Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołaj mi taki przyniósł :)

Ja też mam i polecam. 

W kilku miejscach na tym forum użytkownicy garnków Tadar wskazywali, że dno nie jest idealnie płaskie przez co praca na kuchence indukcyjnej może nie być optymalna. Czy Wasze garnki również mają ten defekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też z przeznaczeniem do gazu. Czy dno jest idealnie płaskie to mogę sprawdzić za tydzień jak wrócę do domu. Mój gar to ten https://www.garneczki.pl/produkt/garnek-gastronomiczny-ze-stali-nierdzewnej-q-satynowy-36-5-l,759

od razu uprzedzam ze zdjęcie na stronie jest zniekształcone. Wpisz w wyszukiwarkę garnek gastronomiczny tadar i wybierz interesującą Cię wielkość, będziesz miał bardziej realne zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem dużo zapytań na pw odnośnie garnka więc zmobilizowało mnie to do sprawdzenia składu stali u znajomego.

Ściany boczne garnka, których nie łapie magnes:

post-4513-0-36166500-1483126246_thumb.jpg

Dno pomiar od środka garnka:

post-4513-0-00430400-1483126340_thumb.jpg

Dno pomiar od spodu:

post-4513-0-40025800-1483126388_thumb.jpg

Dno to wg kolegi zwykła chromówka.

Pokrywka:

post-4513-0-53091700-1483126427_thumb.jpg

Sprawdzaliśmy jeszcze uchwyty od garnka i pokrywki, były z jeszcze innej stali ale już nie robiłem zdjęć.

 

Mój egzemplarz nie ma przebarwień, jakiś artefaktów o których była mowa wcześniej, może te 100l są lepiej wykonane?

Proszę sobie samemu wyrobić opinię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem dużo zapytań na pw odnośnie garnka więc zmobilizowało mnie to do sprawdzenia składu stali u znajomego.

Ściany boczne garnka, których nie łapie magnes:

attachicon.gifŚcianka garnka.jpg

Dno pomiar od środka garnka:

attachicon.gifDno od środka.jpg

Dno pomiar od spodu:

attachicon.gifDno od spodu.jpg

Dno to wg kolegi zwykła chromówka.

Pokrywka:

attachicon.gifPokrywka.jpg

Sprawdzaliśmy jeszcze uchwyty od garnka i pokrywki, były z jeszcze innej stali ale już nie robiłem zdjęć.

 

Mój egzemplarz nie ma przebarwień, jakiś artefaktów o których była mowa wcześniej, może te 100l są lepiej wykonane?

Proszę sobie samemu wyrobić opinię.

Dzięki za testy! Fajne ustrojstwo, ale czy w jakiś sposób potrafi zidentyfikować metale ciężkie, typu ołów, rtęć czy kadm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ustrojstwo, ale czy w jakiś sposób potrafi zidentyfikować metale ciężkie, typu ołów, rtęć czy kadm?

Z pewnością.

Tutaj cytat z czeskiej strony o tym urządzeniu:

http://www.hukos.cz/spektrometry/xl2

 

Standardní kalibrace

  • slitiny kovů Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Se, Zr, Nb, Mo, Ru, Pd, Ag, Sn, Sb, Hf, Ta, W, Re, Pb, Bi
  • drahé kovy Ti, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Ga, Nb, Mo, Ru, Rh, Pd, Ag, Cd, In, Sn, Ir, Pt, Au, Pb
  • plasty Cl, Ti, V, Cr, Fe, Ni, Cu, Zn, As, Se, Br, CD, Sn, Sb, Ba, Au, Hg, Bi, Pb,
  • rudy, horniny K, Ca, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, As, Se, Rb, Sr, Zr, Nb, Mo, Pd, Ag, Cd, Sn, Sb, Ba, Hf, Ta, W, Re, Pb, Bi
  • půdy S, K, Ca, Sc, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, As, Se, Rb, Sr, Zr, Mo, Pd, Ag, Cd, Sn, Sb, Te, Cs, Ba, W, Au, Hg, Pb, Bi, Th, U
  • analýza vrstev K, Ca, Sc, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, As, Se, Rb, Sr, Mo, Ag, Cd, Sn, Sb, Te, Cs, Ba, Au, Hg, Pb
  • celá řada dalších kalibrací na testování hraček, spotřebního zboží, nátěrů, RoHS, WEEE, autokatalyzátory…
  • možnost rozšíření kalibrací podle potřeby

