Skocz do zawartości

domowybrowarek.pl


Rekomendowane odpowiedzi

A mi się inicjatywa podoba. Osobiście byłem mocno zainteresowany tankami Ace Roto Mold 15 gallon Full Drain, którymi się zachwycają w USA (jest na tym wątek na homebrewtalk.com włączając w to 3-tankową instalację chłodzoną glikolem - wątek o tej instalacji tutaj: http://www.homebrewt...menters-413406/).

 

Niestety koszt sciągnięcia takiego tanka sprawia, że cena wzrasta dwukrotnie, a dodatkowo trzeba się trochę natrudzić. Ja osobiście byłbym najbardziej zainteresowany rozmiarem 60L (większe w piwowarstwie domowym są raczej rzadkością) za cenę max 400-450zł (bez stelaża. bo wolę to sobie samodzielnie zamontować, więc dobrze żeby była opcja z/bez)

 

Przeczytałem ten wątek i robi mi się trochę przykro, bo pewne osoby usilnie starają się, żeby w Polsce piwowarstwo domowe oznaczało wyłącznie pompy od zmywarki, poidełka dla drobiu itd. Ja rozumiem, że są inne realia trochę i nie każdy ma cały skarbiec na swoje hobby, ale może warto pozwolić jakiejś inicjatywie przybrać jakiekolwiek realne wymiary zamiast kopać ją tylko dlatego, że w naszym mniemaniu to za drogo? Ja nie jestem zainteresowany pospawanym conicalem z kega. Wolałbym z tworzywa bo jest o wiele lżejszy i łatwiej byłoby mi go używać. Dajcie szansę ludziom, którzy mogą i chcą wyłożyć na to hobby choć trochę więcej i chcieliby mieć szanse takie jak piwowarzy z USA czy UK - więcej możliwości chociażby sprzętowych pomiędzy wiaderkiem do fermentacji a pełnym conicalem z nierdzewki.

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce piwowarstwo domowe oznaczało wyłącznie pompy od zmywarki, poidełka dla drobiu itd. Ja rozumiem, że są inne realia trochę i nie każdy ma cały skarbiec na swoje hobby, ale może warto pozwolić jakiejś inicjatywie przybrać jakiekolwiek realne wymiary zamiast kopać ją tylko dlatego, że w naszym mniemaniu to za drogo?

No ciekawe co piszesz nie powiem... :) Ile jest osób które zainteresują się pojemnością 60l ?? na pewno wiele mniej niż osób które zainteresują się pojemnością 30-40l... Myślisz że właścicielka sklepu będzie zadowolona ze sprzedaży jednego fermentora 60l czy z 10-15 fermentorów mniejszych ?? Inicjatywa inicjatywą, ale wydając pewną sumę pieniędzy na formę żeby taki fermentor odlać ta inwestycja jak mniemam ma się nie tylko zwrócić, ale i trochę zarobić na siebie więc Polska to nie Ameryka i spora większość piwowarów domowych warzy w warunkach dość spartańskich, więc wątpię w powodzenie zbiornika 60litrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale w takim razie sens robienia conicala na 30-40L jest maly moim zdaniem. Fermentorow na 30L mamy pod dostatkiem, Speidele, wiaderka różnej maści, inne takie. Na 60L są już tylko Speidele ze znanych mi, a przy takim rozmiarze warto już bawić się w conicale. Brakuje czegoś na 50-60L jak ktoś chce zwiększyć wybicie (chociaż zaraz ktoś powie że taniej kupić 2 wiaderka albo beczkę do kapusty na Allegro i będzie miał rację).

 

Faktem jest, że jak nie będzie chętnych na coś o rozmiarze 50-60L to bez sensu coś takiego oferowac. Natomiast czy jest sens robić specjalnie conical pod 30-40L - nie wiem. 40L oznacza że nie zrobisz 40L warki, chyba że pod sufit i z blow-off tubem, ale dla mnie taki 50L to właśnie na 40L + trochę miejsca żeby drożdże nie wychodziły.

 

Moim zdaniem to ma sens jak zaoferuje coś wyżej niż standardowe wybicie 20-25L, bo w przeciwnym razie konkuruje się z wiadrami po 20zł sztuka i nie ma to najmniejszego sensu.

