Skocz do zawartości

drożdże płynne Wyeast a robienie startera do IPA 19 Blg i czas


Arkra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vettis,

na powierzchni pływają brązowo czarne cząstki. Boję się że po przeniesieniu do "ciepłego" wyjdzie coś nie tak.

Potem cichą mam prowadzić w temp 20 tak jak radzisz czy z powrotem przenieść na temp 13-15 st C?

 

Płukanie ma na celu wyekstrahowanie martwych drożdży i pozostałości. Syfku nie chcę przechowywać w lodówce by potem zadać nimi inną warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelnie załóż dekiel z rurką i zostaw, 9°Blg to dużo.

To zostaw w tych 13°C na 6 dni.

Ja nie płukam gęstw, nie miałem jakoś problemów przez to, przez 155 Warek, choć nie mówię, że tak się robić nie powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który, to tak w ogóle dzień burzliwej?

Od ostatniego poniedziałku czyli 6 dzień. Burzliwa widoczna była przez 3 dni aż mi wydmuchało wodę z rurki fermentacyjnej.

Teraz jest spokój.

Fakt, należy płukać gęstwę ale jak Tobie wychodziły warki bez płukania to znaczy że można.

Po tych dodatkowych 6 dniach mam przelać na cichą? Czy butelkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przelał i w niskiej temperaturze przelagerował z 2 tygodnie.

6 dni na taki ekstrakt to mało, to że deki nie ma, nie znaczy, że już przestało fermentować. Faza wysokich krążków się zakończyła, teraz będzie schodzić spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zlewam jutro na cichą i pozostawiam na ok 2 tyg w temp 13-15 st C.

Gęstwę zamierzam płukać i rozlać do trzech słoików a 0,5 l.

Po 2 tyg rozleję do butelek.

Po 4 tyg zobaczymy co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rób jak uważasz, ja bym przelał za 6 dni na cichą i wtedy do 13-15°C, a jeszcze lepiej do 1-3°C

Uważaj, na granaty, po przelaniu, będzie wolniej dofermentowywać.

Po co ci gęstwa teraz, skoro nie będzie cię przez 6 dni, lepiej się będzie miała jak poczeka w piwie, a piwo szybciej dofermentuje.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zadałeś mi temat do rozmyślań. Ze względu na moje warunki mogę trzymać w temp ok 5 st powyżej temp zewnętrznej. Czyli jak jest 5 st na zewnątrz to mogę w 10 zostawić warkę.

Masz rację gęstwa nie potrzebna mi już teraz.

Może faktycznie zleję na cichą za 6 dni. Potem odzyskam z gęstwy drożdże.

Na cichej tydzień i do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rób jak uważasz, ja bym przelał za 6 dni na cichą i wtedy do 13-15°C, a jeszcze lepiej do 1-3°C

Uważaj, na granaty, po przelaniu, będzie wolniej dofermentowywać.

Po co ci gęstwa teraz, skoro nie będzie cię przez 6 dni, lepiej się będzie miała jak poczeka w piwie, a piwo szybciej dofermentuje.

 

Minęło 6 dni i wczoraj wieczorem badam blg a tu 8 !! Czyli przez 6 dni moje drożdże zjadly tylko 1 st?

Fermentator stał w 13-15 st tak jak napisałeś.

Nie wiem na co sie teraz zdecydować. Czy przelać na cichą na tydzień czy przenieść do 22 st C i poczekać kilka dni i wtedy ( jak spadnie jeszcze trochę blg) bez cichej odrazu do butelek. W sumie to już minęło 13 dni burzliwej Blg z 17 zjechało na 8.

To trochę za wysoko.

A może w 22 st C przemieszać wszystko w fermentatorze i pozostawić na kilka dni aż drożdże coś jeszcze zjedą.

Poradź prosze co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze przeniósł do 22°C na jakieś trzy dni, po tym czasie jeszcze raz zmierzył, czy gęstość spadnie. Być może zacierałeś na słodko i więcej nie zejdzie. Rób na przyszłość test FFT.

