Skocz do zawartości

I Lubiński Festiwal Piwa 26-28.04.2013


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przejeżdżałem ostatnio przez Lubin i zauważyłem, że wszędzie reklamują ten festiwal. Na stronie głównej dość skąpe informacje http://festiwal-piwa.pl/ na twarzoksiążce też, właściwie nie wiadomo co będzie za piwo, i jaki jest program tego festiwalu (a zostały 2 miesiące). Doczytałem także, że odbywa się I lubińska giełda birofilów 27 IV 2013 r. (godz. 13.00-17.00) hala wystawiennicza Lubińskiego Festiwalu Piwa. Na teren festiwalu ma też być wstęp płatny w wysokości całych 5 złotych. Jeżeli chodzi natomiast o formułę festiwalu wydaje się to być ściągnięte z Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa... coś ktoś wie na temat tej imprezy więcej? Jakie browary się zjawią?(do tej pory chyba tylko EDI się zdeklarował :D ) Czy będą jakieś nietypowe piwa? Czy to po prostu popijawa połączona z giełdą birofili?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przejeżdżałem ostatnio przez Lubin i zauważyłem, że wszędzie reklamują ten festiwal. Na stronie głównej dość skąpe informacje http://festiwal-piwa.pl/ na twarzoksiążce też, właściwie nie wiadomo co będzie za piwo, i jaki jest program tego festiwalu (a zostały 2 miesiące). Doczytałem także, że odbywa się I lubińska giełda birofilów 27 IV 2013 r. (godz. 13.00-17.00) hala wystawiennicza Lubińskiego Festiwalu Piwa. Na teren festiwalu ma też być wstęp płatny w wysokości całych 5 złotych. Jeżeli chodzi natomiast o formułę festiwalu wydaje się to być ściągnięte z Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa... coś ktoś wie na temat tej imprezy więcej? Jakie browary się zjawią?(do tej pory chyba tylko EDI się zdeklarował :D ) Czy będą jakieś nietypowe piwa? Czy to po prostu popijawa połączona z giełdą birofili?

 

Dzięki za cynk, pochodzę z Lubina, a data dość wygodna - spróbuję sobie zrobić wydłużony weekend Majowy i się pojawić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żal nie jechać jak to tylko 50 km od mnie. Pojadę i zrobię relację może do tego czasu więcej się piwowarów nazbiera :D Tylko problem będzie jeżeli zdeklaruje się tylko EDI i Witnica, wtedy nie będzie co pić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ośrodek Kultury „WZGÓRZE ZAMKOWE” w Lubinie oraz stowarzyszenia „Sport-Art” i „lubiniokolice.pl” zapraszają na I LUBIŃSKI FESTIWAL PIWA w dniach 26, 27 i 28 kwietnia 2013 r.

 

W zamierzeniach organizatorów LUBIŃSKI FESTIWAL PIWA ma być imprezą cykliczną, odbywającą się w ostatni weekend kwietnia. Poza podstawową ideą imprezy – czyli popularyzacją kultury piwnej oraz uczestniczących w niej browarach i dystrybutorach piw przyczynimy się do stworzenia urozmaiconej formuły programowej. W ofercie tegorocznego FESTIWALU znajduje się bogata oferta muzyczna (koncerty na plenerowej scenie), Giełda Birofilska, Giełda Kolekcjonerska (dla miłośników muzyki i książek) oraz propozycje warsztatowe – zarówno dla miłośników browarnictwa oraz dla najmłodszych (ogródek dla dzieci).

 

Informacje na temat FESTIWALU znajdują się na stronie:

 

www.festiwal-piwa.pl

 

Zachęcamy również do odwiedzenia festiwalowego profilu fan page na Facebooku :

 

http://www.facebook.com/pages/Lubi%C5%84ski-Festiwal-Piwa/106542179503496

 

Już niebawem szczegółowy program imprezy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubiń w powiecie kościańskim?

