Skocz do zawartości

Hop Aroma Tabs


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dokładnie używać Hop Aroma Tabs? Czy łatwo się rozpuszcza i czy wymieszać piwo po rozpuszczeniu (bez napowietrzania oczywiście)?

Użyłem tego wynalazku raz - rok temu przy bitterze. Niecałe pół tabletki trochę pokruszyłem i dałem do balona. Niestety kiepsko się rozpuścił. Po zlaniu piwa do butelkowania na dnie były dość duże grudki.

Nie jestem pewien czy mieszanie tu coś pomoże.

Już lepiej dobrze pokruszyć tą tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ze strony BA:

Chmielenie na zimno (dry hopping) - skutecznie, wygodnie i wydajnie !

Rewolacyjny produkt amerykańskiego przetwórstwa chmielu (Yakima Chief).

Łatwa w dozowaniu tabletka, zawierająca mieszaninę beta-kwasów i olejków eterycznych chmielu.

Nie zwiększa goryczki piwa, a jedynie potęguje smak i zapach chmielowy....

Można stosować do chmielenia piwa ze wszystkich rodzajów surowców: brew-kitów, czystych ekstraktów słodowych oraz słodu.

Typowa dawka: 1/3 tabletki na 20 liitrów piwa.

 

Podobno rozpuszcza się do końca. Piłem jedno piwo od Weny chmielone tą tabletką i było super!

 

P.S. Na ile dni przed rozlewem dawaliście tabletkę?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dziś okazało się iż stworzyłem kwasiżur. Piwo chmieliłem na cichej właśnie Hop Aroma Tabs. Pokruszyłem ją w filiżance, moździerzem, wszystko było wyparzone. Oczywiście nie winie tabletki ale cień podejrzeń padł na nią. Zacząłem się zastanawiać jak jest ze sterylnością takiej tabletki. Ktoś ma jakieś przemyślenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop Aroma stosowałem 2 razy. Tabletkę pokruszyłem jeszcze w torebce i wsypałem bezpośrednio do fermentora. Piwo wyszło ok, ale aromat chmielowy z tej tabletki mi nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś okazało się iż stworzyłem kwasiżur. Piwo chmieliłem na cichej właśnie Hop Aroma Tabs. Pokruszyłem ją w filiżance, moździerzem, wszystko było wyparzone. Oczywiście nie winie tabletki ale cień podejrzeń padł na nią. Zacząłem się zastanawiać jak jest ze sterylnością takiej tabletki. Ktoś ma jakieś przemyślenia ?

Chmiel posiada właściwości aseptyczne. Kiedyś był dodawany do piwa głównie dlatego aby je utrwalić. Wniosek z tego taki, że przyczyny zakażeń należy szukać gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje doświadczenia z tabletą są kiepskie, między innymi spartoliłem wg mnie całkiem dobrze zapowiadającego się bohemian pilsnera - wg opinii jury Żywiec 2009 miał on skunksowaty zapach co przypisano zielonej butelce ale ja wiem że to właśnie droga na skróty przy użyciu wstrętnej piguły przniosła taki efekt, piwo leżakuje 6 miesięcy i nadal wyczuwalny jest charakterystyczny aromat hoop aroma tabs. Tak więc nie polecam, nie idźcie tą drogą ... czy jakoś tak to było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka może kilkanaście razy używałem aroma tabs. Nigdy nie miałem problemów smakowych z piwem. W Twoim przypadku jeżeli miałeś skunksowaty zapach to nie może być z tej tabletki. Jak napisałeś ten zapach przypisano zielonej butelce. Czy ta butelka była zawsze w ciemnym pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale piwo od momentu uwarzenia przebywało w ciemnej piwnicy z zasłoniętym okienkiem więc nie może być mowy o nasłonecznieniu, "skunksowaty zapach" to opinia nie moja, ja tylko wciąż wyczuwam w tej warce aroma tabs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale piwo od momentu uwarzenia przebywało w ciemnej piwnicy z zasłoniętym okienkiem więc nie może być mowy o nasłonecznieniu, "skunksowaty zapach" to opinia nie moja, ja tylko wciąż wyczuwam w tej warce aroma tabs.

Do zeskunksowania niewiele trzeba, wystarczy pół godzinki na słońcu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.