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vald, rozumiem Twój zapał i dobre chęci Gosi, ale to tylko fermentor z tworzywa. Nie będzie wieczny. Trzeba go będzie co jakiś czas wymienić. A za 500 zł, jak często będziesz wymieniał? Ile fermentorów wykorzystujesz? Policz ile będziesz musiał wydać.

Gdyby fermentor o pojemności dwukrotnie większej od wiadra kosztował ok. 100 zł to może bym się zastanowił nad zakupem. Ale wydawanie 400-500 zł jest dla mnie bez sensu. Gdybym miał te pieniądze wydać (zaznaczam różnicę wydać nie mieć) to kupiłbym większą lodówkę do zacierania lub lodówki do fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał o ile to nie mniej niż 45L. Dla porównania, hamerykański 15 gallon (czyli ok 56L) Ace Roto Mold Full Drain tylko z dolnym odpływem i brakiem jakichkolwiek zaworów kosztuje ok 61$ czyli powiedzmy ze zaokrąglając 200zł na nasze. Pytanie - czy taniej/łatwiej coś takiego produkować, czy sprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wymyślać koło na nowo. Te fermentory istnieją, da się je kupić w różnych pojemnościach i to poniżej 500zł. No chyba, że kogoś przeraża kupowanie za granicą... P. T. Właścicielce zamiast projektowac nowe formy do wtryskarki proponuję sprowadzić sobie odpowiednią liczbę conicali i/lub zostać po prostu polskim dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO 60L też wchodzi w grę - na podwójne warki lubianych piw (przy wybiciu na poziomie dwadzieściakilka litrów i piwach, które rodzina już zna, nie mam szans wypić piwa starszego niż 2-3 miesiące :()

 

PS. Co jest takiego magicznego w stożku z kątem 56? (I w stożku ogólnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jake po Cholerę Ty mieszasz politykę do piwowarstwa ? Wstyd

Jaką znowu politykę?

 

Ja piszę i mówię to co myślę, a nie to co myślę, że się spodoba. Jasne?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jak obiecałam ja różnicę w cenie dużego 75 litrów i małego 30 litów pojemnika mam na poziomie kilku złotych . Do tego dochodzi bardzo podobny osprzęt 2 zawory , uszczelka itd . minimalna kwota za 75 litrów z dwoma zaworami bez stojaka tj 340 zł rozumiem że nie ma chętnych ? Za 30 litrów mogłabym zaproponować 290 zł ale rozumiem że ta kwota jest za wysoka Proszę o info na PR ( z góry przepraszam za prośbę ale konkurencja też ogląda to forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny gadżet, 30 za mało do tego typu a 75 za dużo. Po za tymi szczegółami cena w porównaniu do zwykłych wiaderek... Prawda jak na polskie warunki jest smutna, nikt tyle kasy nie da. Kupiłem wiaderka kilka dni temu, dwie szt za 7zł (po miodzie, używane ale dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zobaczcie sobie na ofertę ze stanów - http://www.homebrewing.com/conical-fermenters.php co cen dochodzi jeszcze vat i cło. - około 25%, więc to co oferuje Gosia jest naprawdę poniżej tego co oferują zagramanicą i to przynajmniej o 1/3.

 

prawda jest taka że wiaderka których używamy do fermentacji służą jako opakowania i są często traktowane jako jednorazowe - więc zejdźcie na ziemię coś robione specjalnie na zamówienie i przeznaczone do tego celu nigdy nie będzie kosztowało tyle co jednorazowe opakowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale u nich taśma teflonowa kosztuje 3$, a u nas 2 zł. Więc nie na co porównywać, chyba że weźmiemy pod uwagę różnicę w płacach.

http://spikebrewing.com/products/teflon-tape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jake o co Tobie idzie? zakup o połowę mniejszego fermentora w stanach z cłem vatem (nie licząc transportu) kosztowałby ponad 700 zł, a tutaj Gosia proponuje 2 razy większy za 500. Jakby nie patrzyć 500 to mniej niż 700 + transport z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.