Jump to content
scooby_brew

Gdybyś otworzył własny browar...

Recommended Posts

Nigdy nie otworzę własnego browaru (komercyjnego), ale pomarzyć zawsze można...

 

Po pierwsze, gdybym otworzył własny browar, nazwał bym go coś w rodzaju "Zombie" albo "Wilkołak", abo może "Browar Wampirzy z Marsa" itd. Bo wiadomo, to się sprzedaje. A browar musi na siebie zarobic. Nazwa każdego piwa była by związana z "tematem" browaru, tzn jeżeli nazwa byłaby "Browar Zombie" to mój Black IPA by się nazywał "Black Zombie" itp. Naklejki i logo browaru też musiało by być "cool"...

stock-illustration-7933508-zombie-wearing-suit-drinking-glass-of-beer.jpg

Warzyłbym w większości te same piwa które najczęściej powtarzam teraz w moim browarze domowym; tzn. Darth Vader, Drunken Jedi, Willamette Amber itp, bo są smaczne, popularne i sprawdzone. Jako moje "flagowe piwo" wybrałbym chyba Willamette Amber (nazwał bym go może "Krew Drakuli") albo Scooby's Drool (np."Korpsy z Podziemia"), bo nie ma w nich dużo chmieli ani słodów (jak w moich IPAs) i nie były by aż takie drogie w produkcji (i w sklepach), i są łatwe w piciu, czyli "sesyjne".

I chyba starałbym się popchnąć Real Ale, czyli Cask Ale.

Edited by scooby_brew

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też szedłbym w piwa sesyjne, jako podstawę działalności. Brakuje na naszym rynku sesyjnych ejli w przystępnej cenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tyle pomysłów, że nie wiem od czego bym zaczął. ;)

 

Na pewno robiłbym jasne ale w 3 różnych gęstościach, AK 9.5 Plato ~20 IBU, XK 10.5-11 Plato ~25 IBU i PA 12.5 Plato ~30 IBU, wszystko z polskich słodów (pilzneński, monachijski, szczypta karmelowego 30) i z polskim chmielem (Sybilla, Marynka, Lubelski). Reszta repertuaru to już nie wiem, za dużo tego jest. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że bym zrobił te trzy rzeczy:

1. Wszystkie IPAs byly by dostępne w wyszynku z samym CO2 albo z CO2 + azotem (nowa, coraz bardziej popularna rzecz tutaj w Stanach).

2. Większość piw (np. IPAs) były by dostępne także w Cask Ales.

3. IPAs w Casks były by chmielone na zimno w środku w Caskach.

Edited by scooby_brew

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie posiadam głowy do marketingu, reklamy itd... dlatego nie mam jakiegoś spójnego pomysłu na nazwanie browaru czy oprawę graficzną. Nazwa browaru musiała by nawiązywać do mojej małej ojczyzny ( czyli pewnie coś z czarnym niedźwiedziem albo wiatrakami - choć to oklepany motyw ) fajnie jak etykiety czerpały by z motywów historycznych.

Co do samego piwa, ze względów technicznych i rynkowych poszedłbym raczej w stronę piw "ale". Nie obeszło by się bez sporego zużycia nowych aromatycznych odmian chmielu, choć wolałbym próbować sił w wykorzystaniu tych europejskich, nowozelandzkich i australijskich. Oprócz tego piwa czerwone i ciemne raczej słodowe i słabo chmielone. Widziałbym też spory potencjał słodu żytniego w zasypie moich warek :D Pomyślałbym też o jakimś "Polskim Ale" jako imitacji pilsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.