Skocz do zawartości

Pułap atrakcyjnej ceny za kegi


marcin_l85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jako, że noszę się ze zbudowaniem ustrojstwa na zasadzie HERMSa zacząłem się rozglądać za kegami. Na serwisach aukcyjnych za kegi np 30l trzeba dać z przesyłką jakieś 150zł. Dostałem namiar na kegi i po kontakcie sprzedawca powiedział, żebym zaproponował cenę. Tak więc na moją propozycję 150zł za keg 50L sprawny Tyskie nie słyszałem jakiejś reakcji na za niską cenę. Oczywiście odbiorę osobiście więc przesyłka odpada.

Tutaj moje pytanka:

1. Jaką byście byli skłonni cenę zapłacić za kegi 50L

2. Jakbym brał więcej pewnie cena byłaby atrakcyjniejsza, więc jest ktoś chętny w razie czego z warszawy i okolic. Oczywiście sprawa jest rozwojowa. Do tego teraz siedzę w domu z noga w gipsie i bym poczekał tydzień na chętnych i dopiero bym negocjował cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to bym się zastanowił czy naprawdę opłaca ci się kupic 1 keg 50L zamiast 2-3 kegi po 20L.

 

Czy ten keg 50L to keg Cornelious czy inny? Jeżeli inny, to czy go można łatwo rozłożyć, wyczyścić i zesterylizować? Czy łatwo do niego kupić części zamienne, uszczelki itp, połączenia do butli CO2 i kranu?

Czy jesteś w stanie wypić 50 L tego samego piwa (ok 2 miesiące to samo piwo), czy też wolisz np zmieniać piwa, np 20L IPA, potem 20L Stouta, potem 20L Koźlaka itp? Tzn. czy nie lepiej jest mieć np. 2-3 kegi Corneliousy po 20L każdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś bo się pojawiła 'perełka'... ale kup coś od przysłowiowej ręki.. nie da się poniżej setki kega upolować.

Nawet zastaw w hurtowni z alkoholami więcej kosztuje :( a setka była kiedyś normą... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 60zł to oczywiście mówmy o realnej cenie a nie o okazji raz na milion.

Co do kegów do HERMSa to masz scooby_brew racje. Chociaż z drugiej strony w kegu 50 tez można zrobić warkę 20L :D . chyba ze 50 wezmę tylko na ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.