Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam Ponownie wszystkich zainteresowanych pojemnikiem stożkowym troszkę trwało wykonanie projektu zebranie informacji o dopuszczeniu produktu do celów spożywczych . Sugerując się dotychczasowymi Panów opiniami umieszczam rysunki projektowanego pojemnika . Pojemność 75 litrów , grubość ścianki to 2,5 mm +/- 0,2 mm ( a więc naprawdę trwały pojemnik a nie jakieś wiadereczko ) . Proszę o przesłanie ewentualnych uwag dla osób które pomogą mi w projekcie mogę obiecać ewentualne zniżki na ten pojemnik – 10%, 20% . Aby mi się opłacało cena kompletnego pojemnika to min 499 zł brutto . Proszę o przesyłanie ewentualnych uwag na emalia .Z góry przepraszam że proszę o info na PW i rozumiem że jest to nie ładne z mojej strony lecz panowie pamiętajcie o tym że konkurencja również ogląda to forum więc proszę o trochę wyrozumiałości .pojemnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie, co byście chcieli za 100 zł i to jeszcze z kwasówki ?? Niech dziewczyna skończy to co zaczęła, a wtedy będziemy oceniać czy wart jest tej ceny. Jeśli sprzęt będzie solidny i o takiej pojemności to ja jestem chętny. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie, co byście chcieli za 100 zł i to jeszcze z kwasówki ?? Niech dziewczyna skończy to co zaczęła, a wtedy będziemy oceniać czy wart jest tej ceny.... Powodzenia.

Podpisuję się pod tym.

Mam wrażenie, że strasznie ludzie nasiedli na właścicielkę sklepu. Trochę wyrozumiałości, początki zawsze są trudne, a jak to się mówi "nieważne jak ktoś zaczyna ale jak kończy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, ja na nikogo nie siadłem! Po prostu w pierwszym odruchu pomyślałem o nierdzewce i stąd zaskoczenie ceną, bo za 499 to trudno by było materiał kupić. Pytałem z czystej ciekawości bez żadnej uszczypliwości i proszę mi tu nie przypisywać złych intencji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się mam już potencjalnie 1 klienta odpowiadając na pytania jeśli chodzi o wysyłkę jeśli kasa jest do 12 stej to wysyłka jest tego samego dnia a jeśli po 12 to następnego . Co do materiału jak pisałam wcześniej trochę problemów jest z plastikiem dopuszczonym do spożycia . Oczywiście inox to to nie jest ale osobiście widziałam pojemnik konkurencji i polemizowała bym że jest on dożywotni :) . Grubość ścianki 2,5 mm nie jest przypadkowa chce aby pojemnik służył jak najdłużej potencjalnemu właścicielowi . Jeśli Panowie używają standardowych wiaderek plastikowych to problem jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzwanie które zostało jeszcze do rozwiązania to jest stelaż pod ten pojemnik (średnica pojemnika 40 cm ) . Jeśli któryś z Panów ma jakąś ciekawą propozycję chętnie zapoznam się z nią . Oczywiście można pospawać taki stelaż ale może ktoś ma ciekawszą propozycję a jednocześnie trochę tańszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest pojemnik 30 litrowy po drugie proszę wkalkulować sobie koszty formy do wtryskarki po trzecie dochodzą Panu koszty takie jak zawory uszczelnienia , stelaż , mocowanie górnej pokrywy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, jednak nadal wymaga dopracowania (cena chyba też), Dla mnie pojemność za duża (nie mam takiego wybicia).

 

BTW pewnie to, albo takie poidło, to nie to samo, ale różnica w cenie (CCC) ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny formy to fakt, jest duża i stąd taka cena końcowa.

 

Cholernie cenna uwaga Dr2, jeśli najbardziej popularnym wybiciem jest +/- 25L może warto by celować w pojemność zbliżoną do fermentatorów 33L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana cena była ze stelażem jednak stelaż jest stosunkowo drogi więc aby ją obniżyć poprosiłam o doradzenie .Co uwag Pana Dr2 to z tego co widzę to to raczej to poidło nie ma konta 56 stopni poza tym trudno będzie przykręcić do tego 2 zawory tak aby było szczelne . Co do pojemności specjalnie chciałam zrobić większy pojemnik bo jak ktoś chce zrobić 50 litrów piwa to spokojne w tym pojemniku zrobi. Sama robię piwo dla znajomych i powiem szczerze że 30 litrów to tak na niecały miesiąc wystarcza więc może lepiej jest robić rzadziej a więcej ? Ale dziękuje za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może zamiast Czepiać się zaproponuje Pan jakieś ciekawe rozwiązanie wyzwania

Tak mam. Nie pchać się w 75l skoro duża większość osób na forum warzy standardowe ilości w przedziale 20-25l więc po co oferować 75l fermentor stożkowy ??? Edytowane przez raczek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może faktycznie skoro mogą mieć Panowie poidło za 98 zł to może nie warto zawracać sobie głowy ... Fakt co prawda pojemnik stożkowy to to nie jest można przerobić . Ja raczej myślałam o czyś takim

http://www.tanks-direct.co.uk/cone_tanks/60_litre_conical_tank

 

robiąc projekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie trzeba pisać Pan tu na forum (ja się źle jakoś tak czuję)

2. poidło kąta zapewne nie ma właściwego, ale CCC (cena cyni cuda)

3. 25x4 to jest 100 tyle robię miesięcznie (no może tylko z 80), a żeby robić więcej za jednym razem to nie tylko od fermentora zależy (gar do chmielenia, palnik do grzania itd.),

a w piwowarstwie się wyrobił taki jakiś standard 20-25l. Ze standardami się ciężko walczy choć nie zawsze są optymalne ;)

 

Na przykładzie poidła można wnioskować, że w cenie 100 zł można zmieścić pojemnik i stojak. IMO mogę dopłacić za lepszy stojak i właściwy kąt, ale bez przesady z tą dopłatą, nadal obowiązuje CCC ;) zwłaszcza, że nie jest to produkt pierwszej potrzeby tylko raczej fanaberia.

 

Niemniej jednak pomysł śledzę i jestem ciekaw jak się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.