Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy gar do piwa to na pakistańskim rynku kupilem, cena za 40 litrowy konkretny gar 60£ ale warty swojej ceny. Wykończony rewelacyjnie, i ma sporą średnicę, dzieki czemu zasłania dokladnie dwa palniki kuchenki gazowej a tak po pół to i na 4 da sie grzać.

post-10343-0-45347800-1457476536_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy gar do piwa to na pakistańskim rynku kupilem, cena za 40 litrowy konkretny gar 60£ ale warty swojej ceny. Wykończony rewelacyjnie, i ma sporą średnicę, dzieki czemu zasłania dokladnie dwa palniki kuchenki gazowej a tak po pół to i na 4 da sie grzać.

  A Nie wybuchnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepszy gar do piwa to na pakistańskim rynku kupilem, cena za 40 litrowy konkretny gar 60£ ale warty swojej ceny. Wykończony rewelacyjnie, i ma sporą średnicę, dzieki czemu zasłania dokladnie dwa palniki kuchenki gazowej a tak po pół to i na 4 da sie grzać.

A Nie wybuchnie ??

 

Jak narazie 1 warke przeżyłem, no chyba ze jakis zapalnik czasowy zamontowany i przy 3 kabuuum. A tak powaznie jest swietny, bo ścianki sa dosc grube i ładnie trzyma temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was nietypowe pytanie. Po kilku warkach doszedłem do wniosku, że wypróbuję jednak warzenie mniejszych warek (10 litrów efektu końcowego). Gar 30 litrów mam, ale przy tej okazji naszła mnie myśl czy nie poszukać mniejszego gara, w lepszym stanie i z przygotowaną wcześniej skalą. Kilku kandydatów widziałem, ale mam trudność z oszacowaniem jaka pojemność będzie kompromisem pomiędzy komfortem a małą ilością miejsca.

 

Licząc od tyłu: 10 litrów planuję w butelkach, 11 litrów mam przed cichą (o ile chmielę na zimno), 12 litrów powinienem mieć przed burzliwą, żeby uwzględnić to co zostanie w gęstwie, 14 litrów wyłączając palnik (2 litry zostaje z chmielem), 15/16 litrów powinienem mieć przed gotowaniem (uwzględniając parowanie na poziomie litr na godzinę). Dobrze liczę? Jaki zapas w garze wydaje się niezbędny? Czy takie wyliczenie będzie tak samo dobre przy pale ale jak i przy wysokoekstraktowym risie?

 

I od razu podpytam, tak na wszelki wypadek, garnki 20-25 l ze skalą ktoś widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem człowieka, który wykonuje garnki na wymiar z blachy nierdzewki 304. Ktoś mi może powiedzieć jaka jest optymalna grubość ścianek i dna? Przykładowo wycenił mi garnek o średnicy 40cm, pojemność ~40l z zamontowanym zaworem kulowym 1/2", ścianki i dno o grubości 2mm za łącznie 290zł to wydaje się być bardzo dobrą ceną. Tylko czy te 2mm ścianki są potrzebne? Może wystarczy 1mm? Dno warto zrobić grubsze czy 1-2mm wystarczą? 

 

Przy okazji może ktoś mi jeszcze napisać, nawet mocno orientacyjnie, ile będą do tego kosztowały ze dwie dopasowane (odpowiednio wygięte jak do montażu w kegu) grzałki np. 2x2kW (albo 2x1,5kW jeśli to wystarczy na gar ~50l) wraz z montażem? Bo zastanawiam się nad czymś wygodniejszym niż standardowe warzenie na kuchence tylko nie wiem czy koszty nie zrobią się za duże. I czy taki sprzęt można normalnie podłączyć w ogóle do gniazdka (elektrycznie zero u mnie ale skoro chodzi czajnik 2200W to czemu miałoby 3kW nie pójść:))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystkie garnki z nierdzewki, albo większość, mają podwójne-potrójne dno. grubość ścianek jest w okolicy 1,5-2mm.

 

nie łatwiej Ci pójść w kega? sam keg ok 150zł, zawór ok 50zł. grzałki do kega stąd masz po ok 130zł za pare.

 

taki sprzęt podłączysz do gniazdka bez problemu. standardowo masz bezpiecznik 16A czyli dla napięcia znamionowego 230V możesz podłączyć maksymalnie coś co ciągnie 3680W. ja w kegu mam 2 grzałki o łącznej mocy 3,5KW a i tak nie pracują na 100%. na zacieraniu mam ustawiony maks 90%, gotowanie sterowane ręcznie na mocy 95%. regulator pamel prm+

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dam radę od razu wszystko sfinansować a tak to garnek mógłbym póki co wrzucić na kuchenkę gazową i warzyć jak do tej pory tyle, że z zaworem, który trochę ułatwi życie. Grzałki widzę, że chodzą tam po 180zł, czyli 360zł, do tego jakiś sterownik pamela 180zł, fałszywe dno ze 100zł i robi się z garnkiem ~1000zł (100zł mniej przy kegu), czyli jest to niestety nieco droższa impreza niż przewidywałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam kolegów i koleżanki.
 