 

Dzięki.

A co zrobić jak po tych kilku dniach nie zejdzie? Ładować do butelek bez dodatku cukru?

Żebym nie naprodukował sobie granatów.

Co to jest za test FFT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Testowanie_fermentowalno.C5.9Bci_i_stabilno.C5.9Bci_brzeczki

 

Mogę Ci napisać, co ja bym zrobił na Twoim miejscu, ale nie daję gwarancji, że tak będzie dobrze ;) Jak po 3 dniach blg by się nie zmieniło, to zabutelkowałbym z ostrożną ilością cukru do refermentacji (powiedzmy 80 g). Jedną butelkę zabutelkowałbym w plastikowego peta i na jego podstawie na bierząco sprawdzałbym jak zmienia się nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiki.piwo...5.9Bci_brzeczki

 

Mogę Ci napisać, co ja bym zrobił na Twoim miejscu, ale nie daję gwarancji, że tak będzie dobrze ;) Jak po 3 dniach blg by się nie zmieniło, to zabutelkowałbym z ostrożną ilością cukru do refermentacji (powiedzmy 80 g). Jedną butelkę zabutelkowałbym w plastikowego peta i na jego podstawie na bierząco sprawdzałbym jak zmienia się nagazowanie.

POmysł dobry ale co zrobić jak w butelce plastikowej będzie takie ciśnienie że może ją rozwalić.

Co wtedy z butelkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy upuszczasz gaz, delikatnie z butelek, na kilka razy.

No tak to jest jakieś wyjście.

Miałbym ułatwioną sprawę bo butelkuję tylko do butelek z zamknięciem patentowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już Ci rozerwie peta, to nie będziesz miał problemu, bo wcześniej porozrywa wszystkie szklane butelki ;)

No tak i wtedy koniec mojego warzenia.

 

Przekładam fermentator w ciepłe miejsce 22 st C. Jak ruszy to opiszę co zrobiłem.

Jeszcze jedno: ile czasu może stać taka warka na burzliwej? Bo może jak zeszło 1 st blg na 6 dni to za cztery tygodnie miałbym blg 4 i nie byłoby tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koźlak ostatnio stał na burzliwej dwa miesiące - o ile się nie zakazi, to nic mu nie będzie. Przy kolejnym pomiarze zwróć uwagę na temperaturę próbki. Jeżeli ostatnio mierzyłeś gęstość piwa, które miało 13°C, a następnym razem zmierzysz piwo o temperaturze 22°C, to ta różnica również wpłynie na wynik.

Bo może jak zeszło 1 st blg na 6 dni to za cztery tygodnie miałbym blg 4 i nie byłoby tak źle.

Raczej mało prawdopodobne, żeby tak powoli i konsekwetnie drożdże zjadały cukry. 80% fermentowalnych cukrów jest zużywana przez drożdże w 20% czasu całej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koźlak ostatnio stał na burzliwej dwa miesiące - o ile się nie zakazi, to nic mu nie będzie. Przy kolejnym pomiarze zwróć uwagę na temperaturę próbki. Jeżeli ostatnio mierzyłeś gęstość piwa, które miało 13°C, a następnym razem zmierzysz piwo o temperaturze 22°C, to ta różnica również wpłynie na wynik.

Bo może jak zeszło 1 st blg na 6 dni to za cztery tygodnie miałbym blg 4 i nie byłoby tak źle.

Raczej mało prawdopodobne, żeby tak powoli i konsekwetnie drożdże zjadały cukry. 80% fermentowalnych cukrów jest zużywana przez drożdże w 20% czasu całej fermentacji.

 

Blg zawsze mierzę w temp 20 st C. Jeśli ma niższą bądż wyższą sprowadzam do 20 st.

