Skocz do zawartości

Brewkit na zimę


reve

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam European Lager, Pilsenera lub Australian Bitter Coopersa - Wszystkie maja w zestawie drożdże dolnej fermetacji (Coopers Traditional Draught i Heritage Lager też).

Drożdże lagerowe w brew kitach.

To powinno być to.

Polecam chmielenie na zimno. Znacząco poprawia smak piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podmień drożdże kitowe na Nottinghamy, albo jakieś z rodziny "Germam Ale" (Wyest 2565 Koelsch).

W sumie zamiast kitu możesz użyć ekstraktu niechmielonego, nachmielisz po swojemu, przefermentujesz po swojemu i już piwo będzie bardziej "twoje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane Nottingham'y i US-05 poradzą sobie bez problemu w takiej temperaturze.

 

Na twoim miejscu zrobiłbym jak pisze Cyneq, kup dwie puszki jesnego ekstraktu WES 1,7kg, po 50g chmieli Fuggles oraz East Kent Goldings, paczkę drożdży Danstar Nottingham.

 

Chmielenie:

60' - 30g East Kent Goldings

15' - 25g Fuggles

 

20g East Kent Goldings + 25g Fuggles - 7dni na zimno

 

Z obliczeń wychodzi 20l brzeczki 11,3°Blg, goryczka 36,2 IBU. Powinien wyjść fajny Special Bitter.

 

Jak nie masz odpowiednio dużego garnka to możesz pogotować w mniejszym, a później rozcieńczyć w fermentatorze.

 

edit - Tu masz jeszcze ciekawy artykuł - http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2011/2011-wiosna-11-14.pdf

Edytowane przez Celdur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Podepne się do tematu z ciężkim jak dla mnie problemem:

Kupilem brew kit coopersa (pilsner), podano żeby trzymać po dodaniu drożdży w temp. 21 st. Dałem do pomieszczenia w którym okazało się, że było ok 16-17. Po dwóch dniach piwo nie wystartowało, więc się przestraszyłem i przestawiłem do kuchni (temp ok 25 st), minęły kolejne dwa dni i piwo wciąż stoi :/ Dodałem 900 gram glukozy oraz 100 gram zwykłego cukru (sacharozy). Może ktoś zaproponować jak to piwo uratować?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób zaszkodzi ? łączyć tych cukrów nie można czy co?

Piwo może przestać być piwem ;)

A tak serio to dodatek cukru bądź glukozy w większych ilościach jest nie wskazany ze względu na posmak bimbru w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże wsypane, takie jak były w BrewKicie. Co do cukrów to wiem, że smak może być trochę bimbrowy, ale zawsze robiłem pół na pół z chmielonym ekstraktem, teraz chciałem po prostu na ile bimbrowy będzie ten posmak i czy mi będzie odpowiadał. Blg nie mierzyłem, stwierdziłem że jeżeli tak było w "przepisie" to blg musi być odpowiednie. Na pewno nie było na tyle niskie ani wysokie żeby z jego powodu piwo nie wystartowało. Pierwszy raz robię pilsnera, zawsze robiłem lagra i nie było żadnego problemu, szło jak burza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek cukru i glukozy nie pomoże a raczej zaszkodzi

 

a w jaki sposób zaszkodzi ? łączyć tych cukrów nie można czy co?

 

 

 

Nie chce wystartować w powiedzmy 12 blg a wystartuje w np 19?

 

 

 

 

ale nigdzie nie stoi napisane że TeDy jak zauważył problem to dosypał dodatkową ilośc cukrów tak te co wymienił były od początku więc jakie 12 blg na 19blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepne się do tematu z ciężkim jak dla mnie problemem:

Kupilem brew kit coopersa (pilsner), podano żeby trzymać po dodaniu drożdży w temp. 21 st. Dałem do pomieszczenia w którym okazało się, że było ok 16-17. Po dwóch dniach piwo nie wystartowało, więc się przestraszyłem i przestawiłem do kuchni (temp ok 25 st), minęły kolejne dwa dni i piwo wciąż stoi :/ Dodałem 900 gram glukozy oraz 100 gram zwykłego cukru (sacharozy). Może ktoś zaproponować jak to piwo uratować?

 

Pozdrawiam!

 

 

ale nigdzie nie stoi napisane że TeDy jak zauważył problem to dosypał dodatkową ilośc cukrów tak te co wymienił były od początku więc jakie 12 blg na 19blg?

Może faktycznie źle zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.