Skocz do zawartości

Browar "Ostatni po lewej"


Rekomendowane odpowiedzi

Do lambika z warki #60 rano dodałem 14kg świeżych wiśni, owoce były ciemne i dojrzałe. Wiśnie trafiły do 2-ch fermentorów, trzeci został na Gueze, chyba, że dodam jeszcze cukru trzcinowego i będzie Faro :) Wiśnie lekko rozgniotłem, przez co podczas dodawani wszystko zaczęło się nieźle pienić, już się bałem, że zacznie uciekać z pojemników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonie cydr się kończy, także trzeba uzupełnić zapasy :)

 

Cydr (01.08.2013)

 

Sok z jabłek -12L

pożywka dla drożdży -2g

 

Zadane:

Mangrove Jack's M02 CIDER

 

Sok tłoczony na zimno, miał 9blg, zakupiony na stacji benzynowej "Pieprzyk" ul Armii Krajowej. Sok spełnia normy DIT (dobre i tanie) - 3pln/l w workach po 3L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za jabłka były, to pewnie kwestia odmiany, jak kiedyś przerabiałem jakieś spady z ogrodu, to dostałem niecałe 11blg - Ciężko powiedzieć czy rozwadniany jest ten sok, czy nie. Soki z kartonu zwykle miały 10blg, a 9blg to nie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon letni, temperatury sprzyjające bardziej spożyciu niż warzeniu, ale coś mnie wzięło....

 

Warka #67 Aestatis Tempore Saison (05.08.2013)

 

Zasyp:

Pilzneński (Bestmalz)– 8kg

Monachijski (Bestmalz)- 3kg

Pszeniczny (Bestmalz)– 2kg

Pszenica NS -2kg

Caramel Pils (Bestmalz)– 0,5kg

Karmel 30 (Strzegom)- 0,5kg

Karmel 150 (Strzegom)- 0,3kg

 

Perle - 80g

Citra - 60g

Mosai -45g

Skórka z 10 pomarańczy

Pieprz guinea -8g

Kwas mlekowy 80% - do pH=5,4

 

Kleikowanie:

60C-30'

100C-10'

Zacieranie: 55l wody

54C – wsyp

52C-15’ (+kwas mlekowy)

62-64C – 45’

72C-20’

78C-10’

 

Wysładzanie do 100l

 

Gotowanie: 70'

Perle 50g-60'

Perle 30g-30'

Citra 30g-15'

Skórka z 5 pomarańczy -10'

Pieprz guinea 8g-10'

Citra 30g- 5'

Skórka z 5 pomarańczy -5'

Mosai 45g - 5 dni na zimno

 

Wyszło: 82l OG=13,1blg

 

 

Zadane:

-Wyeast 3711 Franch Saison FG=1,2blg

-WLP 565 Belgian Saison FG=1,6blg

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pieprz guinea to ten cały aframon? A co on daje w piwie dokładnie bo nie raz już słyszałem, że jest dodawany, chyba też do wódki go czasem dają ale nie miałem okazji z nim pić żadnego alkoholu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pieprz guinea to ten cały aframon? A co on daje w piwie dokładnie bo nie raz już słyszałem, że jest dodawany

Tak to afroman, ma dać lekkie ziołowe posmaki, oraz pikantność - ponoć charakterystyczną dla Saisona. Zobaczę jakie będą efekty.

Warka #67 Aestatis Tempore Saison

nie no, to już przesada :P

.... że niby o co Ci chodzi? masz jakiś problem? Miałem go nazwać po prostu Lato, ale jakoś mi się to źle kojarzy (PZPNem by śmierdziało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cydr został dzisiaj zabutelkowany przy FG=0,3blg. Drożdże całkiem dobrze opadają, ale cydr jest mętny. Smak świeżego cydru jest bardzo fajny, dużo lepszy niż na innych drożdżach. Jest jednak jakiś dziwny, nie zidentyfikowany posmak w tle. Zobaczymy jak się nagazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę gęstwy zebranej, jak chcesz to ci przywiozę do Kłodzka :D

 

O widzę, że coś wiesz czego ja nie wiem :P Raczej nie dam rady do Kłodzka, 5h drogi mam na bilet ponad stówkę w dwie strony :P A jeszcze do tego odkryłem festiwal w Anglii http://www.perfectpint.co.uk/beer-festival/1414/36th-Peterborough-Beer-Festival i wolę na niego więcej kasy przeznaczyć ;) Postaram się też coś fajnego przywieść stamtąd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.