Gdy u kolegi w pracy kupowali, to takie nowe urządzenie podobno kosztowało w granicach 100-120tys. zł.

http://www.hukos.cz/wp-content/uploads/2012/10/prehled_niton_eng_2010.pdf

http://www.laboranalityka.com.pl/wp-content/uploads/2015/12/Niton-XL2-GOLDD-Spec-Sheet_2010Jul27.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup garnka 50l ze stali nierdzewnej do zacierania i warzenia piwa. Niektóre gary wyposażone są w kranik, co pozwoliłoby też na przeprowadzenie filtracji. Zastanawiam się, czy ktoś używa może takiego gara z kranikiem nie tylko do warzenia piwa. Czy można go jakoś "zaślepić" od wewnątrz na czas aktywności niepowowarskich tak, żeby nie mieć później problemów z pozostałościami jedzenia, itp. w kraniku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Powiedzcie mi proszę, czy na początek piwowarskiej przygody, taki zwykły wśród garnków szaraczek spełni swoje zadanie?

https://www.homebrewing.pl/garnek-emaliowany-z-pokrywa-36-cm-30-litrow-p-643.html

 

Na początek planuję warzyć z ekstraktów, więc temat zacierania nawet nie migocze jeszcze na horyzoncie ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na gar i chłodnicę mam 300 zł. Ani grosza więcej, bo z hukiem z chaty wylecę :) I tak sobie pomyślałem, że wziąłbym z HB właśnie ten gar i oferowaną przez nich chłodnicę. Pomińmy objętość - jak myślicie, warto w taki zestaw zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Powiedzcie mi proszę, czy na początek piwowarskiej przygody, taki zwykły wśród garnków szaraczek spełni swoje zadanie?

https://www.homebrewing.pl/garnek-emaliowany-z-pokrywa-36-cm-30-litrow-p-643.html

 

Na początek planuję warzyć z ekstraktów, więc temat zacierania nawet nie migocze jeszcze na horyzoncie ;)

Pozdrawiam!

:) Jakbym czytał siebie sprzed 3 lat. Kup 50l, nawet nie tyle że się przyda, co warzenie w takim garze to dużo większa wygoda. Ani się obejrzysz to wejdziesz w piwa zacierane i wtedy byle większy ekstrakt to przy 36l zaczynasz odliczać centymetry do krawędzi. Nie ma dramatu, ale jak jeszcze możesz wybierać to polecam 50l (miałem 36 i teraz mam 50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Stalgasta 50,3l. Jakość ogólnie bardzo dobra, solidne wykonanie, dno praktycznie płaskie (różnice w ramach 1mm). Od wewnętrznej strony garnka i pokrywki w miejscu odpowiadającym przyłączeniu uchwytów widać niewielkie wypustki. Pochodzą one od zgrzewania uchwytów (w przypadku pokrywki) oraz nitowania uchwytów z wgłębieniami w materiale (w przypadku garnka). Czy coś takiego jest normalne, czy nie powinno ich być?

2ciismt.jpg

1zc1gz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy coś takiego jest normalne, czy nie powinno ich być?

Taka technologia produkcji. 

Taka jakość wykonania. Mam Vitalux Ambition 50l (wcześniej miałem 36l) i czegoś takiego nie ma pomimo takiego samego montażu uchwytów.

Przez chwilę miałem ten garnek, ale go zwróciłem, miał dokładnie takie same wypustki po zgrzewaniu (kilka z nich była nie tylko wypukła, ale i ostra) - zwróciłem go, bo miałem sporo uwag do wykonania i wątpliwości co do składu stali (http://www.piwo.org/topic/8967-porady-przy-zakupie-garnka/?p=424054). W ogóle ten garnek wygląda jak Twój Stalgast.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrShades, dnia 27 styczeń 2017 - 13:33, napisał: Czy coś takiego jest normalne, czy nie powinno ich być? Taka technologia produkcji. 