Pierwszy post i od razu będę czegoś od Was chciał :]
Zastanawiam się nad zakupem tego ustrojstwa http://allegro.pl/duzy-garnek-gastronomiczny-arian-gastro-45l-i6026774978.html i mam 2 pytania:

1) Czy ktoś korzysta  z podobnego i mógłby napisać jak się sprawuje? 

2) W przyszłości chciałbym przerobić go na zacierno-filtracyjny, nada się?

Warzyć zamierzam na kuchence gazowej.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez ajfrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego ustrojstwa http://allegro.pl/du...i6026774978.htmli mam 2 pytania: 1) Czy ktoś korzysta z podobnego i mógłby napisać jak się sprawuje? 2) W przyszłości chciałbym przerobić go na zacierno-filtracyjny, nada się?

ale ten link nie działa :(

 

EDIT

już działa :) tz z cytatu działa, a z Twojego wpisu nie

 

Garnek OK,

ale ma małe dno i zaoblone bardzo co może powodować konieczność montażu kranu raczej wysoko.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad zakupem tego ustrojstwa http://allegro.pl/du...i6026774978.htmli mam 2 pytania: 1) Czy ktoś korzysta z podobnego i mógłby napisać jak się sprawuje? 2) W przyszłości chciałbym przerobić go na zacierno-filtracyjny, nada się?

ale ten link nie działa :(

 

EDIT

już działa :) tz z cytatu działa, a z Twojego wpisu nie

 

Garnek OK,

ale ma małe dno i zaoblone bardzo co może powodować konieczność montażu kranu raczej wysoko.

 

Faktycznie nie działa, dziwne :] Edit: poprawione

Dzięki za odpowiedź. W takim razie poszukam czegoś innego.

Edytowane przez ajfrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem taki i bardzo sobie chwalę :) Nie ma zaokrągleń przy dnie, więc z montażem kranu nie będzie problemu

http://allegro.pl/garnek-wysoki-50-l-gastronomiczny-100-70-stalowy-i6588920705.html?reco_id=e076a69e-a5d8-11e6-8c40-6c3be5c0af30&ars_rule_id=201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zaczynam przygodę z warzeniem.

Znalazłem na allegro ofertę gatnka http://allegro.pl/elopol-garnek-emaliowany-36-cm-30l-indukcja-z-pokr-i6595063089.html

Warto się nad takim garnkiem pochylić??

I czy jest jakaś różnica w stosunku do garnków DUCAT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem taki i bardzo sobie chwalę :) Nie ma zaokrągleń przy dnie, więc z montażem kranu nie będzie problemu

http://allegro.pl/garnek-wysoki-50-l-gastronomiczny-100-70-stalowy-i6588920705.html?reco_id=e076a69e-a5d8-11e6-8c40-6c3be5c0af30&ars_rule_id=201

Dzieki    :okey:

Edytowane przez ajfrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę lekko temat.

Właśnie odnośnie tych garnków z postu wyżej. Planuję kupić taki 70 l i zastanawiam się nad jakością, bo cena jest duuużo niższa niż u konkurencji.

http://allegro.pl/garnek-wysoki-70-l-gastronomiczny-100-50-stalowy-i6605682785.html

 

Warto czy okaże się, że dno ma 1 mm grubości i więcej przypala niż gotuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę lekko temat.

Właśnie odnośnie tych garnków z postu wyżej. Planuję kupić taki 70 l i zastanawiam się nad jakością, bo cena jest duuużo niższa niż u konkurencji.

http://allegro.pl/garnek-wysoki-70-l-gastronomiczny-100-50-stalowy-i6605682785.html

 

Warto czy okaże się, że dno ma 1 mm grubości i więcej przypala niż gotuje?

 

A ten garnek z jakiej stali jest?

 

Mam te gary w elektrycznym hermsie i sprawują się bardzo dobrze. Nie wiem jak na palnikach, bo dno i boki faktycznie to niecały 1 mm.

Co do gatunku stali to nikt nie wie?! Ale jeżeli wykonane w Chinach to pewnie przyoszczędzono na kosztach zmniejszając ilość niklu i zastępując go manganem. Wg mnie jest to popularna w Azji stal AISI 201, czyli wg EN 1.4372. Oczywiście, że to dalej jest stal nierdzewna austenityczna, ale już nie tej jakości co choćby AISI 304 (1.4301). Własności mechaniczne oba gatunki mają porównywalne, z tym że ta jest trochę bardziej wytrzymała mechanicznie. Jest spawalna, ale teoretycznie bardziej podatna na korozję międzykrystaliczną szczególnie właśnie po spawaniu. Może być stosowana do celów gastronomicznych.

 

EDIT:

Na palniki i indukcję lepszy będzie ten http://www.piwo.org/topic/1069-ciekawe-aukcje-na-allegro/?p=421377

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.