Skocz do zawartości

Pomysł na Polski Lager - nowicjusz


krooll

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Kroll. Jestem tu nowy (witam Was wszystkich). Moja historia warzenia też jeszcze mizerna (8 warek). Jeżeli mogę moim skromnym zdaniem coś poradzić to nie obawiaj się że coś nie wyjdzie i nie rezygnuj z warzenia tego lagera. Jeżeli tylko termometr i balingometr dobrze ci pokazuje i zachowasz minimum higieny od momentu schłodzenia to powinno być ok. Ja przeprowadziłbym refermentację w butelkach przy użyciu suchego słodu w proszku, ale dlatego że niewiem jak to zrobić nic niedodajac. Nie wiem jak zachowują się wspomniane przez ciebie drożdże, ale fermentowałbym w temp. ok 12 st C bo producent podaje że fermentują od 10 do 15. Jedyny problem to taki, że jeżeli to Twoja pierwsza warka to gwarantuję że niedotrwa do czasu kiedy upłynie jej min. czas leżakowania. Wypijesz każdą butelkę! Co więcej już nigdy nie sięgniesz po przemysłowe piwo (ale to nie problem a zaleta)!! Pozdrawiam!

Edytowane przez siwek-jas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro biorę się w końcu do warzenia piwa. Gar zacierno-warzelny z kranem i filtrem z oplotu już czeka. Fermentator również. Słody są, drożdże są,termometr jest, cukromierz jest, piorsiarczyn jest, jodyna jest (testy na roztworze wody ze skrobią ziemniaczaną przeprowadzone i na roztworze wody z cukrem również) czyli wiem o co chodzi z próbą jodową. O łopatce do mieszania i menzurce nie wspomnę :) No tylko piwko to nie będzie Lager a Ale. Po przemyśleniach nad procesem produkcji pojawiło się jedno pytanie. Generalnie brzeczka po warzeniu powinna mieć jakieś 12 Blg i tu moje pytanie. Ile Blg powinna mieć brzeczka po zacieraniu żeby po warzeniu było 12 Blg. Może pytanie jest głupie ale logicznie rozumując jeśli zacznę warzenie z wartością 12 Blg a po godzinie warzenia 25l brzeczki odparuje mi 5l wody to Blg wzrośnie. Zawartość cukru będzie taka sama ale w mniejszej ilości wody. Czy może się mylę?

Edytowane przez krooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, blg wzrośnie, ale 5l to Ci chyba nie odparuje.

możesz założyć w przybliżeniu, że możesz mieć blg niższe od założonego o 1,5-2 stopnie.

Jeśli byś znał odparowanie to możesz to przeliczyć w kalkulatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nawarzyłem piwa. Postąpiłem troszeczkę inaczej niż napisałem na początku tzn. użyłem drożdży górnej fermentacji i do zacieru dałem nie 18 a 15l wody czyli 1/3 bo bałem się, że piwo wyjdzie za cienkie. Nie obyło się bez potknięć np. przerwa białkowa miała być 52*-55*, przez nieuwagę temperatura podskoczyła do 58*-60* ale zgasiłem palnik i pozwoliłem by brzeczka schodziła się do 52* następnie przerwa maltazowa 62*-65*, scukrzająca na 72*i próba jodowa wyszła OK. ale podgrzałem do 78* i przefiltrowałem. Wyszło 9,5l brzeczki Blg 22. No to zacząłem wysładzać wodą o temperaturze około 78*-80*. Do wysładzania użyłem aż 13,5l wody i wyszło mi 25l brzeczki Blg 12. Pozbyłem się młóta, umyłem garnek i zacząłem warzenie. Po 10 min. Dodałem 25gr lubelskiego (granulat) po 50min dodałem sybilla (granulat). Warzenie trwało godzinę z 25l zostało 23,5l brzeczki 15Blg. dolałem 2,5l przegotowanej wody i mam 25l brzeczki Blg 12 ,która jeszcze się chłodzi. Ciekaw jestem czy wyjdzie z tego piwo po tych moich manewrach z dolewaniem wody.

Edytowane przez krooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupowałem znaczy się chmiel lubelski to w opisie było napisane, że nadaje się na goryczkę. A poza tym jako polak z krwi i kości i patriota :) chciałem zrobić polskie piwko z polskich produktów.

Edytowane przez krooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do następnej warki Marynkę zakupię a ta moja pierwsza warka to chyba będzie bardzo aromatyczna :smilies: , ale mam nadzieję, że się nada do picia.

Edytowane przez krooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.