 

Też się ku temu skłaniam. Z tego co widziałem, to większość garnków ma właśnie uchwyty z takimi wgłębieniami, które pewnie wrzynają się w materiał garnka przy mocowaniu.

 

 

 

 

Czy coś takiego jest normalne, czy nie powinno ich być?

Taka technologia produkcji. 

Taka jakość wykonania. Mam Vitalux Ambition 50l (wcześniej miałem 36l) i czegoś takiego nie ma pomimo takiego samego montażu uchwytów.

Przez chwilę miałem ten garnek, ale go zwróciłem, miał dokładnie takie same wypustki po zgrzewaniu (kilka z nich była nie tylko wypukła, ale i ostra) - zwróciłem go, bo miałem sporo uwag do wykonania i wątpliwości co do składu stali (http://www.piwo.org/topic/8967-porady-przy-zakupie-garnka/?p=424054). W ogóle ten garnek wygląda jak Twój Stalgast.

 

 

Możesz się upewnić albo przynajmniej sprawdzić, czy nie ma jakichś niewielkich "plamek"? Z tego co widzę to w przypadku Ambition Vitalux uchwyty też mają te wgłębienia. One są zgrzewane?

garnek-gastronomiczny-ambition-50l-vital

Też się zastanawiałem, czy nie kupić garnka o którym pisałeś, ale wątpliwości co do składu mnie zniechęciły. Czy wygląda jak Stalgast? Nie do końca: takich przebarwień ani wad na dnie jak w Twoim linku to ja nie mam. Poza miejscami przyłączeń uchwytów nie mogę się przyczepić.

Edytowane przez MrShades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się upewnić albo przynajmniej sprawdzić, czy nie ma jakichś niewielkich "plamek"? Z tego co widzę to w przypadku Ambition Vitalux uchwyty też mają te wgłębienia. One są zgrzewane?

 

Też się zastanawiałem, czy nie kupić garnka o którym pisałeś, ale wątpliwości co do składu mnie zniechęciły. Czy wygląda jak Stalgast? Nie do końca: takich przebarwień ani wad na dnie jak w Twoim linku to ja nie mam. Poza miejscami przyłączeń uchwytów nie mogę się przyczepić.

Załączam fotki miejsc, gdzie przymocowane są uchwyty. Na garnku jakieś tam minimalne odkształcenia są, ale trzeba się przyglądnąć, na pokrywce widać wyraźnie te odbicia, ale pewnie dlatego, że jest ona z dużo cieńszej blachy.

 

Ogólnie, gdyby się ktoś zastanawiał nad zakupem to bardzo polecam ten garnek, miałem przyjemność używać 2 egzemplarzy, obydwa bardzo dobrze wykonane (produkcja tajska).

post-16332-0-41468300-1485624371_thumb.jpg

post-16332-0-84467100-1485624381_thumb.jpg

post-16332-0-72231800-1485624391_thumb.jpg

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planuję w tym tygodniu zamówić nierdzewkę ok 35-36l. Czy w budżecie do 400 pln jest obecnie coś lepszego niż Vitalux Ambition? Za ok pół roku się przeprowadzam i nie wiem jaką kuchenkę będę miał w nowym mieszkaniu. Stąd nie ukrywam, że zależałoby mi na możliwie jak najbardziej płaskim i gładkim dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vitalux Ambition 50, ma idealnie płaskie dno. Garnek wykonany naprawdę bardzo dobrze i zdecydowanie wart swoich pieniędzy (zapłaciłem w grudniu 380zł z przesyłką w sklepie Technica.pl (teraz jest niestety po 430 https://sklep.technica.pl/garnki-wysokie/garnek-wysoki-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywka-50-l-ambition-vitalux?from=listing&campaign-id=14)), nie jest to żaden "chińczyk".

Planuję go przerobić na kadź zacierno-filtracyjną i aż mi szkoda w nim wiercić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.