Te wczoraj zbadane 8 Blg jest oczywiście obarczone błędem temp i samego ballingomierza. Może być że faktycznie mam 9 lub 7 blg.

Ale to i tak za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rób jak uważasz, ja bym przelał za 6 dni na cichą i wtedy do 13-15°C, a jeszcze lepiej do 1-3°C

Uważaj, na granaty, po przelaniu, będzie wolniej dofermentowywać.

Po co ci gęstwa teraz, skoro nie będzie cię przez 6 dni, lepiej się będzie miała jak poczeka w piwie, a piwo szybciej dofermentuje.

 

Minęło 6 dni i wczoraj wieczorem badam blg a tu 8 !! Czyli przez 6 dni moje drożdże zjadly tylko 1 st?

Fermentator stał w 13-15 st tak jak napisałeś.

Nie wiem na co sie teraz zdecydować. Czy przelać na cichą na tydzień czy przenieść do 22 st C i poczekać kilka dni i wtedy ( jak spadnie jeszcze trochę blg) bez cichej odrazu do butelek. W sumie to już minęło 13 dni burzliwej Blg z 17 zjechało na 8.

To trochę za wysoko.

A może w 22 st C przemieszać wszystko w fermentatorze i pozostawić na kilka dni aż drożdże coś jeszcze zjedą.

Poradź prosze co zrobić?

 

Ja radziłem ci na początku, żebyś przeniósł wiadro na 6 dni do 22°C, ty się obawiałeś że coś się z nim stanie. Dlatego napisałem, że jak się boisz to zostaw w tej niższej temperaturze. Ja osobiście w takim przypadku przeniósłbym wtedy do wyższej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rób jak uważasz, ja bym przelał za 6 dni na cichą i wtedy do 13-15°C, a jeszcze lepiej do 1-3°C

Uważaj, na granaty, po przelaniu, będzie wolniej dofermentowywać.

Po co ci gęstwa teraz, skoro nie będzie cię przez 6 dni, lepiej się będzie miała jak poczeka w piwie, a piwo szybciej dofermentuje.

 

Minęło 6 dni i wczoraj wieczorem badam blg a tu 8 !! Czyli przez 6 dni moje drożdże zjadly tylko 1 st?

Fermentator stał w 13-15 st tak jak napisałeś.

Nie wiem na co sie teraz zdecydować. Czy przelać na cichą na tydzień czy przenieść do 22 st C i poczekać kilka dni i wtedy ( jak spadnie jeszcze trochę blg) bez cichej odrazu do butelek. W sumie to już minęło 13 dni burzliwej Blg z 17 zjechało na 8.

To trochę za wysoko.

A może w 22 st C przemieszać wszystko w fermentatorze i pozostawić na kilka dni aż drożdże coś jeszcze zjedą.

Poradź prosze co zrobić?

 

Ja radziłem ci na początku, żebyś przeniósł wiadro na 6 dni do 22°C, ty się obawiałeś że coś się z nim stanie. Dlatego napisałem, że jak się boisz to zostaw w tej niższej temperaturze. Ja osobiście w takim przypadku przeniósłbym wtedy do wyższej temperatury.

Fakt Tak zdecydowałem. Ale to dla mnie nauczka że warto słuchać doświadczonych.

No nic wyciągnąłem już wiadro do 22 st i poczekam do niedzieli. Zobaczę co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela wieczór. Minęło 3 dni od przeniesienia fermentatora do temp 22 st C. Zbadałem Blg i dalej jest 8 st ( w 20 st C) niby nic się nie zmieniło ale zauważyłem na powierzchni niezłej grubości pianę białą gęstą w jednym obszarze lekko brązową. Mam wrażenie, że cos się zaczyna dziać. W rurce fermentacyjnej lekko podnósł się poziom w jednym ze zbiorniczków.

Postanawiam przetrzymać fermentator w tych warunkach do przyszłego weekendu ( sobota czyli jeszcze 6 dni) i wtedy zobaczę czy blg opadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.