Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

@Kaniutek

Na taką odpowiedź po cichu liczyłem :)

A to o co pytasz to brud i przede wszystkim szczeliny, jakby komuś zabrakło materiału przy łataniu ale za wszelką cenę chciał skończyć (sorry nie znam fachowego nazewnictwa).

 

Oki, po przemyśleniu mam obawy co do jakości owego ratowania, zwłaszcza że w planach jest jeszcze montaż kranika i grzałki wiec z gwarancją może później być problem.

Także dzięki za opinie i podpowiedzi, teraz bez żalu i tego cichego głosika "a może jakoś się uda" będę zwracał garnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Po dłuższej przerwie w warzeniu chciałbym zacząć zacierać.

 

W kuchni jest płyta indukcyjna, dawno temu kupiłem też garnek 30l emaliowany, ale niekompatybilny z indukcją.

Rozważam następujące opcje:

- garnek 30l indukcja

- adapter na indukcję do zwykłego garnka

- kociołek z Lidla

 

Budżet na sprzęt to 300-350 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcja to trochę męczarnia - wiem bo sam tak zaczynałem. Jest rewelacyjna do zacierania (nadal zacieram na indukcji), ale uciążliwa do gotowania, bo trwa to całe wieki - obecnie gotuję na taborecie gazowym.

Najtaniej byłoby dokupić taboret i butlę i używać gara jaki już masz, ale pytanie czy masz możliwość używania palnika w domu. Osobiście nie jestem tego zwolennikiem, bo dla mnie po prosu gaz płynny śmierdzi. Ale jeśli masz garaż lub balkon, albo balkon przerobiony na werandę to śmiało używaj palnika.

Można ewentualnie gotować na indukcji, ale wesprzeć się wtedy grzałką zanurzeniową i też będzie pewnie OK.

Adapter na indukcję do gara i kociołek z Lidla sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim :)

 

Mam za sobą "piwo" z podłej jakości brewkitu które raczej pójdzie w kanał, piwo z ekstraktów które zapowiada się fajnie, no i nadszedł czas na trzecie czyli te normalne. Czy któryś z tych garów będzie dobry na początek?

https://allegro.pl/oferta/garnek-emaliowany-emalia-indukcja-40l-olkusz-8177003738

https://allegro.pl/oferta/garnki-garnek-emaliowany-emalia-40l-pokrywa-8004331432

 

Niestety większość zdjęć z początku wątku nie działa ale zdaje się że autor przestrzega przed tym pierwszym? Ten drugi wygląda jakoś tak normalniej. 40cm dobrze by mi pasował na kuchenkę na 2 palniki, a i aż tak mały nie jest więc dało by się zrobić więcej jak te 20L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kurza Melodia napisał:

Dobry wieczór wszystkim :)

 

Mam za sobą "piwo" z podłej jakości brewkitu które raczej pójdzie w kanał, piwo z ekstraktów które zapowiada się fajnie, no i nadszedł czas na trzecie czyli te normalne. Czy któryś z tych garów będzie dobry na początek?

https://allegro.pl/oferta/garnek-emaliowany-emalia-indukcja-40l-olkusz-8177003738

https://allegro.pl/oferta/garnki-garnek-emaliowany-emalia-40l-pokrywa-8004331432

 

Niestety większość zdjęć z początku wątku nie działa ale zdaje się że autor przestrzega przed tym pierwszym? Ten drugi wygląda jakoś tak normalniej. 40cm dobrze by mi pasował na kuchenkę na 2 palniki, a i aż tak mały nie jest więc dało by się zrobić więcej jak te 20L.

 

Ten z pierwszego linku to taka można powiedzieć taka klasyka :) Sądzę, że wiele piwowarów miała z nim w którymś momencie styczność. 

W drugim przypadku pytanie, czy przy zacieraniu to modelowane dno nie będzie miało jakiś negatywnych skutków. Nie znam tego sprzętu, więc ciężko rzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elroy napisał:

W drugim przypadku pytanie, czy przy zacieraniu to modelowane dno nie będzie miało jakiś negatywnych skutków. Nie znam tego sprzętu, więc ciężko rzec.

No właśnie nie mogę znaleźć dokładniejszych zdjęć tego pierwszego. Ale w paru miejscach wyczytałem że jest cienki i potrafi przyjść z uszkodzoną powłoką, w sensie że łatwo się ona uszkadza. No i jeśli jest zbyt cienki to chyba ciężko będzie do niego zamocować kran :)

 

Cena jest taka sama bo ten drugi jest jeszcze w innej ofercie z darmową wysyłką, z resztą nie o oszczędność 10zł tutaj chodzi, ale o to że praktycznie nie ma innego wyboru. Z takich dużych to są jeszcze emaliowane używki w słabym stanie, no i potem już nierdzewki. A nie chcę przeginać z budżetem bo ostatnio i tak sobie za dużo zabawek nakupiłem :)

Edytowane przez Kurza Melodia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Jestem ekstraktowcem ale powoli robię rozeznanie i przymiarki do pełnego zacierania. Czy taki garnek byłby odpowiedni do warek 20-25l? Planuję używać z przenośną płytą indukcyjną z Ikei. Z góry dziękuję za pomoc. 

 

https://www.szron.eu/garnki-wysokie/2515-garnek-nierdzewny-z-pokrywka-poj-35-5-l-sr-36-cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale sam od początku używam tadara i nic do niego nie mam. Na początku także gotowałem na elektrycznej, teraz tylko zacieram na płycie a gotuję już na taborecie. Zacieranie na płycie ogranicza się wyłącznie do podnoszenie temperatury i ustawiania czasu przerw. W przerwach w ogóle nie korzystam z grzania - garnek i płyta utrzymują temperaturę więc do zacierania jest doskonała, natomiast gotowanie już gorzej bo brakuje mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jakiej pojemności gar polecacie na warki 45-50 litrów jako gar zacierny ? Jako warzelny chcę użyć gar o pojemności 70l i i zastanawiam się czy 50l wystarczy do zacierania. Większość warek będzie w okolicach 12 blg i czasami jakiś koźlak ok 16 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.