Skocz do zawartości

Dezynfekcja armex czy mexept


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że dobrze wybrałem dział. Chcę kupić cosik do dezynfekcji, wskoczyłem na stronę którą wcześniej tu na forum polecał jej prowadzący, znalazłem oczywiście CLO2(armex) ale jest też w ofercie coś takiego jak mexept w baniaku 5kg(http://ajkwiatkowscy.pl/product.php?id_product=26) w/g opisu, sporządza się roztwór roboczy 50g/5l. Czy może ktoś stosował ten drugi środek?

Wychodziło by że wystarczy na jakieś... 500l roztworu, armex+aktywator... nie wiem ile ponieważ nie podano proporcji w ogólnym opisie.

 

O clo2 jest chyba wystarczająco dużo na forum... a może i nie(?) w każdym razie gdyby ktoś bardziej obeznany mógł coś bardziej opisać z punktu widzenia domowego piwowara o zasadniczych różnicach w tych dwóch preparatach.

Jako laik wiem tylko tyle co opisano na stronie, czyli:

- clo2 jest(cyt.) roztworem wodnym stabilizowanego ditlenku chloru i stanowi niezwykle skuteczny dezynfektant stosowany w stężeniach rzędu ppm (part per milion)

- wymaga aktywatora

- mexept jest na bazie aktywnego tlenu

- nie wymaga aktywatora, jedynie odpowiedniego roztworu

 

tyle wiem... czyli na upartego niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi CLO2 starcza na bardzo długo. Robiąc warki rzędu 20/ 25 ltr i nie szczędząc tego środka starczy na ok 40 warek pesymistycznie licząc. No chyba że będziesz wszystko dookoła Ciebie tym namaczał wtedy moje obliczenia są błędne ale wówczas nie będzie to zbyt dobre dla zdrowia. Po co więc kombinować z czymś nowym??, można przekombinować. Mówię to z doświadczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam nadzieję że dobrze wybrałem dział. Chcę kupić cosik do dezynfekcji, wskoczyłem na stronę którą wcześniej tu na forum polecał jej prowadzący, znalazłem oczywiście CLO2(armex) ale jest też w ofercie coś takiego jak mexept w baniaku 5kg(http://ajkwiatkowscy...p?id_product=26) w/g opisu, sporządza się roztwór roboczy 50g/5l. Czy może ktoś stosował ten drugi środek?

Wychodziło by że wystarczy na jakieś... 500l roztworu, armex+aktywator... nie wiem ile ponieważ nie podano proporcji w ogólnym opisie.

 

O clo2 jest chyba wystarczająco dużo na forum... a może i nie(?) w każdym razie gdyby ktoś bardziej obeznany mógł coś bardziej opisać z punktu widzenia domowego piwowara o zasadniczych różnicach w tych dwóch preparatach.

Jako laik wiem tylko tyle co opisano na stronie, czyli:

- clo2 jest(cyt.) roztworem wodnym stabilizowanego ditlenku chloru i stanowi niezwykle skuteczny dezynfektant stosowany w stężeniach rzędu ppm (part per milion)

- wymaga aktywatora

- mexept jest na bazie aktywnego tlenu

- nie wymaga aktywatora, jedynie odpowiedniego roztworu

 

tyle wiem... czyli na upartego niewiele

Witam

Różnica między Armexem a Mexeptem jest taka, że Armex tylko dezynfekuje a Mexept Myje, dezynfekuje i odkamienia. Nie nadaje się do czyszczenia rurociągów bo jest pieniący. Jeśli chodzi o Armex to więcej informacji jest na stronie ajkwiatkowscy.pl w zakładce pobierz.

W razie wątpliwości proszę pytać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.