Skocz do zawartości

Porady przy zakupie garnka :)


Gość MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież będę go używał max 2x w miesiącu i do tego mieszając drewnianą chochlą. Co niedzielę obiadków w nim nie będę gotował. Rozumiem, że są lepszej jakości, ale tutaj chodzi o zaspokojenie potrzeb i stosunek jakości do ceny. Od drewnianiej/plastikowej chochli komuś się emalia odbiła? Te garnki mają gwarancję?

Edytowane przez joker0skater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

 

to mój pierwszy post, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego garnka.

Zamierzam kupić gar ok. 30l. Długo zastanawiałem się czy ma to być emalia czy nierdzewka.

Wybrałem nierdzewkę. Poniżej zamieszczam link do aukcji, ten gar chcę kupić. Rozmawiałem ze sprzedawcą, poinformował mnie, że garnek nie posiada dna wielowarstwowego, tylko całość gara to ok. 1mm blachy.

I tu do Was pytanie, do osób, które używają podobnego, czy jest godny polecenia?

Bardzo dziękuje za opinie.

http://allegro.pl/garnek-stalowy-30-33-20-15-10-okazja-100-70-50-i3731511723.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki gar - 50 litrów. Kup 70 cena nie wiele większa, a za rok mi podziękujesz.

 

Kolega chce 30 litrów a Ty mu proponujesz ponad dwa razy większy :) Przez ten rok naprawdę wielkość warek aż tak skacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

to mój pierwszy post, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego garnka.

Zamierzam kupić gar ok. 30l. Długo zastanawiałem się czy ma to być emalia czy nierdzewka.

Wybrałem nierdzewkę. Poniżej zamieszczam link do aukcji, ten gar chcę kupić. Rozmawiałem ze sprzedawcą, poinformował mnie, że garnek nie posiada dna wielowarstwowego, tylko całość gara to ok. 1mm blachy.

I tu do Was pytanie, do osób, które używają podobnego, czy jest godny polecenia?

Bardzo dziękuje za opinie.

http://allegro.pl/ga...3731511723.html

Też o takim myślę. Po pierwsze to weź pod uwagę na czym będziesz go grzać.

Wielkość gara jest jak moc komputera, nigdy nie jest za dużo. Wiem co piszę, mój pierwszy gar miał 29 litrów.

Tyle, że ten duży gar trza jeszcze zagrzać (zagotować), na zwykłej domowej kuchence to trochę trwa. Dwa razy większego gara sobie nie wyobrażam bez porządnego palnika. Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten duży gar trza jeszcze zagrzać (zagotować), na zwykłej domowej kuchence to trochę trwa. Dwa razy większego gara sobie nie wyobrażam bez porządnego palnika.

Taboret kosztuje 89 zł, a bez dużego gara ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie machnę przy okazji. w niedalekiej przyszłości planuję remont kuchni. chcę zamontować płytę gazową z 5 palnikami, z jednym dużym na środku. da to radę ogarnąć jakieś podwójne (2x20l) warki w garze 70 litrowym? ktoś coś takiego testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leech zdaj relację z pierwszego warzenia. Ciekaw jestem ile zajmie doprowadzenie ok. 50l brzeczki do wrzenia.

Akurat 50l wczoraj warzyłem. Miałem wrażenie, że doprowadzenie do wrzenia poszło trochę szybciej niż w kociołku. Gara do chłodzenia oczywiście nie przenosiłem, chłodnicę podłączyłem do kranu w kuchni. Jakbyś zastanawiał się który gar wybrać, 50l czy 70l (z tych popularnych na forum z pojedynczym dnem), to bierz 70l bo ma większą średnicę - 45cm (40cm ma 50l) i prawie idealnie przykrywa wszystkie palniki w standardowej kuchence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem,ze tu wszyscy radzą większe gary ,a co najmniej 30l.Ja upatrzyłąm sobie taki http://allegro.pl/garnek-mega-26-l-promocja-i3828084801.html

I tu pytanie czy da radę na te 20l piwa standartowo? [mogę się poratować mniejszymi 10l ,które mam w domu ]

Mogę robić w nim trochę mniej lub inaczej [jak?]

Ten mi pasuje ,bo jest szeroki i niski [lepiej posłuży mi pewnie do pasteryzowania słoików niż do warzenia ],a tak powaznie to lepiej szukać szerokiego i niższego ,tak zeby można było działać na kilku palnikach ,czy lepiej wyższy ,a węższy?

Napewno nigdy się nie skuszę na warzenie większych niż 20l warek ,stąd ten pomysł na mniejszy gar.[ten 26l jest tylko ?,czy aż ? o 4l mniejszy od najbardziej standartowego]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.