Skocz do zawartości

Spotkanie pomorskich piwowarów - 22.02.13r.


PiwowarDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszamy wszystkich piwowarów na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 22.02. w gdańskiej Degustatornii o godz. 19.00.

 

Celem spotkania będzie poznanie się nawzajem, wymiana doświadczeń, wspólne posiedzenie przy piwku oraz opracowanie planu promocji piwowarstwa domowego w Trójmieście i okolicach.

 

Spotkanie ma charakter luźny, nieformalny, otwarty i spontaniczny. ;)

Mile widziane będą próbki domowych wyrobów.

 

Obecność można potwierdzać w komentarzach lub w PW. Limit osób - 100 (więcej do Degusty nie wejdzie :))

 

Do zobaczenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pierwszy który może podsumować :D

Prawie jak kopciuszek o 21:00 pogalopowałem na autobus, bo przybycie własnym autem to potwarz a taksówką z mojej lokalizacji to bankructwo.

Wielki szacun dla Managera Degustatorni za inicjatywę i pomysł żeby swoją komercyjną działalność podeprzeć, jednocześnie promując piwowarstwo domowe i bez dwóch zdań spotkanie udane ( choć może jeszcze trwa wiec nie powinienem chwalić ). Ilość butelek przyniesiona jako "próbki" mówiła sama za siebie ( na moje oko gdzieś 50 szt ). I feria barw od "prawie udanych IPA" przez niezłe koelsche, tripple, wędzonki aż po rewelacyjne duble i wity, i wszystko podane w pubie za przyzwoleniem właściciela a nawet przy jego poczęstunku klasy "nachos" , "deska serów" czy "chlebek ze smalczykiem" i w zorganizowanym na tę okoliczność szkle. Osobiście zaskoczony jestem pozytywną atmosferą i tym chętniej zabiorę się za warzenie piwa specjalnie na "degustatorskie potyczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim za przybycie, świetne spotkanie i fajne piwka. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, ilość "próbek" również :) Na szczęście każdemu jako tako udało się wyjść o własnych siłach i z uśmiechniętą facjatą.

Ja dziś leczę się swoim grodziszem, który mnie eleganciutko postawił na nogi.

 

Dla piwowarów fejsbókowiczów wrzucam link do grupy pomorskich piwowarów: http://www.facebook....roups/beerwars/

 

Mam wielką nadzieję, że to nie było jedyne takie spotkanie, i że uda nam się co jakiś czas coś takiego uskuteczniać. Sprawa jest rozwojowa, widać dużo chęci w Narodzie, więc widoki na przyszłość są bardzo ciekawe.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Edytowane przez PiwowarDemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zadowolony. Właśnie wstałem z niejaką trudnością (a mówią, że im starszy człowiek, tym mniej snu potrzebuje - wierutne kłamstwa) i wspominam z nostalgią te wszystkie próbki. Różnorodność była potężna (wit Andrzeja (nick tu?) niesamowicie smaczny) a ilość przytłaczająca (ale się nie daliśmy).

 

No i tak jak Bartek mam nadzieję na ponowne spotkania i owocną oraz aromatyczną bitwę z BuDeXem :)

 

Dla przyporządkowania nicku forumowego: to pisał koleś w koszulce Flying Doga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne spotkanie. Słowa uznania za udostępnienie części lokalu, organizację, poczęstunek..ogólnie rzecz biorąc za całokształt :) Atmosfera spotkania bardzo miła. Mam nadzieję, że uda się kontynuować i rozwijać ten projekt i same spotkania w lokalu co jakiś czas :beer: Tymczasem trzeba coś uwarzyć. Co prawda jeszcze nie American Pale Ale na Beerwars, dziś na rozkładzie Tripel :beer:

 

@HitRunError: również mam nadzieję na ciekawą bitwę w amerykańskim stylu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo miłe spotkanie i możliwość spróbowania waszych specjałów.

 

Wojny piwne zapowiadają się wybornie :)

 

 

edit: pisał to gość w koszuli w kratkę biało-niebieską ;)

 

edit2: szkoda, że żadnej foty nie zrobiliśmy to by można było wszystkich zidentyfikować ;)

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajne spotkanie, nie liczyłem, że będzie aż taka frekwencja :) Dużo nowych osób w stosunku do poprzednich gdańskich spotkań.

Piwowarzy nie zawiedli i każdy przyniósł solidną siatę swoich wyrobów, nic nie zostało - wypiliśmy wszystko :)

 

Mam nadzieje, że w marcu przed pierwszą piwną potyczką jeszcze jakieś spotkanie połączone degustacją się odbędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam wszystkim chciałem podziękować za przybycie i pozytywne podejście do tematu. Żałuję natomiast ,że nie mogłem dłużej z Wami posiedzieć i napić się piwa ( niestety choroba wygrała). Jeżeli ktoś ma jakieś pytania do mnie, albo sugestie, czy pomysły to zapraszam do kontaktu :)

https://www.facebook.com/wojtek.szlosowski

mail: pokey2@wp.pl

 

Pozdrawiam

Wojtek

Manager Degustatornia Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym się spotkał gdzieś w połowie marca - powiedzmy 14-ego. Jeżeli wszyscy by się zgodzili (a przede wszystkim hopfrog), oczywiście.

 

No i w sobotnim wpisie zapomniałem podziękować Wojtkowi za udostępnienie miejsca a właściwie zabranie go zwykłym gościom, których w piątek trochę do Degustatorni przybyło, a my dobrymi klientami nie byliśmy (nie pamiętam, kiedy wypiłem tam tylko dwa piwa, a zdaje się, że niektórzy w ogóle skupili się na próbkowaniu domowych wyrobów, co zresztą w sumie było jednym z celów spotkania).

 

Wychodzi na to, że coś na trójmiejskiej scenie piwowarskiej się zaczyna dziać i inicjatywa idzie z zupełnie niespodziewanej jeszcze parę miesięcy strony. Trzymam kciuki i gaz pod kotłem (metafora, bo raczej prąd ;)), żebyśmy się tylko rozwijali dalej.

 

A! I mam nadzieję, że się nie przenieśliśmy wszyscy na facebooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym się spotkał gdzieś w połowie marca - powiedzmy 14-ego

No to jeśli nie byłeś na facebooku, to zaczynam się Ciebie bać i chyba nie chcę żadnej bitwy z Tobą, bo masz dar przepowiadania przyszłości :D

Wczoraj były jakieś wstepne ustalenia i faktycznie wyglądało, że może dojść do takiego spotkania właśnie 14ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.