najbardziej na jaki byście byli chetni oczywiście granulat jest tych odmian troszkę ale zastanawiam się nad aromatyczny: sybilla, lubelski , Goryczkowy: marynka, Super goryczkowy; Magnum

 

 

A co do słodu to moze : Pilźnieński cos z karmelowego, Żytni ?

 

 

Co wy na to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmian chmielu i słodu powinno być jak najwięcej. Nikt nie będzie robić zakupów słodu w sklepie, w którym będzie jeden pilzneński na krzyż z dwoma karmelowymi. To samo tyczy się chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z gwzd.

Gosiu albo robisz sklep z prawdziwego zdarzenia albo daj sobie spokój. Nikt nie zrobi u Ciebie zakupów jak będziesz miała 3 rodzaje chmieli i jeden słód podstawowy i kilka dodatkowych. Ja robiąc zakupy w sklepie kupuję surowce na kilka warek żeby zaoszczędzić na przesyłce i przy twoich planach surowcowych nie kupiłbym nic. Popatrz na sklepy działające i zobacz jaki asortyment oferują i podążaj tą drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że bede miała dwa na krzyż tylko zastanawiam sie który byście potrzebowali a którego nie ma przegladam i jak widze to wiekszośc ma po kilka rodzajów chmieli tzn po 4, 6 w różnych gramaturach może nie przejrzałam wszystkich sklepów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz jesteście bardzo szczerzy to np co mam nie tak na allegro że ciężko mi się sprzedaje ? Nie narzekam na sprzedaz , ale zastanawiam się dlaczego był czas sprzedaży a teraz sporadycznie dptyczy Allegro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał Cię zniechęcać, ale jak nie zainwestujesz to nie zarobisz, a jak zainwestujesz to zaryzykujesz. Biznes ;)

Nie wiem kto kupuje surowce piwowarskie na allegro ale jak lubi to jego wybór.

Jak dla mnie rynek jest podzielony i nasycony sklepami piwowarskimi i tak naprawdę liczy się tylko BA, HB, CP, TB i Piwodziej. Dołączył sklep z innej beczki, który się prężnie rozwija, a ma na czele piwowara z dużym doświadczeniem, to bardzo duża przewaga.

Asortymentem będzie ciężko rywalizować np. z BA czy TB, poziomem usług z HB też, tak czy owak życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych udziałów w tym sklepie ale uważam że każdy był z nas na początku drogi gdzie się uczył. Uważam że rynek nie jest podzielony na ww firmy a wolny rynek tym różni się rynku centralnie sterowanego że każdy może rozpocząć działalność. czy się uda czy nie to inna historia.

 

Uważam że na konkurencyjność głównie jakością i podejściem do Klienta jak również ceną jest zawsze miejsce dla nowego gracza.

 

Jeśli szanowna Pani ma jakieś braki w wiedzy to jest to dobre miejsce aby się tutaj nauczyć paru ciekawych rzeczy, sam niedawno byłem początkujący.

 

Natomiast krytyka krytyką jest potrzebna ale krytykanctwo już nie.

 

Szanowna Pani ja ze swojej strony życzę samych sukcesów. słuchania mądrych ludzi których jest sporo na tym forum. i proszę robić swoje. Nie mowie że sie uda że da Pani radę ale trzymam za Panią kciuki jak za każdym sklepem który startuje. Bo tylko wtedy nam będzie dobrze jak będzie dużo małych/średnich sklepów a nie jeden jedynie słuszny monopolista.

 

I naprawdę Panowie ton niektórych wypowiedzi uważam za nie pasujący do tego forum.Jest takie fajne przysłowie : zapomniał wół jak cielęciem był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.