Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Tadar macałem bo był w Auchan koło mnie więc wiem jaka to jakoś. Ale nie wiem jak to się ma do tych tańszych garnków, ludzie piszą że są z nich zadowoleni. Jakby nie patrzeć 170 zł zostaje w kieszeni na inne wydatki piwowarskie ;)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

WiHuRa, mam podobne dylematy po ostatnim warzeniu kiedy to mój wysłużony, emaliowany garnek spadł na podłogę i mocno się po obijał. Odpryski są straszne, pora pogrzebać ten złom.

Z tej okazji noszę się z zamiarem kupna nowego garnka i zależy mi na produkcie z górnej półki.

Po wczorajszym, kilkugodzinnym przeglądaniu ofert wyłoniłem zwycięzcę:

http://www.robin.pl/...k-wysoki-silver

Cena jest zabójcza ale chciałbym zrobić zakup, z którego będę na 100% zadowolony.

Czy ktoś z Was posiada ten typ garnka? Jakieś opinie poparte praktyką? A może kupiliście coś równie dobrego albo lepszego za niższą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze opis sprzedawcy, otrzymany na prośbę o dodatkowe dane:

 

Witam

Garnek wysoki Silver poj. 65 l; śr. 45 cm + pokrywka. Ceno netto 706,32 (brutto 868,77) transport gratis. Jeśli zamówi Pan za pobraniem wtedy dochodzi opłata pobraniowa 10 zł netto za każdy rozpoczęty tysiąc brutto.

Jest to profesjonalny garnek gastronomiczny z gwarancją 5 lat. Garnek posiada dodatkowo wzmacniany rant, ergonomiczny uchwyt zgrzewany beznitowo w 10 punktach, wysokopolerowany pierścień wzmacniający, trzywarstwowe aluminiowo stalowe dno gr. 7 mm, grubość ścianki od 1 mm do 1,2 mm a w części polerowanej grubości 1,32mm.

Garnek można myć w zmywarce, należy go wytrzeć do sucha.

Towar należy otworzyć przy kurierze, a w razie uszkodzeń spisać protokół szkody i przesłać formularz reklamacyjny znajdujący się w zakładce publikacje na naszej stronie internetowej.

 

Z poważaniem

XXX

Hurtownia Robin

 

Mnie przekonali ale poczekam kilka dni na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

WiHuRa, mam podobne dylematy po ostatnim warzeniu kiedy to mój wysłużony, emaliowany garnek spadł na podłogę i mocno się po obijał. Odpryski są straszne, pora pogrzebać ten złom.

Z tej okazji noszę się z zamiarem kupna nowego garnka i zależy mi na produkcie z górnej półki.

Po wczorajszym, kilkugodzinnym przeglądaniu ofert wyłoniłem zwycięzcę:

http://www.robin.pl/...k-wysoki-silver

Cena jest zabójcza ale chciałbym zrobić zakup, z którego będę na 100% zadowolony.

Czy ktoś z Was posiada ten typ garnka? Jakieś opinie poparte praktyką? A może kupiliście coś równie dobrego albo lepszego za niższą cenę?

 

Pożyczałem podobny od wujka z karczmy i powiem ze szybko sie nagrzewa, dzieki potrojnemu dnu nawet jak grzejesz na jednym palniku na kuchence ciepło rozchodzi sie po całej brzeczce. Fajne tez są te raczki nitowane dzieki czemu po godzinnym gotowania bierzesz w łapy bez żadnych rękawic czy scierek. Nie wiem czy masz już taboret bo kuchenki nie maja odpowiedniej wytrzymałości zeby go zalać do pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja swoją pierwszą warkę sporządziłem w nocy z wtorku na środę. Garnek 30 litrów, aluminium.

Dlaczego aluminium?

Po pierwsze cena, po drugie brak zaufania do emalii. Emalia odpryśnie i Klops a w aluminium wystarczy zrobić powłokę pasywną by nie topił się w kontakcie z brzeczką.

U mnie 30 litrowy aluminiowy gar to wydatek 40 Euro z przesyłką. Nierdzewka 40 litrów to koszt 130 euro a 100 litrowy nierdzewny to tylko 160 wiec ten zakup planuję na jakąś 20-30 warkę.

Do tej pory jestem zadowolony. Wszystko działa, nie daje posmaku metaliczne etc.

Apeluję, nie bójcie się aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem garnek z emalii olkusz, ciężko było kupić ale się udało w jakiś zapasach magazynowych. Garnek + pokrywka i wysyłka 150zł, I był taki jak chciałem jasny i duży 30litrowy użytkowa pojemność i maksymalna 40l czyli 40cm średnicy. Uchywyt i całość bardzo mocne 2 warki na nim zrobiłem ale jestem bardzo zadowolony. Jak już kupowałbym nierdzewkę to coś dobrego aby blacha była gruba nie nie taki papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć!

Przed pierwszą warką szukam gara zaciernego/warzelnego. Znalazłem taki: http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-emaliowany-45cm-o-poj-50-l-i4576745344.html

Co uważacie? Ktoś kupował od tego osobnika? Warto?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przed pierwszą warką szukam gara zaciernego/warzelnego. Znalazłem taki: http://allegro.pl/ga...4576745344.html

Co uważacie? Ktoś kupował od tego osobnika? Warto?

pozdro

 

Przeczytaj temat od początku i znajdziesz dużo info o tym garnku to jest DUKAT wiect tak szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie dostałem na prezent garnek z Emalii Olkusz (40 cm. średnicy, 30 l.) i okazało się, że na górnej krawędzi (z zewnętrznej strony i pod przykrywką) jest odłupane jakieś 2 cm kwadratowe emalii.

 

Minęło już chyba ustawowe 10 dni dla zakupów na odległość; pewnie dałoby się to zgłaszać reklamacyjnie (ale to problem z dowodzeniem, że tak było od nowości [bo nie obejrzane przy kurierze] i pierniczenie z odsyłaniem w obie strony) – tylko pytanie czy warto?

 

Ta część garnka nie będzie miała styczności z brzeczką. Czy taka „dziura” może się samoczynnie powiększać? (podczas użytkowania, przykrywania przykrywką).

Czy można to ew. jakoś zabezpieczyć, żeby się nie powiększało?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księciu - możesz zrobić taki mały myk, kupić farbę do ceramiki / szkła pomalować dane miejsce wypalić w piekarnik jak zaleca producent np 60min w 160°C i tak kilka razy aby zrobić powłokę. Ewentualnie jak dostaniesz farbę ceramiczną to możesz zastosować w celu wypełnienia i tak samo wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko nie wiem czy taki garnek zmieści mi się do piekarnika (będę musiał to sprawdzić).

 

Jak rozumiem takie wyprażanie nie zaszkodzi reszcie garnka ?

Edytowane przez księciu-niu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.