Skocz do zawartości

Mild/ Brown Ale ? co o tym sądzicie co zmienić


Mscigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Warka któraś nasta.

 

Zostało mi troszkę słodów, kiedyś miałem jakiś plan, ale zapomniałem :) i wymyśliłem coś innego.

 

5kg pilzeńskiego

0,25kg Special B

0,25kg CaraAmber

0,25kg Czekoladowy

 

 

Drożdże suche S-05

 

Marynka 20g w 5 minucie

Lubelski 25g 10min przed końcem

 

Zacieranie:

 

62st 30`

70st 30` próba i w góre

 

w tej chwili na burzliwej BLG z 12 do 4 w smaku bardzo ciekawe wyraźne nuty czekoladowo - kawowe.

 

 

co o tym myślicie ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyrzucił Lubelski, zmienił drożdże na angielskie np. S-04 i zmniejszył ekstrakt.

Zmniejszył bym też ilość czekoladowego, chyba że dajesz tylko na chwilę.

 

edit: i zacieranie raczej na mniej wytrawnie.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował prosty zasyp

Pale Ale

Crystal

Czekoladowy.

I bym celował w okolice 10Blg.

Drożdże pełne charakteru by się przydały do tego piwa.

 

I nie ma co kombinować z czasami dodawania słodów czekoladowych! Trzeba je dodać na cały czas zacierania. To nie jest słód black (barwiący) ani palony jęczmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mild powinien mieć jakieś 9-10blg, a słód czekoladowy dałbym na ostanie 5-10min zacierania, żeby nie dał za dużo palonych smaków, albo użyłbym słodu brown.

 

szybkie pytanko: słód brown to taki w okolicach 150-180EBC czy coś dodatkowego musi go charakteryzować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mild powinien mieć jakieś 9-10blg, a słód czekoladowy dałbym na ostanie 5-10min zacierania, żeby nie dał za dużo palonych smaków, albo użyłbym słodu brown.

 

szybkie pytanko: słód brown to taki w okolicach 150-180EBC czy coś dodatkowego musi go charakteryzować?

.

 

z tego co wiem, to brown ma tak 150-200EBC i nie jest karmelizowany, tylko suszony w wyższej temperaturze. Bo są też karmele w tym zakresie EBC.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to brown ma tak 150-200EBC i nie jest karmelizowany, tylko suszony w wyższej temperaturze. Bo są też karmele w tym zakresie EBC.

 

poleciłbyś jakiś konkretny dostępny na polskim rynku? czy trzeba mieć piekarnik? :)

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to brown ma tak 150-200EBC i nie jest karmelizowany, tylko suszony w wyższej temperaturze. Bo są też karmele w tym zakresie EBC.

 

poleciłbyś jakiś konkretny dostępny na polskim rynku? czy trzeba mieć piekarnik? :)

http://twojbrowar.pl...as-fawcett.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do milda dałbym minimalnie słodu brown, tylko tyle, żeby zaznaczyć. Jak dasz pół kilo to wyjdzie porter. ;)

 

Względnie nawet bez tego, samego karmelowego pół kilo.

 

http://www.homebrewtalk.com/f12/bells-best-brown-clone-recipe-yeast-159481/

coś takiego planuję ale ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie - bardziej celuję w american brown ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.