Skocz do zawartości

Fermentis Safale S-04


Rekomendowane odpowiedzi

kantor do ilu BLG Ci odfermentowały?

Do 8°Blg, niezbyt nisko, jak to S-04 ale piwo smaczne, jedynie problem z nagazowaniem miałem, musiałem dodać świeżej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest z nimi problem podczas nagazowywania piwa bo dość szybko opadają na dno. Ważne jest aby temperatura refermentacji była wyższa niż 20C. Ja dodatkowo przy nich obrócę z 2-3 razy każdą butelkę co parę dni.

 

Największe na nich Blg początkowe brzeczki miałem 15 i odfermentowało do 4 Blg po 4 dniach w temp. 18-20C

Edytowane przez bajo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie moje piwo na nich najpierw trzymałem około tygodnia w temperaturze fermentacji, później przeniosłem do piwnicy (około 8°C). Po dwóch tygodniach piwo było bardzo słabo nagazowane i przeniosłem je teraz w cieplejsze miejsce (około 13-14°C), mam nadzieję, że do świąt chociaż się nagazuje...

Co do pytania z ile BLG ruszy, nastawiałem teraz piwko około 17BLG i bulka aż miło, zobaczymy do ilu odfermentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Głupie pytanie, ale od bardzo dawna nie używałem tych drożdży - po jakim czasie one powinny wystartować w 18C?

Wczoraj użyłem takich co już były przeterminowane 1 miesiąc i przez 15 godzin jeszcze nie wystartowały. Oczywiście je uwodniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fermentuję owsianego stouta na S-04, drożdże uwodniłem i dodałem do schłodzonej do 19°C brzeczki. Ruszyły po około 8h. Fermentor zniosłem do piwnicy (temperatura 20°C). Następnego dnia po powrocie z pracy skontrolowałem temperaturę i skoczyła do niebezpiecznych 23°C, wiec postanowiłem schłodzić fermentor w styropianowym boksie z coolerami, temperatura spadła do 21, więc na noc wystawiłem na balkon. Rano było 16°C, teraz też jest około 16°C, ale w związku z tym mam pewne obawy.

Rano zaobserwowałem już spory osad na dnie fermentora, w związku z tym mam pewne wątpliwości, czy nie za bardzo zestresowałem drożdże serwując im takie wahania temperatury z 21 do 16 przez noc i w związku z tym zbyt szybko zaczęły flokulować.

Dzisiaj po południu piana już się znacznie zredukowała, ilość wydzielanego CO2 również, osad drożdżowy jeszcze większy, temperatura 17°C

Z charakterystyki tych drożdży wynika, że dość szybko fermentują i mocno flokulują, ale czy w moim przypadku, aby nie za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mojego stouta owsianego w temp. 21 stopni otoczenia "zjadły" w niecałe 2 dni. Zaleta to "betonowy" osad na dnie przez co piwo bardzo szybko się klaruje i średnie odfermentowanie co nadaje treści. W moim przypadku przy początkowym blg 12 zjadały do 3,5blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tymi drożdżami bardzo miłe wspomnienia. Szybko fermentują, co prawda płytko schodzą, ale dają bardzo przyjemny profil estrowy. Użyłem ich do stouta i bittera z dobrym skutkiem. Bardzo dobrze flokują, zwarty osad na dnie nie podrywa się przy nalewaniu.

Nie zeszły mi niżej niż 5BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale profil w temperaturze poniżej 18°C mają mało ekscytujący.

To chyba cecha większości drożdży, że im niższa temperatura tym mniej estrów, ale one chyba podobnie jak US-05 dają generalnie dość czysty profil smakowy w rozsądnym zakresie temperatur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermetowalem nimi Polskie Ale. Temperatura skoczyła mi na początku do 24C, schłodziłem do 18, ale po pierwszym dniu było już pozamiatane. Nie tak to piwo miało wyglądać, ale estry, w połączeniu z dużą ilością chmielu na aromat, wyszły całkiem przyjemne - wg. nie wtajemniczonych degustatorów piwo jest "takie ...owocowe?!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wow. To ciekawie to wygląda przy moim stoutcie owsianym. z 12 blg do 4 zeszło. Przez 14 dni fermentacji początkowa temperatura 18°C a ostatni tydzień 20°C.

Tylko miałem 15% ciemnych słodów. Zacieranie 10 białkowej a potem 30 min/30 min 62/72.

 

Podoba mi się to niezbyt wysokie odfermentowanie i zarąbista flokulacja. Osad był tak zbity po tych 14 dniach, że nie chciał się poderwać przy przechylaniu fermentora aby zlać drożdże do słoika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie ostatnio s04 dość dziwnie się zachowały.

Z 12blg przez 14 dni zeszły do 2blg ale to mnie nie zaniepokoiło.

Przy przelewaniu na cichą zauważyłem coś czego w poprzednich warkach na nich nie zaobserwowałem.

W całym piwie latały mi takie jakby gąbki drożdżowe. Do tego zamiast jak zawsze na dnie ładne błotko, tak tym razem luźne 'gąbki' zbudowane z drożdży :|

W smaku nie wyczuwam jakiś dziwnych posmaków, ale mimo wszystko nieco się obawiam czy wszystko poszło dobrze.

A... zdziwiłem się również przy poziomie piany podczas fermentacji - była niższa niż zwykle, same drożdże po uwodnieniu ruszyły tak jak zawsze w kilka godzin po zadaniu. Fermentacja w temperaturze 21 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co się zadzieje przy pierwszej kontroli po rozlaniu za jakieś 3 tygodnie.

Obawiam się że może załapałem jakiegoś dzikusa... stąd też dość niskie zejście blg już na 'burzliwej" :(

No nic... wylać zawsze zdążę. Ręka na pulsie (znaczy na butelce) i opiszę ciąg dalszy jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś ma doświadczenie z dosładzaniem piwa przy tych drożdzach ?

 

Jestem w trakcie fermentowania Milk Stouta z dodatkiem laktozy i ksylitolu na S-04. Po 4 dniach zeszło mi z 14,7 (12,2*) do 8 (5,5*) blg i jest słodko. W niedzielę/poniedziałek ponownie zmierzę gęstość i posmakuję czy jest słodycz.

 

* - gęstość nie licząc ksylitolu i laktozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.