Wtf? Lubin zagłębie miedziowe wystarczyło kliknąć w link :P Województwo dolnośląskie powiat lubiński gmina Lubin miasto Lubin masz ty jeszcze namiary jakby pewności nie było: 51.41227,16.193504

 

Maks to już wiemy, a czekamy na jakieś konkrety z tego co mi odpisali to będą dopiero od 15 marca, więc nie wiadomo jakie browary będą i czy będzie miejsce dla piwowarów domowych, ale niby coś tam planują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy „dopinają” szczegółowy program imprezy – głównie chodzi o ofertę muzyczną, która ma umilać „upojne” chwile podczas lubińskiego festiwalu. Ale jest to już … prawie na ukończeniu ;)

 

Więc kompleksowy program już lada chwila - a w nim oprócz wydarzeń towarzyszących także wykaz uczestniczących w festiwalu browarów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarzy domowi są jak najbardziej mile widziani podczas lubińskiej imprezy - mają możliwość prezentacji swoich "piwnych dokonań" (szczegóły na stronie głównego organizatora: www.festiwal-piwa.pl)

 

A poszukiwani są nadal piwowarzy chętni do przeprowadzenia pokazów, warsztatów lub wykładów ... o tym szlachetnym zajęciu.

 

Organizatorzy czekają na chętnych ... do podjęcia się tego zadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji kilka o festiwalu.

 

Termin 26 - 28 kwietnia. Dystrybutorzy i browary zostaną podane za kilka dni. Na pewno nie zabraknie dystrybutorów piwa czeskiego, belgijskiego. Będzie kilka browarów polskich i kilka browarów restauracyjnych. Co do zgłoszeń piwowarów lista zgłoszeń jest otwarta.

Organizatorzy przewidują koncerty zespołów lokalnych i nie tylko, z tym, że z założenia nie przewidują gwiazd. Będzie ustawiona scena, dwa ekrany LED o powierzchni 12 m2 każdy. Na ekranach prawdopodobnie filmy czarno - białe z lat 60.

Ponadto duży ogródek zabaw dla dzieci z częścią rekreacyjną i z osobami które będą prowadzić tam różne warsztaty.

 

W sobotę giełda birofilska

w niedzielę giełda muzyczna (dla wszystkich chcących wymieniac się/sprzedać winyle, cd, dvd, ksiązki, plakaty)

Może kilka wystaw - na pewno wystawa kufli górniczych z karczm piwnych.

 

Informacje będą sukcesywnie podawane przez stronę festiwalową oraz przez FB

Od połowy marca przez media partnerskie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 tygodnie do festiwalu i dopiero jakieś konkrety ;) (choć ciężko cokolwiek się więcej dowiedzieć) Oto lista browarów, które się wystawią http://festiwal-piwa.../wykaz-browarow za wielkiego wyboru nie ma ale cóż jako że pierwszy to się wybacza. Dla piwowarów domowych raczej nic nie przewidują organizatorzy, pomimo zachęty w postaci gratisów na spotkaniu w Zielonej Górze. Będziemy musieli zorganizować sobie sami jakiś stolik i panel jak coś :) Myślę że znajdą się jacyś chętni?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że znajdą się jacyś chętni?

Ja właśnie też mam niedaleko z Jeleniej i ostatnio się zastanawiałem czy się tam nie wybrać. Jakby się zebrała jakaś ekipa piwowarów domowych to chętnie przyjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to depesz też się deklarował, że będzie ;) oraz kolega dyczkin z sąsiedniego forum mówił,że też przybędzie więc jest już nas czterech :D Można już nad czymś myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam niedaleko z Jeleniej i ostatnio się zastanawiałem czy się tam nie wybrać. Jakby się zebrała jakaś ekipa piwowarów domowych to chętnie przyjadę.

 

Ja również chętnie się wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No bardziej dezinformują wszelkie informacje na ich stronie niż informują, ciężko cokolwiek się dowiedzieć, organizatorzy chyba oprócz Festiwalu Piwa robią bardziej biesiadę rodzinna z piwem... Warzenie piwa odbywa się też w hali chyba wystawowej birofilów i trwa tylko godzinę wg. tego więc życzę powodzenia CP. Zobaczymy ja się stawiam w sobotę od godziny 13 około, jeżeli chce się ktoś spotkać to na PW numer wyślę, albo będę okupował jakieś strategiczne miejsce. Wezmę jakieś piwo ze sobą jak ktoś będzie chciał to na wymianę, albo do wypicia jak się znudzi festiwalowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tego malkontenctwa kolegi z Bytomia Odrzańskiego

Bo czego nie wiadomo? Jaki zestaw piw. Wiadomo

O której otwierają - wiadomo

O której zamykają - wiadomo

Co będzie grane - wiadomo (udanej biesiady przy Czerwiach i Nosferatu)

Co będzie wyświetlane na ekranach Led - no nie wiadomo

Wiadome jest, że będzie miejsce dla dzieci i zajęcia z dziećmi

 

Czego brak?, że nie będzie dyskursów naukowych czy też amatorskich o warzeniu piwa?

