Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

obecnie nie planuje zmniejszenia jego wielkości ale zawsze z większego można zrobić mniejszy :)

Gdyby były po 30 l, to bym kupił 5, a tak to nie kupię żadnego.

Nie dlatego, że nie mam miejsca, tylko wolę różnorodność od ilości.

 

Wyprodukowany w UE :)))

A w którym kraju?

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugim natomiast co z tego że mam 7 metrów jak nie jestem w stanie uzyskać wystarczającego przepływu i woda w w połowie długości rurki w znaczącym stopniu się nagrzewa więc wydajność chłodzenia diametralnie spada

Przy zbijaniu z 90°C do 50°C być może tak, ale jak się schodzi poniżej 30°C to ta woda tak szybko się już nie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale i tak będzie to skuteczniejsze niż Twoja chłodnica, jeśli zliczysz całościowy potencjał wymiany. Jeśli nawet przez ostatnie 2m woda w chłodnicy będzie miała taką samą temperaturę jak brzeczka, to i tak nie zmniejszy to wydajności.

 

Dobrze wykombinowałaś z przenikalnością, miedź ma lepszą. Tylko zapomniałaś jeszcze i powierzchni przenikania - Twoja chłodnica ma ją więcej niż 6cio krotnie mniejszą niż typowe spiralne piwowarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykombinowałaś z przenikalnością, miedź ma lepszą. Tylko zapomniałaś jeszcze i powierzchni przenikania - Twoja chłodnica ma ją więcej niż 6cio krotnie mniejszą niż typowe spiralne piwowarskie.

No i jeszcze grubość ścianki w chłodnicy ze stali nierdzewnej w porównaniu z tymi rurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ciekawy temat z tą chłodnica się rozwinął ja rozumiem że są lepsze i gorsze rozwiązania ale fizyka nie kłamie skoro to forum ma się przyczynić do rozwoju browarnictwa domowego to może ktoś policzy ( przyjmijmy że nie mieszamy cieczy chłodzącej będzie łatwiej oraz temeratura obniza się liniwo co oczywiscie nie jest prawdą ) .

dane:

delta T = 65 stopni

1 warka powiedzmy masa wody =30 kg

Cw = 4200 z tego wynika że Q= 8190.000 (J)

zakładany czas chłodzenia t = 15 min

 

jakie wychodzi wam pole powierzchni chłodnicy ? oraz ilość wody potrzebnej do schłodzenia ?

Edytowane przez Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, jak większość rzeczy obecnie dostępnych, produkowanych w, Chinach, Tajwanie, Wietnamie itd. a tylko składane na terenie UE. Tak samo jest np z "Włoskimi" taboretami gazowymi. Ponownie pytam co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, jak większość rzeczy obecnie dostępnych, produkowanych w, Chinach, Tajwanie, Wietnamie itd. a tylko składane na terenie UE. Tak samo jest np z "Włoskimi" taboretami gazowymi. Ponownie pytam co z tego?

 

Dziękuje serdecznie, jakie znaczenie ma fakt gdzie to jest produkowane, jeśli zostały wykonane badania i na ich podstawie został element dopuszczony. To jakie to ma znaczenie ? Większość rzeczy jakie nosimy to są Chiny ,Tajwan itd. Nawet jak coś kupujemy made in europe, to pamiętajmy o tym, że elementy składowe zazwyczaj pochodzą z tzw „ tanich krajów„.

Jeszcze raz dziękuje leszcz007 za rzetelne wsparcie. Zapraszam do zakupów .... i oceniania wyrobu a nie kraju z którego pochodzi...

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie, jakie znaczenie ma fakt gdzie to jest produkowane, jeśli zostały wykonane badania i na ich podstawie został element dopuszczony. To jakie to ma znaczenie ? Większość rzeczy jakie nosimy to są Chiny ,Tajwan itd. Nawet jak coś kupujemy made in europe, to pamiętajmy o tym, że elementy składowe zazwyczaj pochodzą z tzw „ tanich krajów„.

Jeszcze raz dziękuje leszcz007 za rzetelne wsparcie. Zapraszam do zakupów .... i oceniania wyrobu a nie kraju z którego pochodzi...

Ma znaczenie. Czy to takie dziwne, że ktoś nie kupuje produktów zagranicznych, jeżeli ma do wyboru odpowiednik polski?

A propos dopuszczenia, wiesz co znaczy znaczek CE?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę odbiegamy od tematu zasadniczego co do CE ( dyrektywa maszynowa która wyznacza co podlega certyfikacji CE mówi wyraźnie o maszynach zachęcam do lektury http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:157:0024:0086:pl:PDF ) .

 

Proszę mi się nie dziwić że nie podaje skąd jest pojemnik gdyż konkurencja też ogląda to forum:)) pozdrawiam życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zasadność pytania chodziło chyba o tę różnicę:

CE_marks.jpg

 

Niemniej jednak trochę jake'a rozumiem - ja też jestem zainteresowany krajem pochodzenia, aczkolwiek w kontekście pytania:

 

Ma znaczenie. Czy to takie dziwne, że ktoś nie kupuje produktów zagranicznych, jeżeli ma do wyboru odpowiednik polski?

 

satysfakcjonującą odpowiedzią będzie chyba czy to produkt polski czy nie - za wiele konkurencji w ten sposób raczej nie zdradzisz i o ile rozumiem w pewnym stopniu Twoje obawy tak trochę mnie jednak dziwi ta ciuciubabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jeśli ma wykonać taki pojemnik to wykona, czy to w fabryce plastikowej w PL, UE czy gdzieś tam, nawet z tej samej formy. Piwowarowie domowi używają włoskich kapslownic i jest ok. Kociołek z Lidla jest chiński i można dalej wymieniać jak np dyskusja o amerykanizacji... Szkoda, że sprzedawca na proste pytanie nie chce odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dajcie spokój miłej forumowiczce. Zdaje się że nikt nie zmusza do zakupu.

dziękuje serdecznie .

Zapraszam do zakupu ocenienia produktu a nie komentowania skąd to jest :)

pozdrawiam życzę miłego wieczoru z browarkiem oczywiście własnej roboty …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku chłodnicy ze stali to szkoda wody w drugim natomiast co z tego że mam 7 metrów jak nie jestem w stanie uzyskać wystarczającego przepływu i woda w w połowie długości rurki w znaczącym stopniu się nagrzewa więc wydajność chłodzenia diametralnie spada . Tak miałem również na myśli lepszą dystrybucję wymiennika. Jak zrobię testy to dam znać

 

Testowana krótsza i dłuższa chłodnica z miedzi zwinięta w spiralę, dłuższa szybciej schładza, trzeba tylko zwiększyć prędkość przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zakupu

Powtórzę pytanie/ prośbę o zdjęcia pojemnika wewnątrz - jeśli oczywiście są takie.

Proszę

srodek%20pojemnika.jpg

Edytowane przez Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kończąc temat pojemnika stożkowego chciałam wszystkim podziękować za motywację do działania a w ramach rekompensaty proponuję osobą zalogowanym na tym forum zniżkę na jednorazowy zakup pojemnika w postaci rabatu 5% proszę przy składaniu zamówień podać nick ze strony z informacją piwo org . Promocja obowiązuje do 28.02.14 pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.