Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Pani Gosiu, proszę prześledzić własny wątek od samego początku, od czego się to zaczęło .... od wielkiej wtopy, także przez dłuższy czas wszyscy uważali, że to jakiś żart, także proszę się nie unosić. Nie podaje się w restauracji rozbitych surowych jajek na talerzu i mówi, że to jajecznica. Poza tym te ciągłe plagiaty, poza tym że karalne, to troszkę irytujące - proszę zauważyć, że osoby, które dłużej siedzą w piwowarstwie domowym zna większość tych tekstów, albo sama je napisała.

Jeżeli Pani nie warzy piwa, to proszę poświęci czas na zgłębienie fachowej literatury, oraz forum. Można także spotkać się z piwowarami z okolicy i z nimi pozmawiać, albo przyjechać na jakieś większe spotkanie piwowarów domowych, jak Birofilia czy WFDP.

 

Co do wcześniejszego Pani postu, to dąsy i fochy proszę sobie darować - taki poziom merytoryczny Pani zaprezentowała, to taki jest kontynuowany.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywnie krytykować i wskazywać na braki i błędy jak najbardziej można, w końcu chyba chodzi o to by poprawić i było lepiej. Ale obecny w niektórych wypowiedziach w tym wątku nieprzyjemny i protekcjonalny ton jest zupełnie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak interes sie rozwija ale kiedy wchodze na watek to stwierdzam że cos jest nie tak . I chociaz chciałabym o coś spytac doświadczonych piwowarów to strach poniewaz od pooczątku jestem krytykowana . Fakt nie najlepiej zaczęłam .

A po drugie nie dąsam się tylko staram sie każda wskazówke ,uwage poprawić zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fermentorów stożkowych to nie jest kwestia, że chcemy za darmo. Prosty przykład: jak byś zareagowała gdyby Twój mąż ( hipotetycznie ) oświadczył Ci, ze przeznacza swoją pensję na wiaderko ze stożkowym dnem? Napisz może konkretnie gdzie się dowiadywałaś i jakieś konkrety chyba, że chcesz żebyśmy Ci pisali parę PW w ciągu dnia o cenę:P

Była mowa a minimum 10 chętnych. Chcesz powiedzieć, że ktoś zrobi formę do wtryskiwarki na zrobienie 10 wiader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie cena, choćby orientacyjna- to niewykluczone, że się chętni znajdą i nawet lista powstanie. Ceny chińczyków znamy, można sobie takie wynalazki sprowadzac samemu- ale jakby było na miejscu w Polsce, to 95% chętnych kupiłaby to w kraju. Przezroczystym fermentorem rynku Pani nie zdobędzie, zwłaszcza, że konkurencja ma go taniej i w dodatku można jeszcze domówić np. słody, które- umówmy się- w sklepie dla piwowarów powinny być podstawą. Brak czytelnego odnośnika do cen i opcji wysyłki też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi stożkowymi, to jest tak, że po moim pytaniu (z czego i za ile) nie było odpowiedzi. To możemy poznać szczegóły, nawet nie cenowe - może orientacyjnie, ale, że tak się wyrażę technologiczne - pojemność, materiał.

Pytanie rzucone w eter i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

I tak z innej beczki poniewaz całyczas pytam co jest nie tak i tak dalej posłuchałam Waszych rad .

 

Posłuchałam waszych rad i zaczęłam robic piwo pierwsza warka wyszła nie najlepsza nastepna troszke lepsza ale nie miałam się czym pochwalić. zaczełam czytac rady robienia piwka z koncentratu gdzie popełniam błedy i teraz 10 Warka wyszła super jestem zadowolona z efektu degustacja przebiegła w miłym gronie opinie o piwku były jednogłosne i Ja też się pod nim podpisuje . Robiłam Dark Ale hmm bardzo dobre. ;-)

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I tak z innej beczki poniewaz całyczas pytam co jest nie tak i tak dalej posłuchałam Waszych rad .

 

Posłuchałam waszych rad i zaczęłam robic piwo pierwsza warka wyszła nie najlepsza nastepna troszke lepsza ale nie miałam się czym pochwalić. zaczełam czytac rady robienia piwka z koncentratu gdzie popełniam błedy i teraz 10 Warka wyszła super jestem zadowolona z efektu degustacja przebiegła w miłym gronie opinie o piwku były jednogłosne i Ja też się pod nim podpisuje . Robiłam Dark Ale hmm bardzo dobre. ;-)

:beer:

A odnosnie pojemników stożkowych cena takiego pojemnikach w granicach od 600 zł kolor biały widac co się w nim dzieje jednak nie jest całkowicie przezroczysty przystosowany do kontaktu z żywnoscia wszelkie normay spełnione. Jesli sa chetni to piszcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena takiego pojemnikach w granicach od 600 zł kolor biały widac co się w nim dzieje

cena około 600 zl za pojemnik 50 litrow

Cena 600 zł za plastikowy pojemnik fermentacyjny o pojemności 50 litrów jest chyba żartem. Żartem jest też odpowiadanie na pytania w tak chaotyczny sposób. Zamieść zdjęcia, opis i cenę.

Dodam, że w browamatorze pojemnik stożkowy ze stali nierdzewnej, o pojemności 50 litrów kosztuje 1499 zł, to oczywiście więcej jak 600, ale taki pojemnik jest niezniszczalny. Każdy piwowar domowy wie, że plastikowe pojemniki trzeba często wymieniać, bo się rysują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena około 600 zl za pojemnik 50 litrow , ta cena jest dla jednych za wysoka dla drugich niska :)

Trudno odmówić racji ale Polskie realia są takie że tych pierwszych jest 99%. W browamatorze są fermentory niemieckiej firmy Speidel (oczywiście nie stożkowe tylko solidniejsze zwykłe), kosztują 200-250 PLN za 60L i nie są rozchwytywane bo podobną beczkę HDPE do kiszenia można nową nabyć za 60-80 PLN. Siła nabywcza polskiego klienta jest jednak mniejsza niż w Niemczech.

Skoro u zachodnich producentów takie stożki kosztują 600-700 PLN to pewnie wyjaśnia powód dla którego konkurencja ich nie sprowadza. Trzeba by zamówić partie u polskiego wytwórcy ale minimalna ilość będzie pewnie nie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze nie wysylać klientów do konkurencji . Poniewaz wg sugesti zaczęłam szukac firmy która zrobiłaby mi takie pojemniki jednak bardzo cięzko znaleźć z racji iz taki pojemnik cięzko wykonać z plastiku tak twierdza firmy . Gdybym ten pojemnik miała sprzedawac za 200 zł to byłoby dla mnie nie opacalne . Cene która zaproponowałam jest za pojemnik 50 l stożkowy . Jednak widze ze nie ma zainteresowania. Byc moze tak jak napisałes z racji iz w Polsce nie ma takich pojemników w zwiazku z czym firmy tez krzycza sobie za zrobienie takiego pojemnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chińczykami to bywa różnie cena wcale biorąc pod uwagę koszt przesyłki i gabaryty nie jest taka atrakcyjna . Pojawia się ponadto problem atestu sami wiemy jak wyglądają sklepy z chińskimi produktami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wciąż po tylu miesiącach wyłazi z tej strony brak profesjonalizmu... Wszedłem pierwszy z brzegu towar i:

 

Do pojemnika dołączony jest kran spustowy Przeznaczony głownie w momencie fermentacji piwa.

Kranik jest używany głównie do fltracji/wysładzania i przy rozlewie. Większość piwowarów fermentuje w pojemnikach bez kranika i dekantuje piwo znad osadu rurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.