Skocz do zawartości

Sztobry (sadzonki) 2013


VeryBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was praktykował uprawę na pergoli przeznaczonej pod uprawę winorośli? Zbiór, oprysk byłby prostszy, ponadto konstrukcja byłaby niższa i nie zawaliłaby się pod wpływem wiatru. Pędy nakierowałbym na pergolę.

Edytowane przez marek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro cały czas jest sprzedaż sadzonek jeżeli kogoś by interesowało, w ofercie jest 5 odmian, sam myślę nad wzięciem na próbę z 3 sadzonki, a jak nie wyjdzie to chociaż będzie dla ozdoby domu :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość, to polecam tego sprzedawcę - w zeszłym roku u tej pani kupiłem trzy sadzonki (Lubelski, Marynkę i Hallertau), doszły solidnie zapakowane, w opisanych doniczkach, z wydrukowaną krótką instrukcją uprawy/zbioru. Każdy ze sztobrów miał co najmniej trzy pędy, co odkryłem przy wysadzaniu do ziemi. Zbiory z pierwszego roku przerosły moje oczekiwania (po ususzeniu trzy litrowe słoiki upchanego chmielu), najdłuższe pędy osiągnęły 4,5m.

 

Tylko co to za Hallertau, to nie mam zielonego pojęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ze sztobrów miał co najmniej trzy pędy, co odkryłem przy wysadzaniu do ziemi.

Zostawiłeś wszystkie trzy pędy,czy tylko największy a resztę wyciąłeś?

 

Undeath- jeżeli chcesz kupić tylko 3 sadzonki to taniej będziesz miał z tej samej ręki ale z innego konta-http://allegro.pl/chmiel-pnacze-sadzonki-chmielu-na-piwo-gratisy-i3081607661.html

chłyt maketingowy :)

kup 5 szt po 12zł -szósta gratis

a na innej aukcji bez gratisów po 10zł sztuka :)

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sadzonki to taniej będziesz miał z tej samej ręki ale z innego konta-http://allegro.pl/chmiel-pnacze-sadzonki-chmielu-na-piwo-gratisy-i3081607661.html

skusiłem się i w poniedziałek ma pani wysłać :)

zamówiłem 3 i ciekawy jestem gratisowej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może jakie w zeszłym roku odmiany oferował BA? Jakoś nie mogę się do tego dokopać w sieci.

Marynka i Lubelski bodjaże po 7 zł za sztukę. Zakupiłem po 4 i wyrosły tylko lubelskie. Marynka nie wzeszła żadna a sadziłem książkowo i tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj doszły cztery sadzonki, mam zamiar je jak najszybciej posadzić ale

po zimie stoi jeszcze niestety woda na działce i nawet nie wiem jak zeszłoroczne dzikusy.

Edytowane przez lopusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lekko się przebiły pędy, jak na razie wszystkie za wyjątkiem Centennial :(

A jak z 'cytrusowością' w naszym klimacie?

 

dzisiaj doszły cztery sadzonki, mam zamiar je jak najszybciej posadzić ale

po zimie stoi jeszcze niestety woda na działce i nawet nie wiem jak zeszłoroczne dzikusy.

Też właśnie dostałem. To mówisz, że już wysadzać?

W tamtym roku miałem Marynkę od kolegi z Olsztyna. Do Skierniewic przywiozłem je na początku maja. Przestraszyłem się, że mało zahartowane i wysadziłem dopiero po 'Zimnych Ogrodnikach'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszły cztery sadzonki, mam zamiar je jak najszybciej posadzić ale

po zimie stoi jeszcze niestety woda na działce i nawet nie wiem jak zeszłoroczne dzikusy.

No ja właśnie czekam, aż przyjdą miejsce już naszykowane... musiałem bluszcz usunąć ale mam nadzieje że chmiel będzie o niebo lepiej się prezentował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niebo lepiej :) sprawdzałem pogodę na najbliższe 16 dni, na ile

jest ona wiarygodna to inna kwestia, ale mrozu w nocy ma nie być, a

robi się ciepło i wilgotno, idealne warunki, przed niedzielą sadzę, postanowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś we Wrocławiu i okolicach posiada sadzonki/sztobry o statusie oddam/sprzedam to byłbym również zainteresowany.

 

W tamtym roku posadziłem 2x marynka i 2x lubelski i kiepsko...albo za późno albo coś nie tak wsadziłem, bo znajoma mi osoba zamawiając również na tej aukcji była bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także z chęcią przyjmę sadzonki chmielu. Wysyłka, lub może by się udało odbiór osobisty przez znajomego kierowcę z firmy w której pracuje. :-) Śląsk, Wielkopolska, okolice Mazurskie i może jeszcze kilka innych miejsc (ale to już kwestia przypadku gdzie im się trasa trafi) :-)

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś instrukcja jak uzyskać sztobry z karpy chmielowej? I kiedy to się robi?

Mam lubelski posadzony w ogrodzie i od 2 sezonów nic praktycznie przy nim nie robię. Może warto byłby rozkopać tę karpę i ją trochę odświeżyć? Przy tej operacji zapewne byłyby "odpady", które przypuszczam że można byłoby zasadzić gdzieś indziej. Mogę się spróbowac z tym pobawić, ale raz, że nie wiem jak, a dwa, że nie wiem czy nie za późno, bo byłoby to dopiero w weekend majowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.