Skocz do zawartości

Słód whisky - Castle Malting


goral89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje dziś uwarzyć wędzonego Brown Portera. Mam jednak kilka wątpliwości czy ktoś robił piwo z tym słodem? Jakie są efekty ? Planuje go wrzucić ok 0,5 kg plus 1 kg normalnego wędzonego ? Jak ilość fenoli wpływa na smak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kentaki powiedz coś o tym pieprzu,ile jaki i gdzie bo mnie to zaintrygowało.

 

Pieprz się fajnie komponuje, do jasnego dałbym zielony lub czerwony, natomiast do ciemnego, z czekoladowym akcentem idealnie pasuje chili a najlepiej chipotle (wędzone jalapeno). Ja dałem jedną czuszkę na 15 min. i zostawiłem ją na burzliwej. Pikantność jest delikatna i nie zabija smaku. Przywiozę w marcu :cool:. Wędzone piwa aż się proszą aby je przypieprzyć :smilies: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto z Was próbował podkładów kolejowych :P. Smoły akurat sam próbowałem i zapewniam Was, że wędzonka ze słodu whisky w umiarkowanej ilości tego nie przypomina.

Podkład kolejowy uaktywnia się w piwach z dodatkiem ciemnych karmeli i czekoladowych słodów. W jasnym jest delikatniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład kolejowy uaktywnia się w piwach z dodatkiem ciemnych karmeli i czekoladowych słodów

 

Oraz w porządnej whisky, najlepiej zmieszanej pól na pół z wodą. Mocno smołowany dębowy podkład kolejowy. Uwielbiam ten zapach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprz do gotowania na ostatnie minuty jak w przypadku innych przypraw? Mielony czy granulat?

Dokładnie tak :D 10-15 min. i lekko potłuczony w moździerzu. Na początek spróbuj z 10g. najwyżej dopieprzysz na cichej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli lubisz whisky, ale raczej te wersje single malt - torfowe, to ten słód Ci spasuje. Ja użyłem do swojego Islay Ale około 40% zasypu (2 kg), wędzonka była przyjemna, zbalansowana, choć taka bardziej ziemista - ogniskowa niż szynkowa (oceny certyfikowanych sędziów PSPD), pewnie i można dać go więcej. Użyłem co prawda słodu Brewferm, ale ten z Castlemalting również jest wędzony w torfowym dymie więc efekt za pewne będzie podobny.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód whisky z CM jest mocno wędzony, dawałem go 2 razy i w obu przypadkach zasyp nie przekraczał 10%. Wędzonka była wyczuwalna, ale dominowała tylko na początku, później się ułożyła. Jak lubisz whisky, to zrób na początku zasyp z 10-20% tego słodu, jak Ci podpasuje, to dasz więcej, chyba, że użyjesz tego z Brewfermu, który ponoć jest słabiej wędzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję na początek 20%. W takim razie czym to najlepiej uzupełnić? Karmelowym czy podstawowym pilzneńskim, a może jeszcze innym?

 

Edit:

Ok, na podstawie powyższej dyskusji widzę, że można wędzonym.

Edytowane przez Marian7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić coś koło tego:

 

OG ~13°Blg

 

Pale Ale 2,5 kg

Wędzony whisky - 1,5 kg

Monachijski - 0,5 kg

Karmelowy jasny - 0,4 kg

Special B - 0,1 kg

Carafa - 0,05 kg

 

Wędzonego whisky będzie około 30% zasypu. Można go zmniejszyć kosztem podstawowego słodu - pale ale lub monachijskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Akurat dobrze się składa, bo mam zapas pale ale i monachijskiego.

 

A jakie chmielenie byś polecił? Mam 10g Fuggles, chyba się nada. Ale to jedyne co mam, więc może mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć, co warto dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.