Może będą - Organizatorzy przewidują

 

Przecież nie można oczekiwać, by na nieznanym gruncie, pierwszy raz oczekiwać tłumów lokalnych piwowarów

Może należy dać szansę zinwentaryzowania rynku, zbadania potrzeb.

A czy to źle, że planują biesiadnie? Im więcej ludzi przyjdzie, tym więcej zapozna się z nowymi? piwami

Za rok będzie można więcej eksperymentować

Najważniejsze jest to, że wejście jest płatne 5 zł

 

A i czasami należy sprawdzić co Ci ludzie do tej pory organizowali

Rozumiem, że najłatwiej pisać zza klawiatury - jak to się samemu by zorganizowało imprezę

Będziemy czekać na zaproszenie

 

Do zobaczenia na festiwalu. Może i nawet biesiadnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę milej kolego z Lubina

 

Bo czego nie wiadomo? Jaki zestaw piw. Wiadomo

O której otwierają - wiadomo

O której zamykają - wiadomo

Co będzie grane - wiadomo (udanej biesiady przy Czerwiach i Nosferatu)

Co będzie wyświetlane na ekranach Led - no nie wiadomo

Wiadome jest, że będzie miejsce dla dzieci i zajęcia z dziećmi

 

Chodzi o to, że wasza strona jest nieprzejrzysta ciężko wyszukać informacje fejsbuk pomaga jedynie, a także informacje spływają bardzo późno i ciężko zaplanować cokolwiek na ten weekend. Nie organizuje festiwali bo nie to mnie interesuje, jestem wam wdzięczny za zrobienie takiego. Nie napisałem że przeszkadza mi ta biesiada rodzinna to coś złego? Na różne grunta trzeba rozsławiać piwo, tylko obawiam się, że będzie dużo dzieci i ktoś się może przyczepić o to że przy takiej ilości alkoholu jest tuż obok park zabaw dla dzieci. Więc się tak nie unoś.

 

A i czasami należy sprawdzić co Ci ludzie do tej pory organizowali

Rozumiem, że najłatwiej pisać zza klawiatury - jak to się samemu by zorganizowało imprezę

Będziemy czekać na zaproszenie

Do zobaczenia na festiwalu. Może i nawet biesiadnym

Bo ostatni komentarz jest twój nie na miejscu. Czy ja mam o coś pretensje? Nie sądzę, to że zadaję takie pytania, albo piszę takie rzeczy chcę zwrócić uwagę uczestników i organizatorów na szczegóły, które też warto dopracowywać.

 

Przecież nie można oczekiwać, by na nieznanym gruncie, pierwszy raz oczekiwać tłumów lokalnych piwowarów

Może należy dać szansę zinwentaryzowania rynku, zbadania potrzeb.

A czy to źle, że planują biesiadnie? Im więcej ludzi przyjdzie, tym więcej zapozna się z nowymi? piwami

Za rok będzie można więcej eksperymentować

Najważniejsze jest to, że wejście jest płatne 5 zł

I czy ktoś od ciebie tego wymaga? W Poznaniu też robili na nie znanym gruncie i słabo im to wyszło, a trzeba też się uczyć na błędach innych ludzi, a nie tylko swoich...

 

Czego brak?, że nie będzie dyskursów naukowych czy też amatorskich o warzeniu piwa?

Może będą - Organizatorzy przewidują

Czy ja coś takiego powiedziałem, przekręcasz moje słowa. Tylko dziwi mnie że na warzenie piwa które trwa od 5-6 godzin w wzwyż przeznaczyliście tylko godzinę, pod wieczór? Może to jakiś błąd w programie, albo nie doinformowanie? Więc radzę się trochę zastanowić następnym razem jak coś takiego masz zamiar napisać i lepiej interpretować słowa innych, a nie dopowiadać sobie jakieś niestworzone rzeczy.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.