Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

też musze wymienić garczek ponieważ mam 26 litrowy i zostaje mi 2cm przy gotowaniu.

 

Co myślicie o takim

http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-50x30cm-hascevher-60-lit-i4248600040.html

 

Oraz na co zwracać uwagę przy kupnie garczka grubość dna czy może coś innego. Garczek chciałbym aby był niższy a szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też musze wymienić garczek ponieważ mam 26 litrowy i zostaje mi 2cm przy gotowaniu.

 

Co myślicie o takim

http://allegro.pl/ga...4248600040.html

 

Oraz na co zwracać uwagę przy kupnie garczka grubość dna czy może coś innego. Garczek chciałbym aby był niższy a szerszy.

 

Bardzo fajny garnek, dobra cena i ma grube dno dzięki czemu oprócz gotowania nadaje się też do zacierania (nie przypali się słód). Jeżeli warzysz na standardowej kuchence to średnica 50cm jest idealna żeby przykryć wszystkie palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten garnek jest beznadziejny no chyba , że faktycznie duże warki robisz. Bo jak 20 litrów to nawet tego schłodzić dobrze nie idzie bo chłodnica w 1/3 będzie przykryta tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło ciepła będę zapewne od następnej warki używał taboretu http://allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-kw-termopara-piezo-zestaw-podla-i4177933052.html ponieważ na kuchence 4 palnikowej ciężko idzie, dodatkowo problem z wietrzeniem pomieszczenia a tak jak bedzie taboret to wszystko bede robil tam gdzie chcial.

 

Z chłodnicą nie ma problemu bo sobie wygnę rurę karbowaną jak potrzeba, więc dla mnie lepszy jest niższy garnek niż wysoki.

 

Tylko własnie brakował będzie garczek, a wpadł mi przez przypadek taki w wyszukiwarkę. Zacieram i gotuje w tym samym garczku może kiedyś będą dwa osobne. Druga sprawa że obecnie mam 4 warki uwarzone dzień po dniu i pewnie przy kolejnej też tak będzie. A w przypadku większego garczka można zrobić na jeden raz na dwa fermentory.

 

Dlatego pisze do was czy garczek z powyższego posta warto kupić. Czy jest potrzebne grube dno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej średnicy gar to też duże parowanie.

 

 

 

a jaki to stanowi problem (wyjaśnij jeśli można)?

Uwzględniasz to w całym procesie i do roboty.

Jak przykręcić jak to ma się gotować ?

normalnie, kurkiem (najczęściej) tak by wrzało ale nie koniecznie na maksimum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze do was czy garczek z powyższego posta warto kupić. Czy jest potrzebne grube dno ?

Mam wersję 40 l, nie narzekam. Może tylko na to, że przerwa dekstrynująca wymaga wyczucia palnika. No i trochę waży ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej średnicy gar to też duże parowanie.

 

Używałeś takiego ?

Mam szeroki gar (50cm średnicy) i nie ma problemów ze zbyt dużym odparowywaniem. Mieszczę się w 12-13%. Do tego porządnie gotuje i mam potężne przełomy.

 

Dlatego pisze do was czy garczek z powyższego posta warto kupić. Czy jest potrzebne grube dno ?

 

Gar wygląda solidnie, grube dno nie jest niezbędne ale się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie o takim garnku?

 

Znam gościa co robi bardzo fajne garnki z stali nierdzenej, ja sam taki mam!

- pojemność 50 litrów

- ścianki boczne 1 mm

- dno 1,5 mm

- mufa 3/4 wspawana przy dnie ( do filtracji, można tam zakręcić zawór ja mam narazie korek)

- średnica 40 cm , wysokość 40 cm

za garnek taki jak na zdjęciu zapłaciłem 600 zł - jeszcze gość mi wysłał spedycją gratis

jak coś to pisać do mnie i mogę załatwić taki gar! meil : winopiwo666@interia.pl

 

post-9163-0-47689200-1401644699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@winopiwo666 - chyba trochę przepłaciłeś

 

Ja za swój spawany zapłaciłem 250 zł. Z pokrywką, z mufą, wym. 400x450mm

 

Jedynie co to musiałem sobie sam spoiny wytrawić.

Edytowane przez piok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegor za 300 zł

na allegro 50l z przykrywką chodzą za 300zł :/

 

 

co to za okazja za 6 stów??

 

na allegro za 300 zł są wykonane z "stali szlachetnej" stal stal szlachetna to może być stal. H17 ( 1.4016) a taka stal nie jest w 100% nierdzewna!

jeśli te garnki za 300 z allego są z stali 0H18N9 - to zgadzam się że jest to okazja!( tylko brać!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.