Skocz do zawartości

Fermentis Safale S-04


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Szybkość klarowania nie zależy od przelewania na cichą, jest ona taka sama na cichej, bez cichej czy w butelkach.

7 dni "burzliwej" + 7 dni "cichej" da taką samą klarowność jak 14 "burzliwej", przecież drożdże flokulują z taką samą szybkością bez względu czy mają placek drożdżowy pod sobą czy nie.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mojej poprzedniej odpowiedzi nie było widać... Nawet jak zrobisz 14+21 to żadnych problemów z refermentacją nie będzie bo i czemu miałyby być.

 

PS Przepraszam za ewentualne błędy, Tapatalkuje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fermentował może ktoś nimi w tak wysokich temperaturach otoczenia jak 21-22C (czyli temperatura fermentującego piwa pewnie z 24-25C, nie mam na tym fermentorze termometru)? Zdaję sobię sprawę, że wyjdzie bardzo estrowe, ale jak bardzo? Czy to będzie w ogóle pijalne? Zrobiłem Smoked Brown Ale na takim zasypie:

 

Słód Pale Ale – 2.0kg

Słód wędzony Bestmaltz – 1.7kg (35%)

Słód pszeniczny – 0.5kg

Słód karmelowy 150EBC Strzegom – 0.3kg

Słód Biscuit 50EBC – 0.25kg

Słód pszeniczny czekoladowy – 0.1kg

 

przebije się tutaj coś tej wędzonki i posmaków od słodu, czy będe miał tylko rewię estrową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci zagwarantować, że wędzonka się przebije. Czy nie jest to przypadkiem słód Whisky z Bestmaltz'a? Nawet gdyby nie był to słód Whisky to słody z Bestmaltz'a są dość intensywne w aromacie/smaku.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje piwo już w butelkach i już coś tam spróbowałem. Ogólnie wędzonka dominuje i jest okej, chociaż estry są jednak wyraźnie wyczuwalne. W zapachu jeszcze nie, ale w smaku owszem. Na szczęście nie są jakieś bardzo intensywne i smakuje to całkiem przyjemnie, ale jednak całość smakowałaby lepiej, gdyby fermentacja przebiegała w tych 2-3C mniej i byłyby bardziej schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z "pienieniem" się tych drożdży?

U mnie piana szybko urosła na 2 centymetry i równie szybko opadła, a został po niej tylko ślad na ściankach fermentora. I chyba to nie kwestia zdrowotności drożdży, bo po bulgotaniu można wnioskować, że są w pełni sił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sięgam do szklanej kuli. Warka z ekstraktów drożdże zadane do 27 stopni obecna temperatura fermentacji 24 i pół stopnia pozamiatane.

Nie, nie, blisko - ale nie.

Zacieranie, 24 stopnie, obecnie 22 stopnie.

Edytowane przez WujekStaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę skalibrować o pół stopnia moją szklaną kulę :lol: Poczytaj o zalecanej temp. fermentacji, a zwłaszcza jej wpływie na smak.

Czytałem, wiem czym grozi, ale to póki co najniższa temperatura którą mogę zapewnić.

Ale powrócę do pytania zasadniczego - skąd w moim przypadku słaba piana? Czy to właśnie wina temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.