Jump to content
VeryBerry

Sztobry (sadzonki) 2013

Recommended Posts

Wiem, że a forum pojawiają się wątki dotyczące sztobrów chmielu, jednak nie znalazłem nic na 2013 rok. Chciałbym się zapytać, czy ma może ktoś do udostępnienia ten cenny "produkt"? Z chęcią przyjmę/kupię kilka odmian. Od wielu wielu lat mam styczność z sadowictwem i szkółkarstwem ( w szkółce rodziców), ale niestety nie miałem możliwości zająć się uprawą chmielu, a z chęcią bym się tym zajął:) Osobiście pewnie nie byłbym w stanie zużyć własnych zbiorów na swoje potrzeby wiec część zapewne rozeszła by się po "potrzebujących":)

Musisz poczekać do kwietnia. Sztobry pozyskuje się w trakcie usuwania młodych pędów. Trzeba poczekać do wiosny.

Wiem wiem. Teraz jest trochę zimno na jakiekolwiek zabiegi z roślinami, jednak chciałem zebrać wstępnie informacje czy będzie taka możliwość, i czy w ogóle ktoś posiada chmiel z którego będzie pozyskiwał sztobry, bo jak już przyjdzie wiosna to będzie trochę mało czasu na szukanie.

Nie, nie można zmienić, bo przynajmniej ja nie prowadzę zapisów :). Kto będzie chciał coś na wiosnę, to niech da znać na PW w tym okresie..

Sztobry co roku również oferuje BA.

To ja też się piszę na sadzonki.

Co do tytułu to może wystarczy zmienić szotobry na sztobry

Edited by elroy
Poprawione.

Pamiętacie może jakie w zeszłym roku odmiany oferował BA? Jakoś nie mogę się do tego dokopać w sieci.

No faktycznie, też mi się nie udało znaleźć tej informacji w sieci. Może rok temu BA nie robił akcji sztobrowej?

We wcześniejszych latach były chyba tylko marynka i lubelski.

Oczywiście jestem także zainteresowany tym bardziej, że do polskiego chmielu chciałbym dołożyć kilka za oceanu. Pytanie brzmi czy ktoś ma dojście do chmieli z USA lub NZ.

Edited by Ferguson

Ciekawe jak teraz Elroy się wywinie od rozdania sztobrów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jest tyle chętnych, że nic nie zostanie :lol: :lol: :lol:

1. Nie wiem, czy się operacja uda :) Chmiel musi urosnąć, żebym mógł z nich robić sadzonki. Na razie mamy jeszcze zimę.

2. Na pewno nie będę ich wysyłał. Tylko odbiór osobisty.

1. Nie wiem, czy się operacja uda :) Chmiel musi urosnąć, żebym mógł z nich robić sadzonki. Na razie mamy jeszcze zimę.

2. Na pewno nie będę ich wysyłał. Tylko odbiór osobisty.

Na ew odbiór można się będzie umówić w Strefie piwa na Józefa?

Jasne, nie ma problemu. Z odbiorem osobistym to po prostu kwestia tego, że o ile sztobry to się da spokojnie wysłać, to małą doniczkę z sadzonką, średnio. Dlatego nie chcę tego obiecywać.

Skontaktuj się ze mną na początku wiosny. Będę miał kilka odmian.

Jo tyż chętnie bym coś posadził w ogrodzie, a nie mom z czego.