Skocz do zawartości

Zbynek80 Wita :)


Zbynek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Zbyszek, jestem osobą niepracującą i ze względu na przykre schorzenie uziemiony głównie w domu. Interesuję się akwarystyką, wędkarstwem choć już bardzo rzadko praktykuję i kilkoma innymi bardziej aktywnymi hobby które niestety musiałem porzucić. Więc ze względu na powyższe szukam sobie nowych zajęć i domowych hobby. Teraz padło na alkohole, nie tylko na piwo ale i coś o większym %. Czasami odwiedzają mnie koledzy czasami lubimy sobie coś chlapnąć. Więc pomyślałem, że mogę troszkę czasu poświęcić na uwarzenie własnego piwka i uraczyć znajomych własnym wyrobem. Piwka jakie planuję to z własno zacieranego słodu. Co do gatunku to jeszcze poszukuję co by mnie zaciekawiło, (jednak na pewno będzie ro coś jasnego nie bardzo goryczkowego i z górnej fermentacji) choć miałbym ochotę m.in na Saison Pani Doroty. Wielu z was na początek zaproponowało by mi coś z Brewkitu, jednak zostanę przy swoim i będzie warzone od podstaw. Ogólnie od dziecka miałem zdolności manualne które wykorzystywałem w pracy i wykorzystuję w życiu. Jestem elektronikiem ale mechanika, hydraulika czy gastronomia nie nastręcza mi problemów więc zrobienie piwka też nie powinno. Jedyne co mnie może ograniczyć to finanse bo trzeba troszkę klamotów na początku kupić. Także liczę, że uda mi się z waszą pomocą uwarzyć jakieś smaczne Piwko.

Witam zerdecznie Zbyszek

Edytowane przez Zbynek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie może ograniczyć to finanse bo trzeba troszkę klamotów na początku kupić

 

Oj tam na początku wystarczy że zakupisz termometr, 3 wiaderka w tym jedno z kranikiem balingomierz i do dzieła reszta przyjdzie z czasem...

Polecam zacząć od czegoś prostego jakieś Pale Ale na początek żeby się jakoś zaznajomić z tematem (szczególnie utrzymania temp. bo z tym na początku prawie każdy ma problem)

 

Powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ortografia już trochę tak ;)

Zawsze z nią miałem, mam i pewnie miał będę.

Oj tam na początku wystarczy że zakupisz termometr, 3 wiaderka w tym jedno z kranikiem balingomierz i do dzieła

Z tym, że równocześnie montuję aparaturę do trunku o wyższych %, więc balingomierz już mam, wiadro 33L z kranikiem również.

Termometr zamówię przy zakupie zestawu na piwo. Co do 3 wiaderek to mi się wydaje, że 2 to już na prawdę optymalne rozwiązanie. A i na jednym by dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe przyjęcie, szczeże mówiąc jestem zaskoczony powitaniami. Jestem użytkownikiem wielu, różnotematycznych forów ale nigdy nikt tak mnie nie witał.

Witam kolegę w razie czego służę pomocą sąsiadowi

Dziękuję będę pamiętał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, powodzenia. Jeśli jesteś elektronikiem dużo fajnych pomocnych rzecz możesz zrobić

za małe pieniądze, np: termometr na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.