Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Wez pod uwage, ceny ropy, stali innych produktow w Stanach. To sie przekłada na większe i tańsze możliwości produkcyjne. Dodaj do tego popyt na tego typu artykuły i wychodzi ze oferta Gosi jest bardzo dobra. Tak czy siak myśle, ze lepiej przebic sie z oferta fermentorow stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fermentator jest już w trakcje pracy mam nadzieje że niebawem będę mogła pokazać produkt i wtedy się przekonacie że warto zakupić produkt przeznaczony do piwowarstwa a nie poidła dla kur .

 

 

 

 

 

 

 

http://www.domowybrowarek.pl

Edytowane przez Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonacie że warto zakupić produkt przeznaczony do piwowarstwa a nie poidła dla kur

oby tylko to przekonanie nie wyszło jak z beczkami na kapustę i ogórki kiszone (bo zdecydowana większość w takich pojemnikach fermentuje ze względu na cenę),

więc nie kpił bym tak z tych poideł bo gdyby nie były tak podpisane tylko jako "zbiornik stożkowy" to niewielu by tak kategorycznie odrzucało jego zastosowanie do fermentacji.

Dla mnie, rzeczone poidła mają za mały otwór wlewowy więc dla tego są raczej nie do wykorzystania.

 

IMHO pomysł wprowadzenia na rynek fermentorów stożkowych mi się bardzo podoba, ale jak to zawsze być powinno, to klienci swoją kasą wybiorą co dla nich lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fermentator jest już w trakcje pracy mam nadzieje że niebawem będę mogła pokazać produkt i wtedy się przekonacie że warto zakupić produkt przeznaczony do piwowarstwa a nie poidła dla kur .

 

Witam, z niecierpliwością czekam na prezentację i cenę, czy owa odbędzie się w tym wątku?

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kpie z poideł kazdy robi piwo w czym uwaza za stosowne kierując sie cena lub innym argumentem przemawiającym za zakupem poidła beczki czy innego pojemnika. Jednak ja chciałabym przedstawic produkt fermentator który będzie wg mnie już przystosowany a nie ze trzeba bedzie dokonywac przeróbek tak jak jest to w przypadku owych poideł czy beczek . Ale na opinie czy fermentator będzie spełniał Wasze oczekiwanie to musze jeszcze poczekac ale mam nadzieje ze już nie długo nie chce zapeszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na recykling poleciało jedno moje wiaderko, chyba jedno jeszcze też za jakiś czas pójdzie na granulat, trochę rys itp. Ciekawi mnie czy stożek plastikowy będzie niezniszczalny? Zero rys, plamek oraz innych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i niszowy na naszym rynku projekt. Życzę powodzenia i jako browarnik "lidlowego" gara czekam na wersję 30 litrową. To pewnie nie byłoby drogie obniżyć trochę boczny zawór i wysokość o połowę.

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie fermentora stożkowego: czy otwór pod rurkę jest opcjonalny? Interesowałaby mnie możliwość szczelnego zamknięcia pojemnika i zbudowania w nim ciśnienia co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, z byt krótka, zbyt grube rurki. Najlepiej sprawdzić w "boju", spróbuj oszacować ilość litrów wody potrzebnej do schłodzenia warki, przy okazji zmierz temperaturę wody na wejściu i na wyjściu. To powinno dać pełen obraz użyteczności tego prototypu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam, bom szczerze zaciekawiony, o rachunek zysków i strat na podstawie którego poszłaś w kierunku lutowania zamiast nakręcić miękką miedź na rurę i mieć spokój. Rozumiem, że może chodzić o jak najlepszą dystrybucję wymiennika w objętości cieczy i o "produkt inny niż wszystkie", niemniej jednak roboty z tym wydaje mi się dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie fermentora stożkowego - w jaki sposób mocowane są zawory i czy możliwa jest łatwa wymiana na inny typ lub w ogóle podłączenie czegoś innego (oczywiście o odpowiedniej średnicy tj. 1" i 1/2" dla obu otworów).

 

Dodatkowo przyłączam się do pytania o pokrywę - czy dziurka jest opcjonalna czy można kupić fermentor bez niej? (takie rzeczy można wykonać we własnym zakresie jeżeli jest potrzeba więc fajnie jakby była możliwość kupienia fermentora bez dziurki).

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie fermentora stożkowego: czy otwór pod rurkę jest opcjonalny? Interesowałaby mnie możliwość szczelnego zamknięcia pojemnika i zbudowania w nim ciśnienia co2

tak otwór pod rurkę jest opcjonalny

Ponawiam pytanie, czy sa lub będa dostępne mniejsze fermentatory ?

obecnie nie planuje zmniejszenia jego wielkości ale zawsze z większego można zrobić mniejszy :)

Pytanie odnośnie fermentora stożkowego - w jaki sposób mocowane są zawory i czy możliwa jest łatwa wymiana na inny typ lub w ogóle podłączenie czegoś innego (oczywiście o odpowiedniej średnicy tj. 1" i 1/2" dla obu otworów).

 

Dodatkowo przyłączam się do pytania o pokrywę - czy dziurka jest opcjonalna czy można kupić fermentor bez niej? (takie rzeczy można wykonać we własnym zakresie jeżeli jest potrzeba więc fajnie jakby była możliwość kupienia fermentora bez dziurki).

końcówki wykonane są z mosiądzu zależało mi na tym aby uniknąć problemów przy wymianie zaworu możesz wkręcić inny zawór , co do dziury jest opcjonalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz nad lustrem brzeczki i tak zabezpieczy piwo przed tlenem. Tak mnie się wydaje ale myślę, że akurat tu jest miejsce na dyskusję o stożku. Wg mnie przy średnicy 40cm jest to dobry wyrób. Pytanie do Gosi: czy pojemnik jest PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam, bom szczerze zaciekawiony, o rachunek zysków i strat na podstawie którego poszłaś w kierunku lutowania zamiast nakręcić miękką miedź na rurę i mieć spokój. Rozumiem, że może chodzić o jak najlepszą dystrybucję wymiennika w objętości cieczy i o "produkt inny niż wszystkie", niemniej jednak roboty z tym wydaje mi się dużo więcej.

 

 

 

Witam termodynamika jest trudnym zagadnieniem ale jak widzę chłodnice ze stali która ma przenikalność 6 krotne gorszą od miedzi lub rurkę z miedzi o przekroju 9 mm nawiniętą w spiralę 7 metrową to patrzę na to pesymistycznie (ale mogę być w błędzie) . W pierwszym przypadku chłodnicy ze stali to szkoda wody w drugim natomiast co z tego że mam 7 metrów jak nie jestem w stanie uzyskać wystarczającego przepływu i woda w w połowie długości rurki w znaczącym stopniu się nagrzewa więc wydajność chłodzenia diametralnie spada . Tak miałem również na myśli lepszą dystrybucję wymiennika. Jak zrobię testy to dam znać

 

Gaz nad lustrem brzeczki i tak zabezpieczy piwo przed tlenem. Tak mnie się wydaje ale myślę, że akurat tu jest miejsce na dyskusję o stożku. Wg mnie przy średnicy 40cm jest to dobry wyrób. Pytanie do Gosi: czy pojemnik jest PL?

 

Wyprodukowany w UE :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.